Skocz do zawartości

Mercedes w221 S500-czyszczenie pokrywy silnika


kaktusPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie chciał bym się wam pochwalić efektem jaki udało mi się uzyskać w krótkim czasie a dodaje to niesamowitego uroku samochodowi 😄 Jednak zacznijmy od samego początku poszedłem do garażu dolać płynu do spryskiwaczy jednak gdy otwarłem maskę doszedłem do wniosku że nie mogę już patrzyć na tak brudną pokrywę silnika i czas z tym coś zrobić12929732_41648615_2148416278760228_8829103539549634560_n.jpg.17647184d8bfc7770b4aacedc843d060.jpg

Jak widać obudowa nie należy tych czystych myślę że od nowości samochodu nie była czyszczona(ma 12 lat)

Do czyszczenia użyłem następujących środków:

-APC(zwykłe) od ADBL w rozcieńczeniu 1:4(może i można było bardziej rozrobić ale takie miałem pod ręką) 😄 

-pędzelek detailingowy

-3 mikrofibry 

APC spryskiwałem na pędzelek tak dużo żeby zaczęło się z niego lać następnie wypracowywałem go na obudowie(podzieliłem ją na 4 części) po pierwszym wypracowaniu wycierałem czystą suchą fibrą proces na każdej z części powtarzałem 2 razy tak aby fibra była czysta następnie przecierałem zwilżoną wodą fibrą aby wypłukać apc  

2.jpg.4782f3321bdac3cc0e13d7d11b7d497f.jpg

Jak widać prawa strona jest już czysta lecz plastik ma już swoje lata i jest matowy postanowiłem użyć dresingu do plastików jako że wszystkie auta mam ze skórzaną tapicerką to nie mam jakiś super środków do tego typu zadań bo są mi nie potrzebne 😉 pod ręką miałem jedynie k2 polo protectant mat jednak zaskoczył mnie on aplikowałem go za pomocą słoneczka do wosków po pierwszej aplikacji plastik od razu wpił środek po pewnym czasie ściągnąłem nadmiar czystą fibrą i krok powtórzyłem oto efekt jaki uzyskałem

3.jpg.a675a6d20b1446bfaa6d675b47603a79.jpg 

Niby nic takiego a cieszy oko za każdym razem jak podnoszę maskę 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nim przez jakiś czas nic nie będzie robione autko po polerce i powłoką a na dodatek po praniu 😉 więc jemu na razie daję spokój w tygodniu ogarniam ML w środku(jeździ nim kobieta więc domyśl się jak wygląda mimo że raz na 2-3 tyg go robię)na przyszły Weekend zabieram się za polerkę okulara i będę robił typowego szczura mojej siostry we wewnątrz (Octavię 2) więc będzie się działo 

@KUBAS_95 A co do mycia wszystkiego pod maską to miałem taki pomysł tylko problem jest taki że jest tam tyle elektroniki że szczerze się boję z tym robić wolę iść do profesjonalistów 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kaktusPL napisał:

Na nim przez jakiś czas nic nie będzie robione autko po polerce i powłoką a na dodatek po praniu 😉 więc jemu na razie daję spokój w tygodniu ogarniam ML w środku(jeździ nim kobieta więc domyśl się jak wygląda mimo że raz na 2-3 tyg go robię)na przyszły Weekend zabieram się za polerkę okulara i będę robił typowego szczura mojej siostry we wewnątrz (Octavię 2) więc będzie się działo 

@KUBAS_95 A co do mycia wszystkiego pod maską to miałem taki pomysł tylko problem jest taki że jest tam tyle elektroniki że szczerze się boję z tym robić wolę iść do profesjonalistów 😄 

Doskonale Cię rozumie 😄 miałem tez ochotę umyć silnik w moim CLS jednak po obejrzeniu ilości elektroniki na wierzchu zamknąłem maskę i stwierdziłem ze tego syfu tam narazie nie widzę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.