Skocz do zawartości

ocena zestawu renault granatowy.


sting0800

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Kupiłem niedawno renault megane z 2007 roku. 

Chciałbym odświeżyć w nim lakier, pozbyć się najmniejszych milionów rysek i położyć na niego wosk.

Ze sprzętu mam wiadomo:

dwa wiadra, rękawice z mikrofibry, parę ręczników z mikrofibry (dużych, małych), maszynę DA Vander (bardzo budżetowa ;-) ) z tależami 150mm i 125mm. opryskiwacz, karcher z pianownicą, glinkę, gąbkę do nakładania wosku. odkurzacz wodny

Chemia:

ADBL: APC, Snowball, Vampire Liquid, Tar & Glue Remover; Wosk wybrałem Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax; TENZI CAR Max (aktywna piana);  TENZI IPA Cleaner.

 

Felg nie robię w tym aucie, szyby później. Zdjęcie poglądowe. 

Mam pytanie: ile gąbek jest potrzebnych do maszyny DA, żeby zrobić samochód na raz ?

Jaką moglibyście mi pastę finishową zaproponować, żęby zrobić pojazd na onestep ? Myślałem o Menzerna Final Finish FF3000.

Czy z tego zestawu są może jakieś zamienniki tańsze godne polecenia przy amatorskim odświeżeniu pojazdu ?

Jeszcze nie szukałem czym zabezpieczyć plastiki wewnątrz, choć myślę o lekkim macie, coś możecie polecić  ?

Proszę o odpowiedz i pozdrawiam

renault-megane-ii-kombi-tanio-automatyczna-warszawa-315836997.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do one-stepa na DA polecilbym np. Sonaxa perfect polish,ta od Menza jakos malo znana i do tego z 3 pady srednio twarde,z Twojego zestawu zeby bylo taniej to mozesz zastapic np. Vampir liquid i Tar & glue remower chocby RRC Wheel gel (20 zl. litr) i Prickbort (33 zl.litr) .Na plastyki wewnetrzne dressing matowy to FW Mademoiselle wczesniej musisz wymyc jakims APC jednak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sting0800 napisał:

Jaką moglibyście mi pastę finishową zaproponować, żęby zrobić pojazd na onestep ?

Sonax 04-06

 

5 godzin temu, sting0800 napisał:

ile gąbek jest potrzebnych do maszyny DA, żeby zrobić samochód na raz ?

Kup 3 stopnie twardości, np NAT biały, żółty i czerwony. Po sztuce wystarczy

 

5 godzin temu, sting0800 napisał:

ADBL: APC,

Szału nie ma. Excede (którekolwiek) będzie lepsze.

 

5 godzin temu, sting0800 napisał:

Snowball

Jak taniej to bierz szampon od RRC - bardzo dobry i literek jedyne 15zł

 

5 godzin temu, sting0800 napisał:

Vampire Liquid

Jak @menior napisał - RRC daje radę bdb

 

5 godzin temu, sting0800 napisał:

Tar & Glue Remover

Zdaje się że RRC też już ma więc pewnie będzie tanio i dobrze. Jak ma być bardzo dobrze to Vasco. Jak bardzo dobrze z minusem to Prockbort

 

5 godzin temu, sting0800 napisał:

TENZI IPA Cleaner

Ani to IPA ani cleaner. Weź jakikolwiek normalny cleaner (najtaniej Good Stuff Rhino) i do tego zwykła IPA rozrobiona z demineralką 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, menior napisał:

Sonax 04-06 to to samo co perfect polish 

To ten myk ichniejszy jest z typem maszyny - EX pod DA a PP pod rotację

 

Ten cleaner to tak z rozpędu bo jak widzę ten produkt od Tenzi to z automatu mówię o cleanerze + IPA osobno

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.