Skocz do zawartości

Kolejny krok w detailing


kowloonwax

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się już w to autodbanie wciągnałem i pomyślałem że to że kończy mi się APC (od ABDL) to dobry moment na zrobienie drugiej fali większych zakupów.
Spory nacisk muszę położyć teraz na rzeczy do wnętrza samochodu więc jakbyście zauważyli że jest jakiś fajny produkt (albo cała kategoria produktów) którego nie ma na mojej liscie to chętnie się o tym dowiem.

1. Myślałem nad APC od Excede bo podobno są dobre. A może jest coś lepszego? A jeśli od Excede to które? 

2. Planuje kupić ADBL Interior Cleaner i Bonnet bo są w sumie nie drogie a podobno warto sprawdzić.

3. Zarzucę Owatrol Polytrol na plastiki zewnętrzne chyba.

4. Potrzebuję wszelkiej maści pędzelków,aplikatorów do dressingów etc. Jakie i w jaką ilość wypadałoby się zaopatrzyć.( Kupie chyba też "pędzelki gąbkowe")

5. Taka sama sprawa z jakąś szczotką do środka. I jakaś szczota do bonnetowania też chyba byłaby przydatna.

6. Dressing do środka. Bardzo ważny dla mnie produkt. Ostatnio miałem jakąś małą próbkę bodaj Shiny Garage Interior Satin Dressing i mega mi się podobał. Zostawić czy może coś innego?

7. Coś do zabezpieczenia dywaników gumowych ew uszczelek. Co polecacie? A może ktoś chce sprzedać troche Gummifixa? 😄

8. Szyby?

9. Czyszczenie gum i opon. ADBL czy może coś tańszego?

10. No i tak w sumie to szampon mi się też kończy. Miałem ADBLa i w sumie nie bardzo wiem jakie mogą być różnice między takimi szamponami bez dodatków, ale może jakieś są?

No i tak jak mówię. Jeżeli jest coś co dla was jest must havem w czyszczeniu środka a ja nawet o tym nie pomyślałem to śmiało.


A, no i jeszcze jakiś fajny twardy wosk do ciemnego lakieru. Kiwami? Bardziej chodzi o look niż trwałość.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jak popatrzysz na całe forum to większość z nas ma po kilka produktów do danego etapu. Znajdziesz wiele głosów za i przeciw produktowi X. Rynek jet bardzo bogaty w każdego rodzaju produkty. Jest w czym wybierać od firm polskich (np. ADBL, Good Stuff) po zagranicznych gigantów (np. Zymol, Chemical Guys). Z mojej strony mogę Ci zaproponować:

ad1. - DETAILER'S MAGIC APC świetnie sprawdza się w czyszczeniu wewnątrz samochodu, polecam też produkt od Good Stuff bardzo wydajny i ma świetne zapachy jabłka i zielonej herbaty  co umila pracę.

ad.3 - Owatrol Polytrol jest preferowany do zużytych plastików (chyba że tak jest u Ciebie), Koch Nano Magic plast care  do zabezpieczenia jako jeden z lepszych produktów do zewnętrznych plastików

ad.4 - pędzelki od Work Stuff są bardzo dobre od wnętrza po mycie felg (albinos), do aplikacji dressingu możesz użyć aplikatorów z fibry, piankowych tzw. słoneczko oraz soft interior pad od ADBL

ad.6 - Interior Magic będzie też w tym samym tonie, Natural Look od Poorboys mój pierwszy dressing do wnętrza 

ad.8 - DETAILER'S MAGIC GLASS , 

ad.9 - do opon polecam Excede Tire and rubber cleaner, zalecam zakup dużego opakowania ze względu na duże zużycie. Sam też stosuję Tenzi Truck i jestem zadowolony. Do zabezpieczenia polecam Mamba Black Shine bardzo wydajny i myślę że na pierwszy dressing idealny. Do aplikacji polecam ADBL Tire One Shot aplikator.

ad.10 - szampon do regularnego mycia polecam od Good Stuff - Bumblebee rewelacyjny zapach, 

Masz kilka produktów ode mnie ale zalecam czytać i jeszcze raz czytać bo jest wszystko opisane  wraz z testami. Wystarczy poszukać w wyszukiwarce. Możesz również do testów zrobić zakupy na giełdzie. Są nie pełne opakowania w razie gdy Ci coś nie spasuje nie będziesz miał wielkiej straty.  Musisz sam szukać tego co Tobie będzie odpowiadało. Baw się, testuj a znajdziesz swoje najlepsze produkty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.