Skocz do zawartości

Bagażnik E46 - zdjęcia, mocniejszą pastę ?


yooz3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś przyjechała do mnie polerka (dzięki nOx) nie wytrzymałem i musiałem przetestować ją chociaż na klapie bagażnika w e46, klapa została umyta i oczywiście wy glinkowana.

 

Użyłem niebieskiego oraz czarnego pada 3M z Swirl X'em, Efekt nie zadowalający.

Mam w zanadrzu żółty korek 3M.

Czy zdecydować się na jego użycie lub kupić twardszą gąbkę i przejechać to jeszcze raz Swirl X'em ?

 

Niestety mój kompaktowy aparat ma już swoje lata i nie ogarnia zdjęć z bliskiej odległości, tak naprawdę lakier PO wygląda dużo gorzej pod światło niż to pokazują zdjęcia.

Stan lakieru przed:

stan2.th.jpg

nieruszane.th.jpg

 

Po:

po3h.th.jpg

po2ta.th.jpg

po1v.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając twardość powłoki lakierniczej BMW można stwierdzić ze zabawy Swx to strata czasu. Spokojnie bierz FC+ na Cutting padzie i wio. Dopiero potem możesz poprawić SWX-em lub nawet wspomnianym Żółtym korkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie ma co się dziwić że na niebieskim i czarnym padzie 3M i SwirlX nie usunąłeś za wiele. To połącznie finishowych padów i wykańczającej pasty, nawet na miękkim lakierze nie byłoby łatwo zrobić tym korekcje ;)

 

Kup zieloną/pomarńczową gąbke i wtedy spróbuj z FC, powinno być dużo lepiej, potem ewentualnie poprawisz jeśli wystąpią hologramy, ale wątpie. U mnie na kombinacji cutting+mocna ścierna pasta udało się osiągnać w zasadzie wynik niewymagjący wykończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę coś zasugerować - zielona gąbka jest bardzo dobra, jedna z moich ulubionch :evil: ale początki z twardym medium polerskim będą łatwiejsze i bezpieczniejsze na czymś odrobinę bardziej elastycznym niż stół;) np. żółty Sonus SFX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pozostaje składać zamówienie jak najszybciej na nowe gąbki, aby na weekend trochę "powalczyć"

żółty korek to Extra Fine Compound, pisząc FC macie to właśnie na myśli ?? czy chodzi o czarny Fine Compound ? zielony Fast Cut ? dużo tych FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.