Skocz do zawartości

Zapach ropy w bagazniku.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W sobote kupilem merecedesa klase c. Od poczatku smrod w samochodzie wskazywal na rope, i wyszlo ze ktos rozlal nieokreslona ilosc ON w bagazniku. smrod w calym aucie byl nie do zniesienia. Wykluczylem wycieki podczas serwisu w sobote. Wyjelem dywan z bagaznika, przewalilem go pozadnie srodkiem do mycia silnikow, potem szamponem do tapicerek od autoglym (fatalny), pozniej jeszcze jakimis plynami do mycia naczyc etc, etc. W miedzyczasie ciagle dostawal karcherem pod wysokim cisnieniem. troche ropy wyszlo, bo widzialem teczowe slady. dywan wyschnal, zapach nie jest tak silny, ale nadal lekki jest. Po wyjeciu wymylem cala komore bagaznika APC g101. Wsadzilem tez pochlaniacze zapachu, kupione w lokalnym sklepie z czesciami. 

Niestety zapach nadal jakis pozostal, auto wietrzy sie juz 6h na dworze, ale ciagle nie moge sobie poradzic. smierdzi tez lekko we wnetrzu auta, widocznie przechodzi przez tylna kanape ( nie skladana ) Czy sa jakies sposoby ktorych moglbym sie chwycic ? Niestety nie mam dostepu do Polskich srodkow, tylko miedzynarodowe ( mieszkam w UK )

Pozdrawiam i dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem jakieś dwa tygodnie temu - mechanik nie dokręcił butli z olejem do skrzyni w wyniku czego miałem basen w bagażniku. Na szczęście udało mi się go pozbyć. 

APC w rozcieńczeniu 1:3 -> szczota -> zebranie syfu mikrofibrą -> Encapsulator -> szczota -> odkurzanie -> ozonator przez 6 godzin 3 dni z rzędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem 2'ga runde wczoraj. Zanim wezme sie za ekstrakcje, wzielem sie na sposob uzywany na ubraniach. najpierw pozadnie namoczylem Karcherem k5.86. Pozniej poszledl stary, dobry plyn do mycia naczyc i szczotka do tapicerek. Po wyszorowaniu odstawilem zeby sie "przejadlo" i jechalem myjka cisnieniowa. Pozniej to samo, ale apc g101 i lekkim stezeniu. Dywan nastepnie na druga strone, i powtorka. 

 

Jest jeszcze mokry, ale juz wczoraj wygladalo jakby zapach odpuscil. Okaze sie dzisiaj albo jutro jak porzadnie podeschnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ozonator 10g/h. przyjdzie w przyszlym tygodniu, przyda mi sie tak czy siak wiec bede probowal i zdam relacje. Zdam tez relacje jak to wyglada z tymi Chinskimi, plytkowymi ozonatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.