Skocz do zawartości

Zestaw do prywatnego użytku


dyno96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 🙂 

Co sązicie o niżej wymienionym zestawie?

Wiem, że trochę on będzie kosztował i chciałbym trochę potestować, dlatego wolę zapytać.

Akcesoria:

• Pędzelki Work Stuff od 16 do 40mm

• Rękawica Work Stuff Storm Wash Mitt

• Ręczniki 2x Work Stuff Monster

• Aplikator do opon Work Stuff

• Aplikator do wosku Flexipads

• Aplikator do wnętrza ADBL

• Glinka Word Stuff Spot Clay Bar 100g

• Wiadra 2x Good Stuff + grit guard

 

Chemia:

• Owady Tenzi 600ml

• Tar&Glue Prickbort 1l

• Deironizer SG D-Tox 1l

• Aktywna Piana SG Citrus Oil 1l

• Szampon GS Citrus Oil 1l

• QD SG SSW 500ml

• IPA Tenzi 5l

• Glaze PB Black Hole 118ml

• Wosk Soft99 Black&Dark

• Dressing do opon GS Black Mamba 1l

• Szyby AG Car Glass Polish 325ml

• NW Rain-X

• Chromy Autosol Alu Polish 75ml

• Metal Autosol Metal Polish 75ml

APC ADBL 1l

• Dressing ADBL Interior Wow 500ml

 

Dajcie proszę znać co sądzicie i czy znacie jakieś lepsze jakościowo produkty od tych, które wymieniłem.

Pozdrawiam 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA 5L? Po co aż tyle i po co przepłacać z TENZI?
Nie masz ścierek, dwa ręczniki nie załatwią sprawy.
Brakuje mi szczotki do felg.
PB BLACK HOLE jak dla mnie bezużyteczny. Zamiast tego wybierz cleaner i podziałaj nim ręcznie.
Deironizer SG nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, skuteczniejszy jest Vampire Liquid.
Co na tworzywa na zewnątrz?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zestaw startowy, mam kilka szczotek i sporo ściereczek z mikrofibry. IPA 5l, bo cały baniak nie wychodzi zle cenowo. Deironizer od ADBL tez mam, tak jak pisałem, chciałbym przetestować trochę produktów, a PB BH 118ml, to tylko tester 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner możesz dać Shiny garage paint celaner, są wersje ścierne i bez właściwości ściernych. Jak lakier nigdy nie był pieszczony to zdecydowanie bierz wersje ścierną. Z wiader to ja mam najprostsze z Leroy merlin, brakuje ci mikrofibr takich zwykłych o niskiej gramaturze. Z opcji budżetowej możesz skoczyć do marketu. Do wnętrza dobrze sie nadadzą, ja cały czas jade na jakiś tanich z auchan 😄 Jak juz chcesz aplikowac cleaner ręcznie to możesz rozważyć też opcję ultimate compound + aplikator tri color. Coś tam na pewno poprawisz ale namachasz się to cie muszę od razu uprzedzić 😛 Zresztą z cleanerem też cię ręka zaboli nie raz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym leciał twardą. Polerowałem w ten sposób ręcznie auto o twardym lakierze, sporo rys zostało ale zdecydowanie udało się usunąc najdrobniejsze mikro zarysowania które mocno psują połysk a było ich dosłownie setki tysięcy 😄 Tak czy inaczej jakiś ręczny polish warto mieć w zestawie, za pomocą UC z powodzeniem można usuwać watersporty z szkła, polerować ślady po paznokciach przy klamkach itp. Tutaj masz przykład http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=341805

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dyno96 Jaki masz kolor Mondeo? Dotychczas wszystko robiłem ręką, ale w końcu zdecydowałem się na polerkę mechaniczną. Mimo dobrego stanu lakieru efekt dopiero teraz jest super - Black Panther. Ręcznie to jest co obrabiać, nie sądzę, że w jeden dzień ogarniesz mycie, pastę ścierną, cleaner, wosk i resztę, chyba że masz power w rękach.

Jak chcesz potestować to po co bierzesz litrowe produkty, niektóre dobre produkty można dostać w postaci testerów więc koszta spadną 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie panther black 😄 

Co do produktów, to zdaję sobię sprawę i to co mogłem, to biorę w mniejszych ilościach, wszystko i tak będzie ogarnięte przez znajomego z firmową zniżką 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.