Skocz do zawartości

Montaż tempomatu Audi A4 B7


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was jest obeznany w tych tematach. Mam problem z tempomatem. A4 b7 manual, 2.0tdi BRD. Mam moduł z końcówką Q, dokupilem manetke i zamonotwałem. Od 2 dni nie mogę aktywować tego dziadostwa. Ani na vagu ani na kts. Czujniki sprzęgła i hamulca sprawdzone - działają. Przełącznik set, góra, dół tak samo są widocznej i reagują na ruch. W vagu po wejsciu w engine i probie logowania kodem 11463 bład jak poniżej na zdjęciu. Juz nie mam pomysłu. Nie wiem..ludzie aktywują to zestawami za 30zł i działa. Ja mam dostęp do profi interfejsów diagnostycznych i nie działa..

IMG_1877.JPG

IMG_1881.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe forum a4 opiera się na jednym filmie na yt i całej masie powielonych identycznych tutoriali odnośnie tempomatu. Uwierz mi, że od 2 dni nic nie robie tylko czytam posty "chyba" "mi się wydaje" "u brata kuzyna mojej ciotecznej kuzynki był podobny problem, ale nie wiem jak to się skończyło bo tak upalał audi, że korba wyszła bokiem, hehe" - nie piszę tego broń boże złośliwie, po prostu jest takiś problem z którym mało kto miał doczynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy manetka jest na 100% dobra i na 100% współpracująca z twoją wersją auta (nie zawsze coś co wygląda tak samo współpracuje ze wszystkimi autami (rocznik/wersja silnikowa/wyposażenia)?

Masz dostęp do kts-a a masz dostęp do instrukcji serwisowych (nie wiem jak bosch lub audi nazywa ten program ale na pewno wiesz o co chodzi coś jak autodata tylko dedykowana do audi) tam powinno być opisane co i jak bo na forach to wiadomo nie zawsze wszystko pasuje do Twojej wersji auta a tam będzie to opisane dla twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się wyjaśniło. Coś mnie wczoraj tknęło i rozebrałem to jeszcze raz tym razem rozkręcając manetkę. Pęknięty "suwak" od poruszania przód tył i cały czas zwierało na włączonym. Dzisiaj dostałem kolejny przełącznik i tym razem zakodowałem bez problemu VAs-em i wszystko działa. Dzięki za podpowiedzi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.