Skocz do zawartości

Prośba o ocenę zestawu i ewentualne podpowiedzi.


jumbo871

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Zacznę od tego, że od kilku dni przeszukiwałem forum w poszukiwaniu informacji i w przypływie emocji kilka chwil temu dokonałem zakupów:P Dodam, że w kwestii "detalingowca" nie mam jeszcze żadnego doświadczenia, poza ręcznym nakładaniem wosków:D  ale liczę, że przez lekturę forum zdobędę cenne informacje 😄

Zacznę od tego co zakupiłem na chwilę obecną.

1. Polerka Krauss DB5800s

2. Talerze Flexipads UNF 125mm i 75mm

3. Gąbki Royal Pads 135mm i 80mm (Hard, Medium, Soft) 

4. Pianownica ręczna AXEL foamer Marolex 3l

5. Aplikatory zółte Meguiars

6. Mikrofibry od K2 King.

 

To czym dysponuję jeśli chodzi o chemię.

1.  Piana Shiny Garage Fruit Snow Foam

2. Meguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

3. Decarbit

4. Glinka Soft99 Smooth Egg

5. Tenzi IPA Cleaner

6. Pasty Menzerna 1100,2500,3500

7. Wosk Soft99 Fusso Coat

 

I tu kilka moich pytań, 😄 nie wiem czy one mogą być zadane akurat w tym temacie, ale spróbuję 😄

1. Czy jeśli chodzi o przygotowanie lakieru, to zakupiona chemia jest wystarczająca, może powinienem coś dorzucić? Myślę , że przydałby się jakiś dobry cleaner.

2. Czy glinkę mogę używać razem z rozcieńczonym, powyższym szamponem Meguiarsa, nałozonym na karoserię za pomocą np  pianownicy?

3. Czy po uzyciu Decarbitu muszę myć ponownie auto, a następnie po glinkowaniu po raz kolejny? 

4. Czy po paście Menzerna 1100 muszę użyć np IPA, czy kolejną 2500 mogę nakładać bezpośrednio po wcześniej użytej, a IPA na koniec?

5. Czy wosk mogę nakładać za pomocą jednego z powyzszych padów Royala (soft) czy raczej lepiej zrobić to ręcznie? 

Na tę chwile to chyba tyle 😄

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki,

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jumbo871 napisał:

5. Tenzi IPA Cleaner

Wylej to 😉 Tyle tam IPA co kot napłakał

 

40 minut temu, jumbo871 napisał:

może powinienem coś dorzucić

Brakuje Ci deironizera, tar & glue removera, preparatu tylu Wipe Out/pożądnej IPY

 

42 minuty temu, jumbo871 napisał:

przydałby się jakiś dobry cleaner.

DJ Lime Prime ale tańszy Good Stuff też da radę. Zależy czego od cleanera oczekujesz bo Prima Amigo też da radę 😉

 

45 minut temu, jumbo871 napisał:

Czy po uzyciu Decarbitu

Nie znam więc zapytam co to ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi o Decabit,  do usuwania smoły,  ale posiadam jeszcze ADBL Tar&Glue Remover  więc ze smołą dam sobie raczej radę:) 

Za radą zakupiłem również ADBL Vampire Liquid jako deironizer, Poorboys World Professional Polish (wyczytałem, że  może robić za cleanera) oraz Poorboys Wipe & Clean do mycia bez wody. 

Zamierzam jeszcze trochę poczytać,  pooglądać i po weekendzie ruszam:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.