Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego - polerowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zakupić swoją pierwszą polerkę, nastawiony jestem na ADBL Roller DA09125-01+B. Ale mam problem co do doboru reszty, żeby na start wszystko potrzebne mieć do nauki. 
Wstępnie mam taką listę:

Maszyna:

- ADBL Roller DA09125-01+B
Z czasem dokupię mniejszy talerz 75mm.

Pady:
- NAT DA Czerwona Średni Miękka gąbka polerska 135mm
- NAT DA Czarna Miękka gąbka polerska 135mm
- NAT DA Żółta Średnia gąbka polerska 135mm
- NAT DA Biała Twarda gąbka polerska 135mm
- NAT DA Niebieska Twarda gąbka polerska 135mm    

Pasty:
myślałem o tych:
- Menzerna Super Heavy Cut Compound 300 250ml
- Koch Chemie Micro Cut & Finish 2.02 250ml

ewentualnie - Menzerna Fast Gloss FG400 250ml - tyle ze obecnie nie dostępna w sklepie gdzie chce zakupić całość. 

Edit: 
Czy może lepiej pasty jednej firmy i coś takiego np.
- Koch Heavy Cut H8.02

- Koch Antihologram M2.01
- Koch P2.02 Micro Cut & Finish


- - - - - - - - - - - - 
Co powiecie na taki zestaw? Coś pominąłem albo może coś lepszego idzie dobrać?
Oba swoje auta chce jako pacjentów użyć, biały Renault Modus i czarne w169. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zbędna jak masz soft99

 

Ja też niedawno startowałem z polerkami na kraussie s8 i obkupiłęm się srogo a teraz to leży i się śmieje -  i tu już z własnego suabego doświadczenia Ci podpowiem, że z past na te dwa auta to sobie weź dwa heavy cuty po 250ml i 1 antihologram 250 bo jak ma być dobrze na DA to tego heavycuta trochę idzie...

z padów żeby nie rujnować budżetu to jakby trochę za dużo wypisałeś, ja bym nie brał tych białych niebieskich i czarnych czerwonych, wziąłbym ze dwa z mikrofibry do heavycuta i dwa żółte do antiholograma i styknie, no chyba że bardziej oblatani koledzy coś sprostują 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

looknij film od MX Nowicki na youtube odnośnie polerowania maszyną DA o małym skoku - tam zalecają zaczynać od mikrofibry na dzieńdobry i z moich obserwacji mają całkowitą rację - ta maszyna jest tak słaba do wycinki że używanie padów pośrednich to strata czasu, trzeba od razu zacząć z grubej rury a i tak się urobisz niemiłosiernie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Speedo napisał:

looknij film od MX Nowicki na youtube odnośnie polerowania maszyną DA o małym skoku - tam zalecają zaczynać od mikrofibry na dzieńdobry

Oglądałem własnie, ale w kontakcie @ doradzili "lepszym wyborem na początek byłoby kupno kilku gąbek z różnej twardości i spróbowanie zabawy z nimi." 🙄😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, to na pewno, w końcu czym więcej opcji do przetestowania tym lepiej. No i w sumie zdecydowałem się na 3 pady gąbkowe i 2 z mikrofibry + pasty Koch'a. Na start chyba da radę, a jak nie, to zawsze mogę domówić, nic mnie nie goni, mogę przecież na spokojnie testować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Mam maszyne Krauss DB5800S o skoku 8mm ostatnio robiłem swoją pierwszą korektę w zyciu .... Padło na BMW X5 w kolorze czarnym, więc mocny zawodnik. Ustaliłem, że tylko one step. No to pad RP One Step + średnia pasta kocha "zółta". Lakier odświeżony , hologramy znikły i mniejsze ryski, ale głębsze-podłużne rysy zostały. Naprawdę chyba bym musiał podejść do tego z MF i w dwóch etapach żeby zrobić to na laleczkę, albo kupić rotację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.