Skocz do zawartości

Mój Zestaw do oceny BMW E92 Sapphire Black


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post. Mam prośbę o ocenę oraz porady do co dalszych zakupów.

 

Z okazji kupna samochodu (BMW E92 Sapphire Black) zakupiłem również komplet kosmetyków. Na bazie skromnych doświadczeń wybrałem następujące rzeczy:

- Szampon  Tuningkingz

- APC Tuningkingz

- Natural Interior Dressing Tuningkingz

- Blood Wheel Cleaner Tuningkingz

- Glass Gloss Tuningkingz

- RainX Rain repellent

- Sonax do konserwacji uszczelek

- Shiny Garage interior Cleaner

- Shiny Garage Carpet Cleaner

- Glinka Valet pro żółta

- Dodo Joice purple haze

- Dodo juice  Lime Prime cleaner

- IPA 

- Piana Aktywna Dimmer (pozostałość, niekoniecznie do używania)

- MEGUIAR'S Gold Class Trim Detailer

Poniżej zdjęcia po około tygodniu od nałożenie. Prewash, mycia na dwa wiadra, Glinkai woda z szamponem, IPA 50/50 z wodą, Cleaner i  wosk. Środek również wyczyszczony.

3980d9f680853c39med.jpg

aa29d9c6b3fe2dc9med.jpg

 

Oczywiście mam mnóstwo mikrofibry, ręcznik do osuszania, zwykłe wiadra, Jakaś słaba rękawica - Tutaj prosił bym o pomoc w doborze nowej. Zwykłe wiadra bez separatora. Kilka padów gąbka i mikrofibra.

 

Na czym skupić się w dalszych zakupach? Przede wszystkim brakuje mi porządnej rękawicy, wiader z separatorem, środka do konserwacji felg (wosk?) i opon.

Z góry dzięki za odpowiedz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko odpowiem choc uważam, że spokojnie te informacje znajdziesz na forum w 10 minut..

Jeśli chodzi o to co Ci brakuje:

 

Rękawica - work stuff jeśli chcesz mikrofibra, car pro wool wash mitt jeśli chcesz futrzaka. Napewno w swojej cenie worka stuff to bardzo dobry wybór.

 

Wiadra - Castorama plus grit Guard lub jakieś "firmowe"... Ostatnio work stuff wypuścił nowe wiadra razem z separatorami, ktorych jakość stoi na bardzo wysokim poziomie (cena jak na "firmowe" bardzo zachęcająca.

 

Wosk do felg - tanio i dobrze finish kare hi temp.

 

Dressing do opon - pamiętaj o wyczyszczeniu ich odpowiednim cleanerem lub jak robią to inni odpowiednim stężeniem APC. Ja wole cleaner... Zastanaw się jaki efekt na oponach lubisz... Mat, satyna, połysk.

Mnie osobiście podoba się efekt po gyeon Q2 tire (trwałość również na odpowiednim poziomie). Teść mój preferuje natomiast Good Stuff Black mamba shine.... Popatrz sobie w dziale testy oraz na projekty forumowiczów. Zobaczysz na zdjęciach jakie efekty oferują poszczególne dressingi a później poczytasz o ich "trwałości".

 

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Do powyższego zestawu chcę dobrać następujące:

- Aplikator do wnętrz ADBL Soft Interior Pad 10cm 

- Rękawica z wełny Chemical Guys Bear Claw Wash Mitt - Będzie ok, jest nieco tańsza niż wyżej zaproponowane.

- Wosk do felg POORBOY'S WORLD Wheel Sealant 237ml 

- QUICK DETAILER (mam na oku Tuningkingz COCO LOCO 500 ML ale niewiem czy to dobry pomysł)

- SHINY GARAGE Green Tar&Glue

 

- Good Stuff Wiadro MYCIE 19,2L +separator +pokrywka

- Good Stuff - Wiadro PŁUKANIE 19,2L +pokrywka BIAŁE 

- Dressing do opon Good Stuff Black Mamba SHINE 250ml dressing Lub TuningKingz Tire Dressing 500ml

 

Coś wymienić, z listy zakupów. czy brakuje jeszcze czegoś do kompletnego utrzymania samochodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od siebie dodam, że do felg na szybo i robiący robotę jest Sonax BSD ;) Do smoły polecam klasyka- PrickBort. Co do QD to oferta jest przeogromna, jednak ze swojego doświadczenia z lakierem BMW polecę na pewno ADBL QD1 (przyciemnienie) oraz SSW (szklistość, hydrofobowość). Wracając do felg i opon to kup sobie Excede Tire Cleaner oraz Excede Wheel Cleaner. Oba produkty w koncentracie, wychodzące bardzo korzystnie cenowo i świetnie działające. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.