Skocz do zawartości

Audi A6 C6 woskowanie (pomoc) dobór sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam się do wymycia i wywoskowania auta , jako że to będzie moja pierwsza próba , prosiłbym was o radę czego mi brakuje , co powinienem dokupić bądź co jest mi nie potrzebne bądź bez czego nie ruszę ,

rzeczy które mam na ten czas to . 

K2 PROTON WOSK CARNAUBA + GĄBKA + MIKROWŁÓKNO 200g

TENZI RĘCZNIK POLERSKI Z MIKROFIBRY ŻÓŁTY 40x40 

K2 ZESTAW KOSMETYKÓW DO LAKIERU GLINKA SPECTRUM 

 

K2 OPRYSKIWACZ CIŚNIENIOWY PIANOWNICA RĘCZNA 2L( idzie coś. Tego zrobić )?? 

 

Rozumiem że sprzęt nie jest najwyżej jakości co jak widać najpierw kupiłem a potem zaczęłam czytać forum ... 

Proszę pisać co bym musiał dokupić do 250zl 

http://fotowrzut.pl/XB5CQG9JIW

Moje auto 

Zależy mi na odświeżeniu i połysku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szampon porządny  ? rękawica do mycia ?   jak lakier był nie polerowany itp to raczej coś lekko ściernego niż wosk,  np Auto Finesse Tripple, bardzo fajny środek łatwy w uzyciu dla początkujacego w sam raz, ma w sobie też wosk. Kup sobie też jakiś wosk sprayu na początek, np Duragloss 951 albo Meguiars Ultimate quik wax. Łatwe w użyciu i dając bardzo dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm rozumiem a powiedz kolego coś ściernego?  , mam maszynę masnera , ale nie chce zniszczyć lakieru , ćwiczyłem na starych drzwiach , 

Ale na 1 raz wolałbym czymś manualnym więcej czasu ale chyba bezpieczniej co ?? 

Szampon brak 

Rękawica brak 

Nie wiem czy lakier był wcześniej polerowany samochód mam od pol roku , a powiedz ten wosk w spray jak on działa dokladnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maszyne to sobie odpuść na razie. Zrobisz predzej zle niz dobrze. Podałem ci mleczko któym sie możesz pobawić ręcznie aplikatorem gąbkowym. Wosk w sprayu - pryskasz na lakier, przecierasz mikrofibrą a drugą stroną polerujesz. Auto można w 20 min zrobić i jest to najprostszy i najsybszy sposób na niezły efekt, Rękawice polecam Meguiarsa jest bezproblemowa nie gubi włosia jak niekóre i ogólnie jest trwała. O szamponach poczytaj

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok . W takim razie czy tak to ma wyglądać ? 

1. Pianownica czekać aż spłynie 

2 .spłukac

3. Umyć na 2 wiadra z szamponem plus rękawica ? 

4. spłukać / wysluszyc 

5.wyglinkowac 

6.IPA Cleaner

7. Auto Finesse Tripple

8.Meguiars Ultimate quik wax

 

I koniec ? Czegoś zabrakło cos pominelem albo czegoś zbyt wiele ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TedsonUst przed pianownicą dodałbym aplikację Tar&Glue (np. Prickbort) na such lakier, po 3-4 min dopsikał jakiś deironizer (np. ADBL Vampire Liquid). Jak dodasz te dwa środki, to praca glinką będzie dużo łatwiejsza i przyjemniejsza. Po kilku minutach dajesz na to pianę.

Ad. 1 Nie musisz czekać aż piana spłynie, dajesz jej kilka minut, ważne żeby nie zaschła na lakierze.

Ad. 4 Przed glinkowaniem nie trzeba suszyć auta, bo i tak przecież dajesz poślizg pod glinkę, więc lakier będzie po chwili mokry. 

AD. 6 Chcesz zastosować AIO jakim jest Auto Finesse Tripple, który ma już w sobie cleaner. Nie ma więc potrzeby stosować tu Ipy. 

Ad. 8 Meguiars Ultimate quik wax położyłbym dopiero po kolejnym myciu.

Pamiętaj, że stosując AIO efekt będzie fajny, lecz krótkotrwały. Jeśli to Twoje auto, to położyłbym jakiś wosk. Namachasz się tak samo, a efekt będzie dużo trwalszy (nawet o kilka miesięcy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok rozumiem , dorzuciłem do koszyka te 2, specyfiki co napisałeś ;) , powiedz ten , prick bort normalnie spryskać auto , potem vampirem i później na to pianuje ? Dobrze zrozumiałem ?

Spłukanie dobrze 

Następnie glinkowanie  

Umycie 

Aio 

I czy ten wosk bd dobry 

K2 PROTON WOSK CARNAUBA 

CY lepiej coś innego dokupić ? Już chyba wszystko rozumiem 

Godzinę temu, paperson napisał:

@TedsonUst przed pianownicą dodałbym aplikację Tar&Glue (np. Prickbort) na such lakier, po 3-4 min dopsikał jakiś deironizer (np. ADBL Vampire Liquid). Jak dodasz te dwa środki, to praca glinką będzie dużo łatwiejsza i przyjemniejsza. Po kilku minutach dajesz na to pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TedsonUst tak, ja robię właśnie taką kanapkę dla oszczędności czasu. Później spłukanie, dokładnie mycie na dwa wiadra, spłukanie i dopiero glinkowanie. Po wyglinkowaniu jednego elementu spłukuj go wodą, żeby nie zostały mazy/zacieki. Szkoda kasy na ten wosk. Zamiast aio wziąłbym tester dobrego wosku FINISH KARE 1000P Hi-Temp Paste Wax (kosztuje niecałe 30 zł). 

Jeśli się zdecydujesz na niego, to po glinkowaniu, a przed woskowaniem, spryskujesz każdy element auta Ipą i wycierasz do sucha. Jak chcesz odrobić lekcję na szóstkę, to po glinkowaniu i osuszeniu auta dodajesz jeszcze etap oczyszczenia auta cleanerem tester Poorboy's World Professional Polish 118ml (kosztuje ok. 24 zł i starczy Ci na dwa razy). Potem ipa i wosk :good:Dzięki temu ten wosk poleży Ci kilka miesięcy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.