Skocz do zawartości

TOYOTA RAV4 2010r, mycie silnika


Ronin78

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj padło jak w tytule na silnik 2.0 Valvematic 155KM (Benzin)

Auto jeździ na codzień, nie jest to show car, niemniej jednak kiedy zobaczyłem jak jest pod maską postanowiłem trochę tam odkurzyć :mrgreen:

Założenie: żeby wyglądało

Realizacja: nie bawić się pół dnia i zrobić za pomocą tego co mam w garażu, a wiele nie było :D

Tenzi Car z gorącą wodą do rozcieńczenia w skali 1:4

Myjka ciśnieniowa, kompresor do osuszania, czyściwo i wosk na mokro do przetarcia na koniec.

Na zdjęciach widać będzie jedyne zabezpieczenie jakie zrobiłem, zakleiłem dość solidnie plusową klemę aku, po odklejeniu było tam suchutko więc spełniło zadanie, reszta zabezpieczeń brak, wszak auto terenowe, z wodą pod maską w umiarkowanych ilościach powinno być za pan brat. Przebieg i efekt końcowy jak widać :mrgreen: Ostatnia fotka, odpalona od strzała :D

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

32.jpg

33.jpg

34.jpg

35.jpg

36.jpg

37.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, YOBACK napisał:

@Ronin78Ciekawi mnie tylko czy ten wosk od plaka wytrzyma wyższe temperatury panujące w komorze silnika.

Za jaki czas zrobić foty porównawcze, czyli stan obecny, miesięcznie robię ok 1200-1500km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.