Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw - Subaru Impreza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno drogą kupna nabyłem czerwoną Impreze. Auto nowe i z tego co wyczytałem one-step się należy, ale póki co daruje sobie korekty i tego typu czary mary. Chciałbym położyć wosk i w miarę możliwość zadbać o maszynę co by ładnie się prezentowała na dzielni. Niestety nie mam możliwości myć autka pod domem, czy też w garażu i pozostaje tylko bezdotyk, który w zasadzie jest uskuteczniany średnio raz w tygodniu odkąd posiadam Subaru (nie, nie używam tej szczotki, tylko lanca). Dodatkowo sprawiłem sobie taki mały zestaw na początek i w związku z tym iż jestem dość mocno początkujący prośba o weryfikację i ewentualne wskazówki, uwagi czy też inne dobre rady. Troszkę chemii i gadżetów, nie wszystko jest widoczne. Takie rzeczy jak APC, wiadra, separator, pędzelki też gdzieś się poniewierają. 

Jak widać w zestawie mam:

Szampon Meguiar's Gold Class + rękawica też Meguiar's i druga do zadań specjalnych od chińczyka

Niewidzialna wycieraczka od Rain-x

Meguiar's Hot Rims Aluminium Wheel Cleaner 

Meguiar's QD do lakieru i do wnętrza

Dressing do opon Meguiar's 

IPA (tu się chyba trochę sfrajerowałem, bo dałem coś koło 15$ (niby 99.99%), a później znalazłem za 3$ taką co ma 95% więc chyba te 5% by wielkiej różnicy w odtłuszczaniu nie zrobiło, a cena jednak sroga. Czy bardzo się mylę?)

Wosk Soft99 Fusso i "ceramika" od chińczyka (pomyślałem, że na felgi i reflektory bym to może położył?)

Z akcesorium to jak widać do suszenie Gyeon x2 (bardzo fajny swoją drogą), jakieś aplikatory i fibry głównie od chińczyków (nie znam się, ale w dotyku bardzo przyjemne i ładnie obszyte, bądź też bez krawędzi/obszycia).

Pewnie jeszcze kilku rzeczy brakuje, typu:

glinka (valet pro, gyeon, bilt hamber?)

może jakiś dressing do plastików? Najlepiej coś dostępnego na rynku amerykańskim (w Polszy będę dopiero w czerwcu)

cleaner? Z tego co czytam to do droższych wosków powinien być tego samego producenta, ale ten fusso to chyba taka niższa półka...

politura? Czy to konieczne? Możecie coś polecić? 

coś do uszczelek? np. https://www.amazon.com/nextzett-91480615-Gummi-Pflege-Rubber/dp/B004B8GTQG

To chyba by było na tyle. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

IMG_0759.JPG

IMG_0760.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Walmarcie od niedawna jest CG dość szeroka oferta. Ostatnio brałem QD i QW. QD przetestowałem i robi co ma robić ale pachnie oblednie jak tam jesteś to zaglądaj często na Clarence, bo możesz znaleźć fajne rzeczy za grosze. Ostatnio kupiłem Voodoo do skóry za $3 No i standardowo zamów sobie jeszcze szampon Zymola za $7.65 z dostawą free pickup w sklepie w 3 dni. Idealny do naturali.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten szampon i QD od megsa to bieda? :(  no i przeszukałem stronę walmartu i tylko takie coś znajduj https://www.walmart.com/ip/Zymol-203-Clear-Auto-Bathe-Car-Wash-Soap-8-5-oz/178711553. Akurat walmart to nie jest mój ulubiony sklep, ale zaglądnę skoro polecasz. Odnośnie pozostałych rzeczy moglibyście coś więcej powiedzieć? Da radę tym ogarnąć we własnym zakresie w wolnej chwili, tak żeby bałaganu nie narobić? Jeśli chodzi o cały proces to będę wzorował się na tym co znalazłem tutaj na forum, wygląda to całkiem rozsądnie. Jedynie co pomijam to korektę, gdyż to za wysokie progi na takiego leszcza jak ja, ale może obejdzie się bez tego :D  maszyna prezentuje się mniej więcej tak

 

IMG_0724.JPG

Tak, wiem że brudna :/ 

Co sądzicie o takim odkurzaczu?

3D397A5C-E929-4833-94BA-9C1309AB3DF3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@w.tomula  wielu z nas zazdrości Ci dostępności do produktów :D

Warto dopisać się do Facebookowi have grup o detailingu... Pojawiają tam się przeróżne marki. Przykładowa grupa to :

Detailing 101 by Autogeek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o tym https://www.walmart.com/ip/Zymol-Natural-Concentrate-Auto-Wash-48-0-FL-OZ/19864190

Teraz widzę, że jest out of stock, a w marcu jeszcze zamawiałem. Ten Gold Class, co masz też jest dobry, sam tez go mam i jestem zadowolony. Zasugerowałem Walmart, że r9obiąc normalne zakupy warto zaglądnąć na póki z tyłu :) Bo naprawdę w fajnych cenach bywają produkty. Jeżeli chodzi o QD z Megsa, to ja wolę jakoś serię Ultimate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.