Skocz do zawartości

Uzupełnienie zapasów


Kepacz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zabawę w detailing rozpocząłem już dawno temu, nie jest to więc mój pierwszy zestaw kosmetyków :) Przyszła pora na uzupełnienie zapasów, jednak nie pomaga fakt, że z braku czasu wypadłem trochę z tematu i nie mam pojęcia, co jest teraz na topie. Mam kilka swoich typów, ale prosiłbym Was bardzo o doradzenie. Z reguły kieruję się stosunkiem ceny do jakości, nie lubię przepłacać :) Chociaż jest kilka rzeczy, które chciałbym mieć z wyższej półki ;)

 

To lecimy:
- wosk Soft99 Authentic Premium
- Shiny Garage D-Tox (do tej pory korzystałem z Tugi, chciałbym jednak spróbować D-Toxa - zwłaszcza, że ma chyba wygodniejszy atomizer)
- Colourlock SOFT
- piana ADBL Yeti / Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil
- ADBL Snowball
- Prickbort MAC 124 (może wyszło coś lepszego od klasyka? ;))
- ADBL Beetle Juice Squeezer (szukam czegoś z najniższą ceną, ale sprawdzonego)
- coś do plastików (kompletnie nie mam pomysłu - na pewno coś matowego/satynowego, niedrogo)
- Gtechniq T2 Tyre Dressing
- Wheel Whoolies Kit A
- jakaś wełniana rękawica (co teraz jest polecane? warto inwestować w coś z wysokiej półki czy może lepiej szukać okazji na alli?)
- GYEON Q2M Soft Dryer

 

Będę wdzięczny za każdy komentarz!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kepacz Spróbuję pomóc:

1. Woski - każdy ma swoje preferencje, na forum ostatnio rządzi Soft99, ale w wersji fusso.

2. Spróbuj w takim razie d-toxa :) 

3. Colourlock ok :good:

4. Piana yeti wg mnie nie powala skutecznością, brałbym lidera - magifoam. SG Citrus świetny na szybkie zimowe akcje, lecz nie jest to typowa piana pre-wash.

5. Ok

6. Prickbort cały czas w formie:D

7. Nie mam tu swojego faworyta.

8. Niedrogo i mat, to spróbuj Tenzi Kokpit Mat

 

9. Mało w tej buteleczce. Może jednak gyeona tire?

10. Wheel whoolies nie używam.

11. Wełniak. Tu rządzi gyeon. Jeśli nie wełniak to spokojnie rękawica Work Stuff.

12. Weź Work Stuff Monster :good:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson

Dzięki za odpowiedź :)

Co do plastików to zapomniałem dookreślić - chodzi mi o plastiki zewnętrzne. W środku nic nie używam, nie lubię ;)
Do opon mam już Mambę (w zwykłej wersji - nie lubię tego produktu, ostatnio używam właściwie tylko do zabezpieczenia opon podczas leżakowania) i niedawno kupiłem Waxaddict Slicks Tyre Dressing, który jest świetny. T2 mnie zaciekawił, bo jest w dobrej cenie, efekt bardzo mi odpowiada - chcę go przetestować i mieć na jakieś ciekawsze "okazje" :) Gyeona ma znajomy i prawdę mówiąc nie przypadł mi do gustu.

W resztę propozycji zagłębię się jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=20419]paperson[/mention]
Dzięki za odpowiedź
Co do plastików to zapomniałem dookreślić - chodzi mi o plastiki zewnętrzne. W środku nic nie używam, nie lubię
Do opon mam już Mambę (w zwykłej wersji - nie lubię tego produktu, ostatnio używam właściwie tylko do zabezpieczenia opon podczas leżakowania) i niedawno kupiłem Waxaddict Slicks Tyre Dressing, który jest świetny. T2 mnie zaciekawił, bo jest w dobrej cenie, efekt bardzo mi odpowiada - chcę go przetestować i mieć na jakieś ciekawsze "okazje"  Gyeona ma znajomy i prawdę mówiąc nie przypadł mi do gustu.
W resztę propozycji zagłębię się jutro
Na plastiki zewnętrzne polecana jest powłoka Cquartz Dlux, dedykowana również do felg.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.