Skocz do zawartości

Prośba o pomoc przy kilku uszkodzeniach różnego rodzaju


zenek22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początek chciałbym zaznaczyć, że jestem świeżo upieczonym kierowcą bez żadnej wiedzy na temat kosmetyki samochodowej, proszę więc o wyrozumiałość i tłumaczenie wszystkiego jak chłop krowie na rowie ;) A przechodząc do sedna: Dostałem po bracie Renault Lagunę rocznik '99 i chciałbym usunąć kilka uszkodzeń lakieru których doznała będąc w jego rękach i jednego, które już zdążyłem zrobić sam w trakcie mojej krótkiej kariery kierowcy ;) 

Zdjęcia (mam nadzieję, że w miarę wyraźne) 1, 2, 3 i 4 to moja sprawka, chwila nieuwagi na parkingu, otarcie o inny samochód, rysy zaczynają się na prawym tylnym nadkolu i zjeżdżają nieco w dół, na prawo od rys widać też otarcia

5 i 6

Nie umiem powiedzieć skąd wzięła się ta rysy na klapie bagażnika, ale coś musiało otrzeć lakier i podważyć literkę L, która odpadła przy myciu samochodu. Czy można bez uszkadzania lakieru odkleić jego resztę i jak zamocować nowy?

7

Te ciemne plamki to odpryski (?), po przejechaniu palcem w tym miejscu czuć delikatne wgłębienie, wierzch klapy bagażnika.

8 i 9

Tutaj brat zdaje się przejechał po lakierze ostrą krawędzią jakiegoś metalowego wózka, lewa strona tylnego  zderzaka.

10

Oryginalnie lusterka były w kolorze lakieru, ale były później przemalowane, nie wiem jaką farbą, bo brat nie był pierwszym właścicielem, chciałbym je odmalować, jak i czym to zrobić?

1.jpeg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Ucięło mi część zdjęć z pierwszego postu, jest jakiś limit ilości zdjęć na posta?

Reszta zdjęć:

 

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zenek22 Jeżeli nie chcesz kupować lusterek w kolorze nadwozia używanych, pozostaje Ci oddanie do lakiernika albo musisz kupić farbę w twoim kolorze nadwozia w sprayu, clear w sprayu i spróbować samemu to zrobić. Może nie będzie igła, ale powinno być dobrze.

Co do otarć i rys - trzeba zmatować papierem i przygotować zaprawki zgodnie ze sztuką, ale przy większych rysach na tym kolorze będzie to widać jak cholera, i mija się to z celem. Napisy można bez problemu odkleić wszystkie i w motoryzacyjnym kupić napisy i kleić :) Wcześniej przygotuj powierzchnię polerując ten element. 

 

Tam gdzie masz odpryski i wgłębienia - nic innego jak zaprawki lakiernicze. Popatrz na film MXnowicki dotyczący zaprawek i wiele z twoich pytań się wyjaśni. 

 

I możesz napisać skąd jesteś, to zawsze może ktoś może podpowie, pomoże z okolicy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) 

Co do lusterek, to ja chcę właśnie poprawić tą czerń :) Co to jest ten clear i gdzie go można kupić? Najpierw trzeba pokryć lusterka tym clearem tak? I czym zabezpieczyć właściwe lusterka przy malowaniu ich obudowy? 

Czego użyć do naklejenia tego napisu?

Zaraz się biorę za ten film :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zenek22 napisał:

Co to jest ten clear i gdzie go można kupić? Najpierw trzeba pokryć lusterka tym clearem tak?

"Clear" to lakier bezbarwny, który nakładasz po wyschnięciu lakieru "bazowego", czyli tego w kolorze dopasowanym do koloru lakieru na karoserii. 

 

15 minut temu, zenek22 napisał:

Czego użyć do naklejenia tego napisu?

Najczęściej używa się taśmy klejącej dwustronnej (np. 3M), którą przycinasz do kształtu elementu, który chcesz przykleić do wyjałowionego i odtłuszczonego lakieru (przycinasz tak, aby taśma nie była widoczna).

Wydaje mi się, że sam nie dasz rady zrobić tej naprawy tak, aby efekt był zadowalający. Ale z drugiej strony, najskuteczniej jest uczyć się na własnych błędach... Choć te błędy najbardziej bolą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.