Skocz do zawartości

Kross Esprit JR1 - trochę z innej beczki ;)


krzygaj

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra ile to można oglądać samochody - dla odmiany coś z zupełnie innej beczki :kox:

Wczoraj i trochę dziś ogarniałem nowy zakup dla młodego - rower Kross Esprit JR1. Rower był używany przez poprzedniego właściciela niecałe 2 lata i nie wiem czy poprzedni właściciel w ogóle go czyścił - no nic postanowiłem, że ja to zrobię ;). Nie wiem czy ilość zdjęć Was zadowoli, ale robiłem to sam i trochę czas mnie naglił także za bardzo szczegółowo, to może nie być.

Na początku wyglądało to tak - jak widać smaru nie żałowano:

pFa21Hfh.jpg

Sn6Dxsrh.jpg

f3y2SPqh.jpg

lQcxASUh.jpg

kp2zMtHh.jpg

apxaEZMh.jpg

dja3Doqh.jpg

P1zUZFlh.jpg

4F0ECcgh.jpg

Ponieważ to moje pierwsze takie odszczurzanie roweru nie byłem pewien czy dobrą kolejność prac wybrałem, ale wydaje mi się, że chyba jest ok.

Na początek zająłem się oczyszczeniem łańcucha - tu pomocna okazała się dedykowana maszynka i rozpuszczalnik(zacząłem od benzyny ekstrakcyjnej, ale efekt był mizerny). Kilka razy musiałem wymienić płyn, a na dnie maszynki zebrała się pokaźna ilość piachu i innego syfu:

sHK0poEh.jpg

Widać, że łańcuch już czysty, to przechodzimy do demontażu korby z zębatkami - i tu także do doczyszczenia pomocny okazał się rozpuszczalnik:

UvrkBZVh.jpg

Po doczyszczeniu korby:

ter0Obqh.jpg

Następnie odkręciłem koło prowadzące od tylnej przerzutki by je doczyścić - niestety górne było zanitowane, ale poradziłem sobie z tym odkręcając przerzutkę i czyszcząc ją pędzelkiem - także rozpuszczalnik:

9ssBPUnh.jpg

Następnie zdemontowałem tylne koło - pomimo posiadania specjalnego klucza nie mogłem odkręcić zębatek by je dokładnie umyć, ale jakoś poradziłem sobie:

gOzGRyzh.jpg

Pacjent do góry kołami:

XX32GJPh.jpg

Następnie złożyłem rower do kupy i przystąpiłem do umycia kierownicy i ramy APC - w końcu użyty pędzelek od Work Stuff :mrgreen:

ZpzygN4h.jpg

Po umyciu - myślę, że już widać różnicę na plus:

EBWoELnh.jpg

1s57APCh.jpg

X6U0SYBh.jpg

RjQIEWYh.jpg

Następnie ponownie zdemontowałem koła by umyć felgi(APC) i opony (ADBL Tire):

A9uB2Pch.jpg

Hmmm... i tu nie wiem czemu po tym zabiegu na oponach pokazał się biały nalot :o:

shYwkEWh.jpg

Kolejnym etapem było wciągnięcie roweru do domu by obsechł. Po kilku godzinach rama, elementy plastikowe oraz felgi zostały przetarte IPA i na nich wylądował ADBL QW. Oponki otrzymały K2 Bold, a siodełko zostało nasmalcowane preparatem do pielęgnacji skóry:

LS0nOmuh.jpg

qOnZHnXh.jpg

Na gotowo sesja w plenerze(przed sesją oczywiście nasmarowałem łańcuch i inne elementy ruchome, gdzie wcześniej wymyłem smar):

1K9ppuKh.jpg

QC4pDE2h.jpg

BqpHyFgh.jpg

aH0d4Ewh.jpg

LNydxbkh.jpg

3lbSGj6h.jpg

eAP1JTCh.jpg

Kf49OQxh.jpg

f8w0Me3h.jpg

j4BYGEah.jpg

To by było na tyle :) ot taka odskocznia od samochodów :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nowego   tego się tu nie spodziewałem. Podopieczny pewnie zachwycony od małego jeździ dopieszczonym pojazdem .

Zębatki to dziwny temat bo niektóre się demontują a nie które tak jak chyba ta twoja po prostu są nie demontowalne też kiedyś z czymś takim walczyłem.

Osobiście z dressingiem na opony to bym uważał w takich pojazdach mało to było przypadków jak ktoś tak dopieścił swój motor ze to była jego ostatni jazda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z tyłu może być kaseta do której trzeba mieć klucz (albo dwa, drugi blokuje kasetę) albo wolnobieg:)

Ze zdjęć mi to na wolnobieg wygląda.

I dobra rada co do łańcucha. Kup w rowerowym spinkę. Wtedy go zdejmujesz w kilka sekund. Bierzesz słoik czy inne szczelne naczynie. Nalewasz beznyny ekstrakcyjnej i "szejkujesz" łańcuch. O wiele szybsza i dokładniejsza metoda czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.