Skocz do zawartości

Tenzi Detailer Tar&Glue Remover


Karbo

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko ;) 

Zachęcony przez wcześniejsze testy produktów od @tenzidetailer postanowiłem dorwać kolejny fant z serii detailer którego na forum nie znalazłem ;) 

Uwaga uwaga jest to Tar&Glue Remover w spreju !

Ale zaraz zaraz jak to w spreju ? A no właśnie muszę przyznać że sam do końca nie byłem przekonany tej inwencji Twórczej, lecz niepotrzebnie, ale to już zobaczycie sobie sami.

Opis: 

Niezwykle skuteczny preparat do usuwania najtrudniejszych punktowych zabrudzeń, takich jak ślady gumy, smoły, resztki naklejek z lakieru. Produkt sprawdzi się także przy usuwaniu śladów pisaków, plasteliny i parafiny z tekstylnych dywaników. Można stosować go na lakierze i szybach, jednak ze względu na zawartość rozpuszczalników i alkoholi nie wolno używać go do czyszczenia plastików, gumowych dywaników czy uszczelek.


Sposób użycia:
1. Nanieść produkt spryskiwaczem na szmatkę lub szczotkę, w celu uniknięcia jego niepożądanego rozpylenia poza czyszczonym miejscem.  
2. Przetrzeć zabrudzenie pokrywając je preparatem.
3. Odczekać chwilę na jego zadziałanie.
4. Ponownie przetrzeć szczotką lub szmatką.
5. W przypadku intensywnych zabrudzeń czynność powtórzyć.

A więc formalności mamy za sobą, przechodzimy do sedna :) 

Za element swoich prac wybrałem tylną część drzwi oraz zupełnym przypadkiem kawałek progu które wcześniej dostały aktywną pianę + Apc w celu zachowania względnej czystości. Co zostało i nie zeszło pod ciśnieniem uznałem za cięższy brud, który potraktowałem w/w produktem. 

Tak to siedzi w dłoni :

1.jpg.c6e6def3db52f61fb153d07209a4a348.jpg

Jest kolorowo :D 

Łapiemy pierwszego koleżkę i robimy mu małe psiku psiku 

2.jpg.38decbd96c764c5d0dbb9aa5cd872e03.jpg

Ostry strzał po chwili ukazał rozmazanie 

3.jpg.1f7cdfee05dd150bffae08aa13614a10.jpg

Chwilę później pod wpływem fibry, zwyczajnie się ulotnił ukazując swoich koleżków w mniejszych rozmiarach ;) 

4.jpg.aec1a6e836dc0e67a2fa0a0b409f56e7.jpg

Znów zwalniamy spust :P 

5.jpg.812b7a16ee40deccfed3190549919d23.jpg

6.jpg.b13f7fb232e38be76c99a1b5900ce48f.jpg

I przypadkiem trafiamy w próg :D rozrzut niczym w kałachu :D 

Finalnie po opłukaniu powierzchni i użyciu fibry wszelkie buble zniknęły i ukazał się nam ładny element :

7.jpg.1214ada0c96037f994d240b0f72bd107.jpg

Przyznacie, efekt jest ;)

Podsumowując:
- Tenzi tar&glue Remover działa. Swoją rolę odegrał idealnie bez zastrzeżeń z mojej strony. Pomógł w usunięciu głębszych zabrudzeń, które nie schodziły nawet po podważeniu paznokciem. Właściwie to je usunął, fibra czy też opłukanie to już formalności ;)
- Zapach przy pracy jest naprawdę fajny, pachnie cytrusowo, nie dusi, nie łzawi oczu, czy też nie odpycha
- Czas działania według mnie mieści się w normie, po minucie można zaobserwować pierwsze oznaki rozpuszczania brudu, po mniej więcej dwóch brud zostaje usunięty.
- Rozprowadzenie produktu jest wygodne, mniej męczące niż zwykły atomizer (wersja dla leniuchów z mocnym kciukiem ) choć należy uważać co do bliskości od pryskanego elementu, może powodować rozbryzg co jak widać było wcześniej, w moim przypadku spoko, bo próg również pozbył sie brudasów :D 
- Cena produktu hmmm.. średnia 25zł /300ml nie czyni go najtańszym środkiem, lecz ciężko mi powiedzieć czy jest on bardziej wydajny niż np. tar&glue od ADBL.  Z powodu braku widoczności pozostałej ilości preparatu ciężko mi określić czy jego zakup jest dla naszego portfela rozsądny. Śmiało jednak mogę stwierdzić że działa.
- Czy polecam produkt ? Myślę że tak ;) Było szybko, sprawnie, z nutką cytrusów, jest git ;)



 

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na produkt typowo punktowy. Do większych powierzchni/obszarów raczej się nie nada - poza garażem na dworze przy jakimkolwiek wietrze spray moze aplikowac się razem z wiatrem. 

No i cena uważam wysoka - prick jest za 35zl za litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpadły kolejne foteczki, idealnie pokazujące prawidłowe działanie produktu ;)

Hej brudasie :D 
8.jpg.104c8e27d6ea84e5d1289ec9106eeddc.jpg

9.jpg.84d324a5f798178912afd9fa27afd0bd.jpg
10.jpg.583bd4f5e7e6233bef4a5859aaa1a1ab.jpg

Odpowiadając na Twoją wypowiedź @kursien faktycznie dziś troszkę powiało i niestety poleciało tam gdzie nie chciałem, więc trzeba to wziąć pod uwagę ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ;) 

Jak już wcześniej napisałem pachniał cytrusami, przypominał mi typowy zapach apc niselina, bądź też "czysty kokpit" również od tenziego :) 
Myślę, że nie powinieneś czuć się duszonym po używaniu w pomieszczeniu :D  

Prysnąłem w kotłowni na sprawdzenie właśnie tego i nie odczułem z tym problemów.

Na pewno więcej preparatu dotrze na element ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.