Skocz do zawartości

Pytanko o Detailery


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Potrzebuje rady odnoście Detailerów

Mam w domu dwa, Smartwax Smartdetail i Meguiar's Ultimate Quik Detailer i nie wiem którego używać. Na aucie mam położony megs 16. Który z tych Detailerów będzie lepszy na ten wosk, chodzi oczywiście o względy estetyczne i wytrzymałościowe. Kolor autka czarny metalik. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy jest z dodatkiem Carnauby ,a drugi to polimerowy syntetyk. A z racji tego ze #16 to hybryda, sprawdza się doskonale oba. Wygląd będzie podobny ,a względy wytrzymałościowe chyba można pominąć bo przecież zabezpieczenie w postaci wosku jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Marco, popieram, Który byś nie użył to będzie ok, oba ładnie pachną i oba bardzo łatwo się polerują, ja także mam oba i używam ten na który zapach mam ochotę :-] Co do składu to bardziej pasuje smartwax ze względu na dodatki naturalne jak i syntetyczne czyli tak jak w wosku #16

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie,

 

..no i mnie Detalling trochę wciągnął..nie sądziłem, że tak się stanie ;) ..ok, do rzeczy - jaki Detailer nadaje się na wosk SONAX XTREME Wax 1 full protect (oczywiście chodzi o to, aby jego aplikacja nie usunęła wosku)? Wstępnie myślałem o QD, ew. UQD...chociaż wolałbym coś tańszego..

Generalnie mam na myśli pozbycie się charakterystycznych śladów po wyschniętych kroplach głównie z dachu. Bodajże kolega Evo zadał podobne pytanie i otrzymał odpowiedź, że Detailer wszystko załatwi.. tylko właśnie nie wiem czy detailer od razu na wosk jak auto jest jeszcze czyste, czy detailerem usuwa się właśnie te zabrudzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

luko, Sonax to syntetyk, więc w zasadzie każdy QD będzie dobry. Ja polecam Finishkare #425, wychodzi bardzo tanio i do synetyków jest rewelacyjny.

 

Co do kropek, to jeśli są takie po deszczówce, to myjesz normalnie auto, osuszasz i jeśli ciąglę są kropki to lecisz detailerem. Jeśli auto powiedzmy jest świeżo umyte, spadnie ci deszcz to nie musisz myć drugi raz, od razu możesz lecieć QD.

 

Są też niestety takie kropki na lakierze którym ani QD ani glinka nie da rady, trzeba lecieć ściernym cleanerem albo czymś cięższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Evo.

Swoją drogą myślałem, że po woskowaniu, lakier jest na tyle śliski, że krople, które wypiera wosk, będą spływać po powierzchni... nawet po masce czy dachu, w końcu dach też nie jest płaski.. no może na środku. No, ale widać tak ma być, że wosk wypiera wodę, ale krople się utrzymują..

 

Ja to jeszcze tak myślę, że może te kropki u mnie występują na skutek położenia wosku na źle przygotowaną powierzchnię (tylko umyłem auto).. nie jest po prostu idealnie śliski lakier i dlatego woda nie spływa.. teraz zamierzam po umyciu, użyć SRP i dopiero później wosk. Zobaczymy co z tego wyjdzie..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na płaskiej powierzchni ( maska,dach) obojętnie jaki wosk by nie był, zawsze coś zostanie.

 

Z tą powierzchnią też coś jest na rzeczy, ma to wpływ,właśnie dziś sobie nałożyłem FK1000p na Audi rodziców, wcześniej poszła tylko glinka. I o ile lakier był śliski w dotyku,woda ładnie kropelkowała to shetting był kiepski. A na moim aucie gdzie lakier jest w pełni przygotowany shetting i kropelkowanie jest rewelacyjne, co prawda na innym wosku ale to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze czytam forum o tych detailerach .. i myślę jeszcze o Smartwax SmartDetail i o PB S&G (najtańsza opcja). Ten drugi niby nie daje ochrony, tylko sam efekt, ale w końcu ochronę da mi wosk.. a detailera chcę użyć przede wszystkim do tego, aby lakier był na tyle śliski, żeby nie łapał kurzu - gdzieś czytałem, że po PB S&G kurz praktycznie się nie trzyma .. a mnie najbardziej denerwuje właśnie ten kurz :) ..człowiek namacha się szmatkami a na drugi dzień auto zakurzone..a jeszcze niech pokropi, to już w ogóle masakra :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę jeszcze o Smartwax SmartDetail i o PB S&G

Ja niedawno zakupiłem butelkę S&G celem sprawdzenia co jest wart i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Naprawdę dobry produkt. A czy kurz się go nie trzyma?? Jeszcze za wcześnie na tak radykalne wnioski. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.