Jump to content

Zmechacona tapicerka podłogi

Recommended Posts

Witam,

mam problem, ponieważ w moim aucie (335 tyś km przelotu) dywan w aucie nie wygląda za dobrze. Nie jest nigdzie wytarty czy zmasakrowany, wygląda ładnie, gdyby nie zmechancenie, powyciągane kłaczki itd.

Czy jest jakiś sposób, żeby powrócić do jego ładnej równiutkiej struktury ? hmm nie wiem, tak się zastanawiam czy można to czymś "ogolić" ? albo przyciąć te wystające nitki itd ?

Z góry dzięki za porady :)

@stepniak.p - jedyne wyjście to właśnie "ogolić" te zmechacenia. Zwykłą maszynką do golenia (na nożyki) prawdopodobnie tego nie zrobisz (za sztywna struktura tkaniny i zbyt duża objętość zmechaceń), ale maszynką "starego typu" (na żyletkę) powinieneś sobie poradzić. Ewentualnie - jeżeli posiadasz starą, elektryczną maszynkę do włosów z regulacją - możesz spróbować ustawić "wysokość strzyżenia" na odpowiadającą miarę i przystrzyc dywanik. Jednak skuteczniejsza chyba będzie tradycyjna, żyletkowa maszynka. Z tym, że taką maszynką "ogolisz" zmechacenia razem ze "zdrowym" materiałem - brak możliwości ustawienia wysokości golonego włosia.