Skocz do zawartości

Dolly - wersja bardzo budżetowa


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Witam.

Ostatnie mycie uświadomiło mi jak bardzo przydałoby mi się dolly pod wiadra.

Nowe, oryginalne to koszt prawie 200PLN.

Jako inżynier kieruję się mottem "jak nie można czegoś kupić, trzeba to zbudować"

Założyłem ten temat bo są tu ludzie którzy nawet grit guardy sklejają sami, więc czemu by nie zmajstrować jakoś dolly ?

 

Znalazłem tani, regulowany trójnik pod donice kwiatowe.

Udźwig to ponoć 50kg.

C22230230.jpg_list.jpg

 

Cudów się nie spodziewałem ale cena 16 złoty mnie skusiła.

Kupiłem dwa. Sprawdzałem na dwóch wiadrach 5L i 12L.

Z dużym wiadrem, wózek ma problemy - kółka się wyłamały po kilku przejazdach i wywrotkach.

Konstrukcja z wysokim wiadrem jest nie stabilna i ciągnięcie za rączkę wiadra jest nie możliwe.

Wysokie wiadro najlepiej przesuwać nogą przy samym dole bo inaczej o wywrotkę nie trudno. Punkt ciężkości znajduje sie niżej.

Bardzo sprytnie sobie radzi z wiadrem małym 5L. Konstrukcja taka jest łatwa w przemieszczaniu i kontrolowaniu.

 

Wyłamane kółka może zmajstruje i zespawam na inne większe. Sam trójnik jest regulowany i ma potencjał do dalszego customowania.

2018-02-01_18.21.00.jpg

 

Wiadomo, że tego typu produkt sprawdzi się tylko raczej na równej powierzchni betonowej, ale do przesuwania nogą wiadra na bezdotyku nie będzie problemu.

 

 

Podsumowując:

Oczywiście wiadra były zatkane przykrywkami i podczas mycia nikt nie będzie je tak agresywnie przesuwać - także jako produkt budżetowy wydaje się to bardzo fajną alternatywą.

 

Cechy:

- wersja baaardzo budżetowa

- podłoże musi być równe

- kółka trójnika są małe i przy dużym wiadrze jest problem z przesuwaniem

+ regulowany stojak na kółkach

+ cena

 

 

 

btw:

small_qt405.jpg?lm=1512936136

Wózek tego typu można by skleić jakimś klejem na stałe do wiadra ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, Tomas22 napisał:

@Domel  widziałem w ich temacie kiedyś że mieli w planach. Nawet zapytałem czy 4 kółka to odpowiedzieli że 5 ale już nie mogę znaleźć ich głównego postu z prezentacją :D

tak ale kilka dni temu był update ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.