Skocz do zawartości

Zakup nowego samochodu


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić auto do 20tyś myślałem nad golfem V. Co wy na to może polecicie cos innego?

 

Apropos golfa pińć mogę coś napisać, mój kumpel ma takiego, rocznik 2004, od nowości i ogólnie jest zadowolony, zawias mało problematyczny, silnik ma najsłabsze 1.4 75KM i taki golas. Ale jest jeden problem - rdza :roll: Rudzielec łapie w miejscu, które nigdy nie było tykane przez żadnego blacharza, na łączeniu progu z błotnikiem przednim prawym. Ostatnio sypnęła mu się konsola regulacji szyb i z tego co mówił, to o używanej zapomnij, nowa kosztuje majątek, a za naprawę mu wyszło coś koło 300 zł. Z lekka wkurzające, że za taką pierdołę taki hajs. Jakby była klima, to pewnie by nie zrobił. Miał też jakiś myk z pedałem gazu, że wywalało jakiś błąd, ale dokładnie nie pamiętam ;) Ogólnie jest zadowolony z golfiny, nie łuszczą się plastiki tak jak w GIV. Dowodem zadowolenia jest to, że jego ojciec kupił ostatnio golfa sześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lpg lagunę 1 bez rdzy i ze zdrową belką, najlepiej silnik 2.0 8v

Taka Lala nie jest zbyt droga w utrzymaniu?

 

Seicento :-]

Aktualnie jeżdżę Cinquecento, potrzebuję czegoś większego.

 

Punto II 1.2 16V

O Punciaku szczerze mówiąc nie myślałem, odstraszała mnie sześćdziesięciokonna wersja, nie wiedziałem, że jest również 16v

 

Myślałem jeszcze o Xsarze, Astrze (F, lub jakimś fartem G) i Volvo v40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze o Xsarze

 

Z silnikiem 1.4 bardzo dobre auto, jeśli zadbane :good: Z tym, że nie powiem Ci jak z gazem, bo moja ma już nalatane ponad 350tys ale na benzynie cały czas i śmiga świetnie, do tego całkiem wygodne i bardzo tanie w utrzymaniu :) A spalanie na poziomie 6-6,5l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lpg lagunę 1 bez rdzy i ze zdrową belką, najlepiej silnik 2.0 8v

Taka Lala nie jest zbyt droga w utrzymaniu?

 

 

A to niestety zależy jak trafisz.

W sumie nie pomyślałem, że możesz chcieć coś mniejszego. W takim razie punto to nie głupi wybór. Ewentualnie jakaś zdrowa corsa b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze o Xsarze

 

Z silnikiem 1.4 bardzo dobre auto, jeśli zadbane :good: Z tym, że nie powiem Ci jak z gazem, bo moja ma już nalatane ponad 350tys ale na benzynie cały czas i śmiga świetnie, do tego całkiem wygodne i bardzo tanie w utrzymaniu :) A spalanie na poziomie 6-6,5l/100km.

 

Kolega ma właśnie taką samą, tylko w gazie. Jedzie się wygodnie, pali kilkanaście zł/100km, tylko że klamki mu co chwilę odpadają :mrgreen:

 

http://otomoto.pl/opel-astra-benzyna-gaz-1999r-C29843290.html

Wiem, że to nie przyspiesza, wygląda na lata osiemdziesiąte, a żeby kręcić kierownicą trzeba mieć dobrego bicka, ale oferta atrakcyjna i koszty eksploatacji znikome nieprawdaż?

Moi rodzice mieli identyczną przez 8 lat, najlepsze auto do tej pory, mam do niego duży sentyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemek882, mam ale 3 furtki to chyba nie będzie Cie interesowało ;) Jak znajdziesz jakiegoś w okolicach Łodzi to mogę podjechać z kompem i miernikiem sprawdzić.

 

Jak masz inne auta na oku i silniki pytaj, postaram się coś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że klamki mu co chwilę odpadają

 

Kolega za mocno szarpie :D Mi odpadła na razie raz, już jakiś czas temu :P

Sprzęgło było wymieniane przy 220 tys, tylna belka zrobiona przy 180 tys, pompa wspomagania padła przy 250 tys przebiegu, a pompa paliwa przy 330 tys, poza tym żadnych poważnych awarii, wsiadam i jadę - auto od nowości w rodzinie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto od nowości w rodzinie :good:

 

I to jest chyba najważniejszy czynnik :good:

 

Bardzo duże znaczenie ma też to jak ogarniasz temat napraw. Bo jak nie masz zielonego pojęcia i na dodatek trafisz na mechanika ciemniaka cwaniaka to i z idealnego auta można zrobić złomka. Moja laguna też jest od nowości w rodzinie i niestety, ale zajmował się nią matoł, a wujek jest kompletnym laikiem. Także tak - od nowości w ogarniętej rodzinie to ideał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.