Skocz do zawartości

Honda Integra Type R DC2 (biały)


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Oto efekty mojej pracy nad lakierem i kołami mojego ITR. Pomijając lekki niedosyt iż nie udało się pozbyć wszystkich kolistych rysek jestem bardzo zadowolony.

 

Wybaczcie że nie ma fotek przed/po ale szkoda mi było czasu, są więc tylko afterki. Koncentrowałem się na sportretowaniu refleksów nie na kadrowaniu więc to takż emi wybaczcie. A tak to przebiegało.

 

Auto zostało dokładnie umyte szamponem Meguiar's NXT i gąbką Meguiar's przy zastosowaniu metody dwóch wiader i myjki Karcher. Do osuszania stosowałem SV Flexi Blade i ręcznik Water Magnet Meguiar's. Następnie użyłem glinki Sonus zielonej wraz z Quick Detailerem Meguiar's. Glinka nie miała okazji zanadto się napracować, auto nie było mocno zanieczyszczone. Koła zostały umyte preparatem Forcha do kół oraz pędzelkiem Swissvax oraz spłukane. Następnie zastosowałem na nich glinkę Sonus oraz Cleaner Fluid Medium Swissvax. Felgi otrzymały warstwę wosku Swissvax Autobahn a opony warstwę Pneu. Pneu bardzo porzypadło mi do gusty, nie epatuje nachalnym połyskiem, a opona wygląda jak nowiutka.

 

Następnie przyszedł czas na polerowanie. W cięższych rejonach wszedłem z pastą Farecla G3 i lekko ścierną gąbką, resztę przepolerowałem mleczkiem 3M Extra Fine z miękką nasadką. Wydatnie pomagał mi halogen 2x500W, bez niego byłoby trudniej. Następnie auto umyłem wyprobuwojuąc przy okazji SV Car Bath i ręcznik do mycia SV.

 

Po ponownym osuszeniu przyszedł czas na przetarcie auta mieszanką izopropanolu i wody 50/50 raz aplikację SV Cleaner Fluid. Tak przygotowane auto otrzymało swoją pierwszą warstwę SV Onyx, a kolejnego dnia - drugą.

 

Efekty bardzo mi podpasowały, widać różnicę w jakości SV w stosunku do reszty moich produktów. Ściereczka niebieska do polerowania z mikrofibry to produkt stulecia, bez dwóch zdań.

 

Oto zdjęcia:

 

Zestawik:

P6012038.jpg

P6012051.jpg

P6012050.jpg

 

Po myciu, glince , polerowaniu i IPA, SV CF na 1/3 auta:

P6012053.jpg

P6022059.jpg

P6022061.jpg

P6022070.jpg

 

Po nałożeniu drugiej warstwy, czas wypolerować:

P6042072.jpg

 

Efekt końcowy:

P6042083.jpg

P6042085.jpg

P6042086.jpg

P6042087.jpg

P6042102.jpg

P6042104.jpg

P6042105.jpg

P6042110.jpg

P6042111.jpg

P6042114.jpg

P6042118.jpg

P6042120.jpg

P6042122.jpg

P6042160.jpg

P6042162.jpg

P6042164.jpg

P6042168.jpg

P6042169.jpg

P6042172.jpg

P6042173.jpg

P6042174.jpg

P6042175.jpg

P6042192.jpg

P6042200.jpg

P6042226.jpg

P6042227.jpg

P6042229.jpg

P6042230.jpg

P6042231.jpg

P6042239.jpg

P6042244.jpg

P6042245.jpg

 

Wnętrze i detale wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło! Gratuluję.

 

Ostatnio miałem okazje pracować też z integrą ale żółtą. I musze przyznać że najwiekszą przyjemność sprawiła mi dopieszczenie komory silnika. Idealnie przebija sie lakier karoserii + dodatki JDM. Można osiągnąć super efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten problem był juz poruszany na forum. NXT zmywa woski i słabo się pieni.

Ja na razie będę polecał w polsce Gold Class, bo jest niedrogi i łatwo dostępny. Niedługo bedzie dostępny Dodo Juice Born to be Mild Schampoo. Podobno rewelacyjny, ale to okaże się po kilku użyciach. Ten który masz w zestawie też jest świetny, tylko jak dla mnie musi być rozbity ostrym strumieniem wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Może go zmyć?
ten problem był juz poruszany na forum. NXT zmywa woski i słabo się pieni.
NXT działa dziwnie na inne woski' date=' tak jak tutaj

 

 

Może go zmyć? Jaki szampon polecasz?
Ten który masz w zestawie też jest świetny' date=' tylko jak dla mnie musi być rozbity ostrym strumieniem wody[/quote']W zestawie masz Car Bath ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Long time no see :)

 

Musze powiedzieć że SV Onyx to najlepszy wosk, jaki miałem. Połysk wymiata, jeszcze auto tak nie wyglądało a dbam o nie od dawna. Auto łatwo się myje i dłużej pozostaje czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, miło dobre słowo przeczytać. Ja z kolei bardzo lubię lakiery tego typu bo dobrze utrzymany lakier niemetaliczny wygląda na mokrym jak zalaminowany. Dziś prawdopodobnie będę robił Z4 M czarny metallic, ciekawe jak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.