Skocz do zawartości

Pytanie o stosowanie pasty Bril 852


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem początkujący i mam pytanie:Czy ktoś może mi powiedzieć czy pastę bril 852 stosujemy na mokro? czy tylko lekko zwilżoną gąbką się ją nakłada a pozniej już wodą nie 'doprawia' na lakierze? Gąbka czarna od farecli czyli miękka będzie dobra do brila ? Trzeba po niej stosować jakieś mleczko wykańcxzające czy jako pasta lekkościerna jest już wykończeniem sama w sobie?

Czy wogóle dać sobie spokój z tą pastą ? Chciałem z niej skorzystać bo zalega mi w garażu z 2 tubki :) Z góry dzięki za odpowiedź

 

Ps. do czego stosujemy nakładki wełniane polerskie?

 

Wiem że dużo ptań i może są dla was banalne, ale chciałem się dowiedzieć paru tych rzeczy a nie mogłem znaleźć tych info w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą pastą (Basf-taka zielona?) polerowałem obtarcia. na zwykłej mikrofibrze, ręcznie i sprawdziła się znakomicie, na sucho. warto wykorzystać. jest trochę bardziej gęsta od scholla czy 3m. jest rzeczywiście bardzo mało agresywna. Nie wyrzucaj jej. ja po niej już nic nie używałem, był błysk, a rysy (a właściwie inny, obcy lakier, znikł bez śladu. :) Spróbuj na padzie maszynowym, nic nie powinno się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełniak słuzy do delikatnego matowania lakieru, jest to bardziej agresywna forma niż pad typu cutting, ale uwaga, jak masz skórke pomarańczy, to wełniak ścina i górki i dołki, stąd do likwidacji skórki pomarańczy najlepej jest użyć papieru ściernego 2500, 3000, czasem 2000, lub pasty matujacej i bardzo twardego krążka z cienkiego filcu, wtedy ścinasz tylko górki skórki pomarańczy.

 

Ja wełniaka używam przed zastosowaniem pada cutting, by w miarę wyrównać i zmatowić lakier przed dalsza korektą, gdy są dość głębokie rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku, jest sens.

Agresywność zależy od pasty, ale jest agresywniejszy od agresywnego pada gabkowego

 

Zależy wszystko od lakieru.

Natomiast według mnie jest to rzecz, która powinno sie mieć gdy sie posiada maszynę.

A czy DA, czy rotacja, nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do brila, znalazłem krótką broszre od pasty gdzie jest napisane :

 

" Nakładać za pomocą dobrze nasączonej gąbki, maszynowo

(500obr./min.).... "a tu link to tego:

 

http://www.rmpaint.com/documents/pl_PL/ ... IL_852.pdf

 

To chodzi o gąbkę nasączoną wodą czy pastą :-) :-) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.