Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego


Pele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że zaczynam dopiero przygode z detailngiem chciałem podpytać doświadczone osoby o dobór kosmetyków do auta. Moje auto to Fiat Bravo II w kolorze czarnym. Ostatnio położone zostało na auto fusso 12 month ale z braku czasu bez glinkowania :/

Co do kosmetyków które sobie wybrałem

1. Rękawica ADBL CareMitt 

2. Aktywna Piana ADBL Yeti Chemical Berry

3. Pianownica... i tu w zasadzie mam problem jaką wybrać, napewno ręczną tylko jaka? ShiningCar Mr. Foamer "S" albo ta wersja bez S w zasadzie nie wiem czy się czymś różnią, a może lepiej Marolex Axel Foamer 3000 3L albo GLORIA FM10 Foam Master.

4.Szampon ADBL Shampoo Cola 

5. Wiadro i tu też mam dylemat czy kupić np dwa w Juli po niecałe 10zł i do tego jakiś separator czy np jedno GoodStuff Wiadro Mycie + Separator  a drugie np z juli.

6. Do czyszczenia szyb ADBL Glass Cleaner

7. Do felg posiadam zieloną Tuge która się kończy ale ogólnie jestem zadowolony z produktu ale może lepszym rozwiązaniem byłby Vampir Gel?

8. Do odsmolenia Tar&Glu ADBL

9. Czyszczenie opon Czy można do tego użyć Tugi zielonej?

10. Dresing do opon i tu mam trzy propozycje Shiny Garage Back2Black TTD żel do opon, Soft99 BLACK BLACK Hard Tire Coat bądź Soft99 Tire Black Wax ktoś miał doczynienia z którymś z kosmetyków? A może jest coś innego co możecie polecić?

11. QD ADBD QD1

12. Osuszanie Monster Shine Fluffy Dryer

13. Mikrofibry... Jakie polecacie i w jakiej ilości ?

W późniejszym czasie aby nie porobić dużo rys na pewno chciałbym kupić  zamiast glinki kupić ADBL Clay Sponge lub ADBL Clay Towel 30x30cm. Co do cleanera potrzebował bym czegoś co można wypracować laikowi bez problemu ręką, ponieważ nie mam dostępu do polerki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pele napisał:

1. Rękawica ADBL CareMitt 

Poczekaj miesiąc. Będzie fajna rękawica od Good Stuff.

 

1 godzinę temu, Pele napisał:

Szampon ADBL Shampoo Cola 

Może być aczkolwiek wolę FX Protect Nano

 

1 godzinę temu, Pele napisał:

Do czyszczenia szyb ADBL Glass Cleaner

Carchem

Detailer's Magic

Nielsen Blue II

 

1 godzinę temu, Pele napisał:

Do felg posiadam zieloną Tuge która się kończy ale ogólnie jestem zadowolony z produktu ale może lepszym rozwiązaniem byłby Vampir Gel?

IMO nie będzie zauważalnej różnicy. Rozważ typowy wheel cleaner, np Excede

 

1 godzinę temu, Pele napisał:

Czyszczenie opon Czy można do tego użyć Tugi zielonej?

Excede Tire & Rubber Cleaner. Tuga to deironizer a nie środek do opon.

 

1 godzinę temu, Pele napisał:

Dresing do opon i tu mam trzy propozycje Shiny Garage Back2Black TTD żel do opon, Soft99 BLACK BLACK Hard Tire Coat bądź Soft99 Tire Black Wax ktoś miał doczynienia z którymś z kosmetyków? A może jest coś innego co możecie polecić?

Jest.

ADBL

Megs Endurance

SG Tire Coco Booster

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie zbyt agresywny dla wosku ?
Podpowiecie coś odnośnie ręcznej pianownicy?
Ja mam Marolex Axel 3l. Bardzo dobrze mi się nią pracuje.
50-60ml yeti na 1,5-2l wody, najjaśniejsza wkładka pianujaca i Axel daje mi zadowalającą pianę.
Zmieniłem tylko dysze na 110 i dokupiłem lancę 15cm. Zestaw idealny do mycia na bezdotyku.
Na forum znajdziesz kilka tematów Marolexie. Mobilnie ciężko mi cię naprowadzić.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pele napisał:

A nie będzie zbyt agresywny dla wosku ?

Podpowiecie coś odnośnie ręcznej pianownicy?

Ten szampon akurat nawet wspomaga lezacy wosk bo zawiera jakies dodatki,reczna pianownica to chyba lepszej nie bedzie jak 3 litrowa Marolexa,posiadam i lepsza od wczesniej posiadanej Epoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.