Skocz do zawartości

Car Concept płynny wosk Carnauba 40%


pacholekck

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szykowałem ostatnio jedno auto na zimę i postanowiłem przy okazji zrobić kilka fotek i podzielić się swoją opinią na forum. Jako zabezpieczenie postanowiłem użyć płynnego wosku Carnauba 40% firmy Car Concept. Najpierw info o produkcie ze strony producenta:


WOSK CARNAUBA W POSTACI PŁYNNEJ
Carnauba (łac. Cera Carnauba) jest naturalnym woskiem roślinnym pozyskiwanym z liści kopernicji, palmy Coperniciaprunifera, rosnącej w północnej części Brazylii. Rdzenni mieszkańcy tamtego regionu już dawno docenili liczne zalety kopernicji. Nazywana była "drzewem życia". Podkreślając swój związek z tym regionem, do dziś Carnauba Palm produkuje wosk tylko na terenie północnej Brazylii. Płynny wosk Carnauba posiada właściwości hydrofobowe. Wiąże cząsteczki wody, powoduje ich odpychanie, dzięki czemu powstaje efekt perlenia, kropelkowania.
Ale jak to działa? Przy zetknięciu z wodą wosk zwiększa swoją objętość, zamyka pory i wykorzystując napięcie powierzchniowe, tworzy barierę. Reasumując - NADAJE POŁYSK !
Celem stosowania carnauby jest utworzenie bariery, zapory która ma zabezpieczyć strukturę lakieru przed wnikaniem szeroko rozumianych zanieczyszczeń. Ma właściwości nabłyszczające, a więc nadaje połysk. Efekt estetyczny jest dodatkowym, ale najbardziej pożądanym elementem. Poprawia smarowność, zabezpiecza przed wnikaniem szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak: kwaśne deszcze, kurz, brud, itp. Podczas aplikacji wykorzystujemy napięcie powierzchniowe. Cząsteczki wosku wnikają w mikroskopijne szczeliny na powierzchni lakieru, tworząc barierę ochronną. Molekuły carnauby mają kształt owalny w skutek czego światło odbijające się od powierzchni zabezpieczonej załamuje się dając optyczny efekt jednolitej głębi.

6 miesiące ochrony samochodu przed warunkami atmosferycznymi.

SPOSÓB UŻYCIA:
Sposób nr.1

Spryskać równomiernie suchą powierzchnię lakieru, rozprowadzić dokładnie aplikatorem, zostawić na 3 -5 minut, a następnie polerować najlepiej ściereczką z mikrowłókien ( można również nakładać i polerować mechanicznie).Po odczekaniu 12-24 h można nakładać kolejną.

Sposób nr.2 Szybki sposób.

Spryskać równomiernie mokrą powierzchnię preparatem.
Nadmiar usunąć z lakieru za pomocą irchy lib ręcznika z mikrowłókien.
Wytrzeć do sucha (najlepiej ściereczką z mikrowłókien).
Po wyschnięciu delikatnie polerować.


Regularna cena to 52zł za litr, lub 221zł za 5-cio litrowe opakowanie. Producent często robi duże promocje.
Ja aplikowałem na sucho, na wcześniej przygotowany lakier. Na przygotowanie lakieru składało się:
- mycie wstępne aktywną pianą od SG z APC Pro ADBL, 500ml ciepłej wody, 50ml piany i 50ml APC, pianownica PA i myjka Nilfisk c130,
- pędzelkowanie detali i zakamarków,
- spłukanie pod ciśnieniem,
- mycie na dwa wiadra szamponem od SG,
- spłukanie pod ciśnieniem i suszenie,
- Prickbort, a po paru minutach Roton, również na felgi,
- w międzyczasie umyte opony produktem od SG,
- płukanie pod ciśnieniem,
- żółta glinka z ValetPro, jako poślizg woda z szamponem,
- ponownie mycie na dwa wiadra,
- suszenie i przetarcie lakieru IPA

Niestety zabrakło mi już czasu na korektę lakieru, czy chociażby cleaner, co na pewno jeszcze poprawiłoby efekt, ale i tak jestem mega zadowolony. Pora na zdjęcia.
Zaczynam od podzielenia maski na pół, żeby sprawdzić efekty mojej pracy.
a91H2GN.jpg

Kilka strzałów na połowę maski.
pkZOUnv.jpg

Rozprowadzam wosk po lakierze.
RaDPHSW.jpg

Czekam 2-3 minuty i docieram wosk grubą mikrofibrą.
32JQNKk.jpg
F8Ig9AL.jpg

Odklejam taśmę i sprawdzam efekty. Przyciemnienie słabe, ale zauważalne.
LIWzCDY.jpg

Za to szklistość, połysk jak dla mnie super.
K9NzghC.jpg
oqodfHV.jpg

Strona bez wosku.
nAZp5mN.jpg

Strona z woskiem. Jest efekt :)
v17bvQq.jpg

A tak prezentuje się całe auto.
AHGELo1.jpg
6tujCx8.jpg

Test hydrofobowości. Kilka zdjęć i filmików.
TnNfhyu.jpg
0ffSCUr.jpg

I to co lubię najbardziej czyli kropelki.
PJ9Gmyt.jpg
zmiq0RT.jpg
1eY1WFW.jpg
nSs5qO7.jpg
Ktw2JLI.jpg

Na pionowych elementach prawie wszystko spływa, ale kilka zostało.
jKH5N3R.jpg

Podsumowując: Aplikacją i docieranie wosku bardzo przyjemne, ale należy przestrzegać podanego przez producenta czasu. Na jednym z elementów "przetrzymałem" produkt zbyt długo i nie mogłem już go dotrzeć. Udało się wymyć IPA i zaaplikować ponownie.
Szybkość aplikacji również na duży plus. Nie schodzi z tym tyle, co z twardymi woskami.
Efekt przyciemnienia słaby, być może na innym lakierze byłoby lepiej, jednak nie jest to dla mnie duży minus.
Efekt nadania szklistości lakierowi jak dla mnie bardzo dobry. Jestem pozytywnie zaskoczony.
Wydajność produktu również bardzo dobra. Na całe auto poszło może 100ml wosku.
Zrzut wody rewelacja :) Kropelki również bardzo fajne i kształtne, spadają z lakieru przy nawet wolnej jeździe.
Co do trwałości, to będę obserwował, ale jestem dobrej myśli :)
Jeśli jest to możliwe, to dołożyłbym jakiś fajny zapach, który umiliłby pracę z woskiem :)
Mogę szczerze wszystkim polecić płynny Wosk Carnauba 40% firmy Car Concept. Efekt widzicie sami na zdjęciach i filmikach :) @Car_Concept, dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie zrobiony i przedstawiony test . Już kilka razy robiłem podejście do tego produktu , ale tego tyle jest na rynku ze nie ogarniam :D

Musze się zaopatrzyć i w końcu na wiosnę przetestować . Między czasie poczekam na dobre promo od producenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodaję aktualizację po 2 tygodniach od aplikacji i przejechaniu około 1000 km w trudnych warunkach pogodowych. Auto umyte pianą i szamponem od Car Concept, a felgi ich deironizatorem.

Najpierw 3 filmiki:

 

i kilka zdjęć:

Kb5SX3X.jpg

TeAtxfP.jpg

NBtuMWG.jpg

Dviqguv.jpg

vg9aBde.jpg

7uGpZtF.jpg

 

Po 2 tygodniach widać, że wosk lekko osłabł (zwłaszcza na dołach drzwi), ale ciągle ma się dobrze. Przypominam, że przed położeniem, nie był aplikowany cleaner. Nie stosowałem też żadnego quick detailera. Auto ciągle wygląda bardzo dobrze, a jego umycie jest dużo łatwiejsze. Będę sprawdzał dalej, ale póki co jest OK i jestem zadowolony. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pozwolę sobie odświeżyć nieco temat.

@pacholekck i jak wrażenia po dłuższym czasie ?  Wracasz do tego wosku czasem czy został w szafie? ;)    Próbowałeś go ponownie aplikować na osłabione elementy? Na stronie producenta piszą, że można go stosować na lekko mokry lakier. Zastanawiam się czy mógłby on pełnić rolę tak popularnego ostatnio ADBL SSW  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę, ostatni raz robiłem coś przy aucie przed zimą, mniej więcej wtedy, kiedy wrzucałem testy. Niestety trochę mi się pozmieniało w życiu i wygospodarować chociaż godzinę wolnego czasu nie jest łatwo. Ale może jakoś niedługo uda się coś podziałać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.