Skocz do zawartości

Avensis FL2015 czarna skóra, czym?


Lux10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam salonowego Avensisa z kwietnia 2016 z tapicerką z czarnej skóry. Nie wiem czym pokryto kokpit i obicia drzwiowe, ale też sprawia to wrażenie czegoś skóropodobnego.

Proszę o poradę, a właściwie o podanie mi jakiegoś zestawu kosmetyków do tej skóry, bo wydaje mi się, ze po 1,5 rocznym użytkowaniu coś należy z nią zrobić. Jeśli chodzi o stan foteli, to są prawie jak nowe, a jedyny widoczny efekt użytkowania, to lekkie przetarcie koloru ("do białego") fotela kierowcy w dolnej części boku oparcia spowodowane tarciem spodni o fotel w czasie siadania - to takie miejsce, gdzie chyba przeciera się każdemu (?). Dam redę te kosmetyki samodzielnie zastosować, ale muszę wiedzieć jak się nazywają :wink:.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak sądzę pseudo skóry w Peugeocie 307 z 2003 roku i przetarcia nie mam żadnego więc nie każdemu, po prostu pamiętam o tym żeby nie ślizgać się po boczku. Jeśli boisz się czegoś mocniejszego typu COLOURLOCK Strong (na moich "skórach" nie narobił żadnego bajzlu) to spróbuj coś delikatniejszego jak Autoglym lub Gyeon np. Wybór jest spory więc nie powinieneś mieć problemu, a jeśli kupujesz osobiście w sklepie stacjonarnym bądź przez internet to zawsze można jeszcze poradzić się sprzedającego. Dobierz do tego sobie odżywkę z tej samej firmy i ciesz się użytkowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dominiczek9518 napisał:

...Wybór jest spory więc nie powinieneś mieć problemu...

W tym właśnie problem, że wybór jest spory. Pomyślałem, że ktoś ma tego samego Avensisa co ja, zaaplikował skórze to czego wymaga i nie dosyć, ze się nie odbarwiła i skurczyła, ale jest z tej operacji megazadowolony ;); - poda mi gotowca i tyle. Na dodatek, jak pisałem mam niewielkie, ale jest, przetarcie. W każdym razie dzięki za poradę.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.09.2017 o 14:18, Lux10 napisał:

W tym właśnie problem, że wybór jest spory. Pomyślałem, że ktoś ma tego samego Avensisa co ja, zaaplikował skórze to czego wymaga i nie dosyć, ze się nie odbarwiła i skurczyła, ale jest z tej operacji megazadowolony ;); - poda mi gotowca i tyle. Na dodatek, jak pisałem mam niewielkie, ale jest, przetarcie. W każdym razie dzięki za poradę.

Pozdrawiam

 

Kolego mam taki sam samochód od ponad półtorej roku i nic mi się w fotelach nie przetarło mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie? Opcja sama skóra czy skóra + alcantara? 

Osobiście stosowałem do tej pory płyn czyszczący i mleczko od Furniture Clinic. Po takim zabiegu skóra była zawsze jak nowa niestety z racji codziennego użytkowania efekt jest bardzo krotkotrwały. 

Obecnie zastanawiam się nad dwoma opcjami: 

1. Zymol Leather Cleaner + Conditioner 

2. Carpro Cquartz Leather 

Chciałbym przede wszystkim jak najlepiej zabezpieczyć tapicerkę 

Może ktoś coś poradzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.10.2017 o 15:56, 333knn napisał:

Kolego mam taki sam samochód od ponad półtorej roku i nic mi się w fotelach nie przetarło mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcie? Opcja sama skóra czy skóra + alcantara? 

Osobiście stosowałem do tej pory płyn czyszczący i mleczko od Furniture Clinic. Po takim zabiegu skóra była zawsze jak nowa niestety z racji codziennego użytkowania efekt jest bardzo krotkotrwały. 

Obecnie zastanawiam się nad dwoma opcjami: 

1. Zymol Leather Cleaner + Conditioner 

2. Carpro Cquartz Leather 

Chciałbym przede wszystkim jak najlepiej zabezpieczyć tapicerkę 

Może ktoś coś poradzi? 

Wychodzi na to, że nikt nie poradził? Też dalej - po przeczytaniu 1000 postów i mądrych artykułów nie wiem co wybrać; tzn. wiem mniej niż przed czytaniem :(

Nie mógłby ktoś doświadczony wybrać za mnie?

Dodaję zdjęcie przetarć zrobione latem - teraz jest już nieco gorzej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lux10 napisał:

Wychodzi na to, że nikt nie poradził? Też dalej - po przeczytaniu 1000 postów i mądrych artykułów nie wiem co wybrać; tzn. wiem mniej niż przed czytaniem :(

Nie mógłby ktoś doświadczony wybrać za mnie?

Dodaję zdjęcie przetarć zrobione latem - teraz jest już nieco gorzej.

 

 

Jeśli masz lekkie przetarcie "do białego" to wymagane będzie użycie zestawu tonującego np.
https://sklep.lederzentrum.pl/farba-tonujaca-do-skory-toyota.html

Żadnym dedykowanym środkiem do skóry nie wyrządzisz jej krzywdy. Żeby dobrze poznać zasadę pielęgnacji odsyłam do

Nie martw się, że przeczytałeś 1000 postów i nic nie wiesz. Każdy ma inne oczekiwania co do środka. Jedni lubią błysk, inni satynę a miłośnicy matu też użyją czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W końcu, po rozmowie z (Panią) doradcą zdecydowałem się, kupić w sklepie Lederzentrum "Zestaw do czyszczenia skórzanej tapicerki samochodowej z łagodnym środkiem czyszczącym SOFT CLEAN", ale jak dopytywałem się o szczegóły stosowania i zdradziłem, ze auto jest nowe, to zasugerowano mi, że póki jest na gwarancji, stosować do skóry to, co sprzedają w salonach Toyoty. Tak też zrobiłem, kupując środek do tapicerki skórzanej za całe 30 zł w takim salonie. Jeśli natomiast chodzi o "pomalowanie niewielkiego przetarcia na boczku siedzenia kierowcy (każdy chyba tak ma od wsiadania), to doradzono mi podjechanie pod warsztat zajmujący się kosmetyka aut, bo zakup specyfiku dla jednego miniprzetarcia jest niecelowy z powodów ekonomicznych :wink:.  To jeszcze przede mną. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwnie Ci doradzili, myć tym co sprzedaje diler ze względu na gwarancję a jednocześnie podjechać na naprawę do nieautoryzowanego warsztatu? Nie wiem jak Toyota, ale np VW ma u siebie w katalogu produkty Autoglym w tym także do skóry, ale mimo to Colourlock wg mnie jest lepszy i szkód na pewno by nie narobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.