Skocz do zawartości

Czyszczenie + konserwacja wnętrza i30


SlaviS

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich na forum :) 
Niespełna miesiąc temu kupiłem samochód (mój pierwszy) i dopiero teraz znalazłem chwilę by zająć się jego konserwacją i przygotowaniem do jazdy. 

Na początku chciałbym zająć się głównie wnętrzem, kwestie felg i lakieru pozostawiam na później.
Chciałbym kompleksowo wyczyścić oraz zakonserwować plastiki jak i tapicerkę (pół skóra). Nie mam rozeznania w specyfikach, stąd pytanie do Was. Co polecacie dla osoby bardzo początkującej? Budżetu nie określam, bo zależy mi głównie na dobrym i efekcie, chociaż przy zachowaniu rozsądku :P
 

Poniżej umieszczam kilka zdjęć według mnie najbardziej newralgicznych miejsc:
1) Skórzane boki przy siedzeniu pasażera i kierowcy
20170920_150407.jpg20170920_150433.jpg

2) Schowek przed pasażerem (podobny/trochę lepszy jest stan plastików np. na drzwiach):
20170920_150440.jpg

3) Siedzenie pasażera:
20170920_150437.jpg

4) Próg drzwi:
20170920_150416.jpg

 

Z góry dziękuję Wam za pomoc i sugestie jak się zabrać za to wszystko.

 

PS. Zdjęcia starałem się przycinać do 1280px.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

do plastików, kokpitu itd to APC to preparat do czyszczenia na to jakis dressing zeby zabezpieczyć tworzywo

do siedzeń materiałowych to pranie np ExceDe ma w swojej ofercie płyn do kapsułkowania tym sobie poradzisz sam

a do skór to masz zestawy albo colourlock badz carchem jedno oraz drugie sobie śmiało poradzi

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SlaviS napisał:

żaden preparat nie usunie Ci tych rys, co najwyżej zamaskują ;) a że rysy u Ciebie nie są duże to myślę że dresing ładnie zamaskuje je i nie będą się rzucały w oczy

 

środki które wybrałeś, są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.