Skocz do zawartości

BMW M3 E46 TopasBlau


Gość moalord

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niestety nie bylo czasu na robienie dokumentacji, dlatego też wysyłam tylko efekt "koncowy"

 

W pierwszej kolejnosci auto zostało umyte bezdotykowo myjką ciśnieniową z aktywną pianą, potem szampon DODO Born to be mild na 2 wiadra z rękawicą mikrofibra. W kolejnym etapie - glinkowanie (Dodo Super Natural). Gdy auto było czyste i suche, zostało potraktowane zestawem megsa (Soff Buff 2.0 polishing + DC83 i Soff Buff 2.0 polishing + Speed Glaze 80) - na koniec cleaner Dodo Lime Prime i wosk Collintie 845. Na lampy poleciał PlastyX firmy Meguiars.

 

Efekt wyszedł super, całość kosztowała mnie ok. 12 godz. pracy + 2-3 godz. na czyszczenie środka (odkurzanie, pielęgnacja skór, mycie szyb, plastików itp).

 

Niestety na tym aucie zestaw scholla nie spisał się.. (niebieska gąbka + s17 oraz waflowa +s40) nie dawała dobrego efektu, a najgorsze jest to, że wystarczyło przetrzeć mikrofibrą i powstawały kolejne rysy :thumbdown: W przypadku zestawu megsa problem nie występował :-]

 

dsc02019j.jpg

dsc02018vf.jpg

dsc02014j.jpg

dsc02013fg.jpg

dsc02012n.jpg

dsc02010.jpg

dsc02008j.jpg

dsc02007e.jpg

dsc02006f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, felgi od nowej M3, zdjęcia robione przy słabym świetle (pogoda) i aparatem z telefonu SE K800i :P połysk w miare dobrze widać na pierwszych zdj a najlepiej na żywo : ))

 

Być może na nast. weekend bede miał inne auto, wtedy postaram się zrobić zdj. przed i po.

 

Maszyna którą pracowałem do DA kestlera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko piękne, serducho również :)

Przydałby się dressing na opony i trochę zdjęć ze światłem bezpośrednio na lakier ;) Jak oceniasz stopień korekty?

Jak widać, DA dało radę z uważanym za b. twardy lakier BMW, super :good:

 

A co do braku połysku na zdjęciach to niestety muszę przyznać rację, że słońce i pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza.. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcja zadowalająca - szkoda że nie miałem papieru wodnego 2000-2500-3000 bo bym chętnie kilka "głębszych" rysek zmatowił i spolerował.. ale ogólnie wyszło super.

 

Poniżej kilka fotek z dzisiejszym słabym słoneczkiem

 

 

dsc02026x.jpg

dsc02025s.jpg

dsc02023cu.jpg

 

Pozdrawiam i do nast. projektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na tym aucie zestaw scholla nie spisał się.. (niebieska gąbka + s17 oraz waflowa +s40) nie dawała dobrego efektu, a najgorsze jest to, że wystarczyło przetrzeć mikrofibrą i powstawały kolejne rysy

 

Wiecej konkretów ?

 

Mam ten sam lakier... i planuje zrobic korekte wlasnie zestawem DA + sholl S17 Nieb/czarna

 

nie bardzo rozumiem co ma rodzaj pasty sciernej do pozniejszego powstawania rys, sholl oslabia lakier ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... nie wiem jak to opisać. W moim przypadku ten zestaw nie przynosił praktycznie zadnych efektów a po wycieraniu resztek pasty, miekką mikrofibrą, zostawała masa mikro rysek.. natomiast zestaw megsa robił fajną korekte i takiego problemu nie było, praca była przyjemna a efekty widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu ścierałeś przy rozgrzanym lakierze i dlatego powstawały mikrorysy?

 

Nie.. wtedy bylo moze 6C w garażu i nie było opcji na coś takiego.. na sobote możliwe że będe miał mocno dojechaną BMW 5, dzisiaj oglądałem, cała w swirlsach i rysach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.