Skocz do zawartości

Zestaw do odnowienia felg


Gość bigsharky

Rekomendowane odpowiedzi

witam ;))

chce odnowic swoje felgi aluminiowe przed sezonem

chcialem zapytac o produkty ktorych chce uzyc - a wiec :

 

-do wyczyszczenia - Super Degreser czy All purpose Cleaner Meguiarsa wystarczy ???

-polysk i ochrona - RIMWAX ???

-opony - Endurance Tire Gel Meguiarsa ???

 

czy sa to dobre produkty?czy moze polecacie cos w zamian :)

prosze piszcie bo jestem szry w tych sprawach a mam zamiar zaczac sie bawic w autodetailing :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do felg przydało by się coś bardziej silnego niz apc założe się, że są brudne, więc może Meguiar's Hot Rims All Wheel Cleaner, glinkowanie, jakiś wosk np. Collinite 476s lub jakiś seleant i na opony Endurance Tire Gel z Megsa.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poorboy's Spray and Rinse Wheels Cleaner działa.

Co do glinki, to oczywiście, że należy jej użyć.

Co do wosków, to zdania sa podzielone, bo niektórzy uważają iż wystarczy w zupełności Colli 476, a niektórzy uważają iz trzeba użyć jakiegoś wheels selanta.

Ja się nie wypowiadam na ten temat, nadmienię, iż swoje koła pewnie potraktuje Colli 915 (raz, że go mam cała masę... a drugi, że mam go po prostu duzo...)

 

Niektórzy to nawet robia korektę lakieru na felgach (osobiście znam takiego jednego....)

 

I NALEŻY TEŻ PAMIĘTAĆ, ŻE CZYŚCIMY, GLINKUJEMY I WOSKUJEMY NIE TYLKO ZEWNĘTRZNĄ CZĘŚĆ FELGI..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czysciłem taki zestaw mega zajechanych felg. Mam kilka fot jak po Spray & Rinse spływa kilku(kilunasto?)letni bród.

 

p1010009dn.jpg

 

p1010012sg.jpg

 

p1010014f.jpg

 

p1010016ft.jpg

 

p1010018zn.jpg

 

Będę je polerował :lol: Przynajmniej taki jest zamiar, powierzchnia jest mega zajechana.

 

Fotki od wewnętrznej strony wrzuce jak wyglinkuje do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się pochwale dzisiejszym dokonaniem , nie mogłem juz spoglądac na felgi naszej firmowej Pandy :D pożółkłe i strasznie zajechane w weekend była myta felgi też ale jak widać bród a w szczególności mocno związany pył z klocków hamulcowych Ferrodo DS mocno pylą ;)

 

Na suche felgi naniosłem Aluminium Cleaner Z Nielsen'a odczekałem około 1,5 minuty przetarłem miękką gąbką i spłukałem czystą wodą .

 

przed

 

88cfa15c3b6798a48a0a921f0536bacd.jpg

 

ok minute po spryskaniu widać ze w dużej części brud już spłyną

 

 

 

cd436a0d1fb3f90d77c7b02bc13e7d06.jpg

 

no i po :)

0ea9384dd0a07090f693ee2dc6bc71ba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.