Skocz do zawartości

Fiat 126p 1991


Jacus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, cześć i czołem :D 

Chciałem przedstawić Wam parę fotek z prac nad Fiatem 126p mojego kolegi. Nie nastawiajcie się na stricte detailingową prace, auto było trochę odszykowane pod sprzedaż :P 
Wstępnie auto miało być 'tylko' umyte i miały być porobione zdjęcia do ogłoszenia, ale... ale :D  kolega rzucił na odchodne coś w stylu " do bagażnika też byś zajrzał " - no i się zaczęło :D 
Zanim zacznę, chciałem jeszcze dodać, że po ostatnich przypadkach mam straszną awersję do maluchów i starszych wynalazków ( choć nie wszystkich ). Ten po tym jak po niego przyszedłem nie chciał zapalić, bo padł akumulator. Mój telefon też padł więc stałem ponad godzinę przy garażu kumpla czekając na jakiegoś znajomego. Z popychu też odpalałem, ale samemu trochę ciężko. Finalnie przejazdem zobaczył mnie dziadek kumpla i przez kable maluch odpalił :D  Dobra, wracamy do relacji 

Jeszcze zanim wrócimy :P Całość prac zajęła mi łącznie jakieś 1.5 dnia. Dzisiaj wrzucam fotki z wczoraj ( w sumie tutaj najwięcej się dzieje ), fotki z dzisiaj wrzucę jak tylko przywiozę aparat od kumpla :) 

Pacjent:
maluch001.jpg

Resor z przodu jeszcze nie zdążył się ułożyć, dlatego tak pieje :D Z tyłu miał być dystans ;)  

maluch004.jpg

maluch005.jpg


maluch006.jpg

maluch002.jpg


maluch003.jpg

 

Boczki oczywiście są, ale nie zamontowane ( jeszcze ) :P 

maluch010.jpg

No i jest, tutaj dzieje się najwięcej z całej relacji :D 
maluch016.jpg 

maluch018.jpg


maluch019.jpg


maluch020.jpg


maluch021.jpg


maluch022.jpg


maluch023.jpg


maluch024.jpg


maluch025.jpg

maluch031.jpg

Najpierw postanowiłem trochę odkurzyć, szkoda mi było męczyć Grzesia, więc użyłem Nilfiska :) 


maluch032.jpg

Lepiej ? Powiedzmy :D 


maluch033.jpg


 


maluch035.jpg

Dalej, ADBL APC PRO 1:5 ( zawsze mam problem z liczeniem stężenia, ale chyba dobrze piszę: 100 ml na 0.5 l - jak nie, proszę mnie poprawić :P
maluch036.jpg

Od razu lepiej, jak tylko zauważyłem odpływy w tej dolnej części, bez wahania wjechałem tam myjką :D 
maluch037.jpg

maluch038.jpg


 


maluch040.jpg

maluch042.jpg

maluch044.jpg

Jakieś tam drobinki, które wydmuchałem powietrzem


maluch045.jpg

Tam akurat bałem się lać wody pomimo, że to maluch to jednak elektronika jest zdradliwa 


maluch046.jpg

Na masce fluidol, tutaj tata stwierdził, żebym go zostawił, bo jeszcze zardzewieje :D Tak samo w dolnej części, fluidol :) 
maluch047.jpg

Wykładzinka też została umyta, najpierw APC PRO, a później psiknąłem to jeszcze Rotonem od K2 

maluch050.jpg


 


maluch052.jpg

Tam też nie psiknąłem, chociaż teraz myślę, że mogłem trochę to ruszyć :/ 


maluch053.jpg

No i prawie finalnie, wygląda to tak. Położyłem też niewielką warstwę Softa99 :P 
 


maluch055.jpg

Niestety pojawił się problem. Woda przedostała się do środka :/ 

maluch059.jpg

Szybka akcja demontażu foteli, żeby sobie schło
maluch060.jpg


maluch061.jpg


maluch062.jpg

A tak finalnie wygląda bagażnik :) 
maluch063.jpg

Mały fotoszop z tabliczką. VIN wolałem zasłonić, nie wiem czy da się coś z nim zrobić, ale tak dla pewności :D 
maluch064.jpg


 


Na ten moment to tyle. Późnym wieczorem postaram się dodać resztę fotek, nie jest tam dużo do oglądania, bo trochę czas mnie gonił, ale wrzucę :) 
Sam temat stwierdziłem, że też dodam, bo mało ostatnio się dzieje :) 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień 2

Maluch postał jakiś czas na słońcu więc miałem nadzieję, że wysechł. Niestety poranna ulewa sprawiła, że jakimś cudem troszkę wody jeszcze wpadło do środka :/ 
maluch066.jpg

Ja wziąłem się za odkurzenie wnętrza, jedynie z grubsza

maluch067.jpg

maluch068.jpg

Wspomagałem się Tornadorem - nie żałuję, że go kupiłem :D 
maluch069.jpg

Plama to prawdopodobnie resztki wody której nie wytarłem :/ 

maluch070.jpg

 


maluch071.jpg

maluch072.jpg

Fotele też załadowane, można działać dalej


maluch073.jpg

Klapa jest :D 

maluch074.jpg

Klapy nie ma :D 
maluch075.jpg

maluch076.jpg


maluch077.jpg


maluch078.jpg


maluch079.jpg


maluch080.jpg


maluch081.jpg


maluch082.jpg

Emblemat chciałem odratować, ale 650 zrobiło się całe czarne :/ W sumie lepsze takie czarne niż "ciapkowate"


maluch083.jpg


maluch084.jpg


maluch085.jpg

Silnik z racji, że jakiś czas temu myłem postanowiłem jedynie wytrzeć apc 1:10 :) 

maluch088.jpg


maluch089.jpg


maluch090.jpg


maluch091.jpg


maluch092.jpg


maluch093.jpg

 

Biorę się za mycie - najpierw koła. Potraktowane APC 1:5

maluch096.jpg


maluch097.jpg


maluch098.jpg


maluch099.jpg


maluch100.jpg

Chciałem podnieść tył, ale coś nie wyszło :D 


maluch101.jpg

Później mycie całości na dwa wiadra - niestety tutaj fotek nie mam :/ 

maluch103.jpg


maluch104.jpg


Szyby dostały Autoglym CGP 
maluch107.jpg

A środek jedynie przetarłem ADBL Interior QD w wersji Limited :D 
maluch108.jpg

 

Całość jeszcze przykryłem woskiem Soft99 Mirror Shine i pojechałem porobić parę fotek

maluch136.jpg

maluch138.jpg

maluch153.jpg

 

No i to by było na tyle :) Maluszek niedługo będzie wystawiony, także jak ktoś byłby zainteresowany to albo szukać na OLX albo napisać do mnie to podam link :) 

Tak jak pisałem praca nie jest stricte detailingowa, ale pomyślałem, że wrzucę i może zmobilizuję kogoś do wrzucenia swojej relacji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kris990 napisał:

Mi się miło obejrzało relację, auto leciwe i wszystkiego nie zrobi się na 100% ale efekt na pewno na duży plus.

Bardzo fajnie ;)

Gdyby poświęcić mu więcej czasu i pracy to na pewno udało by się go doprowadzić do stanu idealnego, ale priorytety się zmieniły i musi zostać sprzedany. Kiedyś w odpowiednim dziale pokaże Wam na co został zamieniony :P 
Co do relacji, dziękuję za miłe słowa - motywuje do dalszego działania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.