Skocz do zawartości

Monotematyczny start


Pepiko

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zestaw jaki bym stworzył. Zanim jednak zacznę się zaopatrywać chciałbym usłyszeć wasze zdanie, czy może coś poprawić. Samochód myję często raz w tygodniu lub na dwa tygdnie. Na razie nie będę nakładał wosku twardego, muszę się w tym temacie rozeznać.

Zewnątrz

1.
Szampon: FX PROTECT Nano Shampoo na dwa wiadra (zobaczę jeszcze czy sam zrobię GG czy może gotowe)
Gąbka: Sonax gąbka  rękawica z mikrofibry

2. Osuszanie ADBL Goofer Towel XL

3. Felgi
Sonax Xtream (aktualnie posiadam) - używam przy większych zabrudzeniach
Gąbka Sonax (aktualnie posiadam)
SONAX XTREME Zestaw do zabezpieczania felg (aktualnie posiadam)

4. Szyby
Tenzi Top Glass + Monster Shine Mikrofibra Waflowa 40x40
NW Autolandu + mikrofibra

5. QD/QW (tutaj za bardzo nie wiem czy stosować dwa czy jedno wystarczy)
ADBL Quick Wax + ADBL PUFFY TOWEL
potem
ADBL QD1 + ADBL PUFFY TOWEL

Dodatkowo:

ADBL APC Pro

Tenzi IPA


Do wewnątrz na razie tylko Tenzi SilKOK

Czekam na uwagi i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o QD/QW to w twoim wypadku postawił bym na jakiś Quick Wax - skoro nie masz narazie zamiaru nakładać twardego wosku to taki QW świetnie się sprawdzi i tymczasowo nie ma potrzeby kupowania QD :wink:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pepiko napisał:

Gąbka: Sonax gąbka z mikrofiby (myśle czy nie coś lepszego)

 

Ja bym Ci polecił zamiast tego jakąś rękawice z mikrofibry. Wygodniejsza praca, mniejsze ryzyko upuszczenia i podobno mniejsze ryzyko zarysowania samochodu. 

Przykład:
https://mrcleaner.pl/rekawice-do-mycia-auta/monster-shine-wiggle-bezpieczna-rekawica-do-mycia-auta-bestseller?gclid=Cj0KCQjwwevLBRCGARIsAKnAJvfz45oje_8o6c53SPB3a8FEi1mbeh2dUVTlsU-8Bbyc7pAzBosdvHMaAsi8EALw_wcB

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taką z Auchan, faktycznie wygodna była ale się trochę poniszczyła i nie mogłem podobnej dostać. I chciałem czegoś nowego użyć. Ale faktycznie nie pomyślałem o tym że Sonaxa może wypadać. Szczególnie jak myję na bezdotykowej myjni :P gdzie czasem muszę się sprężać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja też mam chyba z Auchan. Za jakieś śmieszne pieniądze. W Poznaniu w Komornikach jest bardzo duży dział z takimi bajerami dla aut. 

Jak będziesz mył na bezdotyku to rozumiem, że wiadra weźmiesz jakieś ze sobą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem bardzo fajną i tanią (10zł) rękawicę z mikrofibry w PSB Mrówka gęsta i wydaje się delikatna podobna do tej z Auchan. Jeszcze jej nie testowałem, może w tygodniu przetestuję to dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No więc jako że wkręciłem się w detaling dużo czytając to forum postanowiłem że zrobię krok dalej. Chcę przygotować zestaw pod położenie wosku.

1. Opłukanie na myjce bezdotykowej z brudu 

2. Wymycie nadkoli potem felg Excede Ultimate Wheel Cleaner potem opony Excede Tire and Rubber Cleaner

3. Umycie wnęk, grill inne zakamarkowate miejsca ADBL APC Pro i spłukanie

4. Wymycie całego samochodu na dwa wiadra FX Protect Nano Pro rękawicą typu wiggle 

5. Opłukać i wysuszyć

6. Deironizacja ADBL Vampire Liquid 

7. ADBL Tar & Glue Remover 

8. Opłukać potem glinkowanie ValetPRO Yellow Poly Clay a na poślizg szampon woda z szamponem FX Protect Nano Shampoo 

9. Wymycie całego auta szamponem ADBL Shampo Pro 

10. Cleaner Good Stuff Rhino Horn Cleaner

11. Wysuszenie a potem nałożenie wosku Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax lub ValetPRO Mad Wax żółtym aplikatorem Megsa. Pierwsze nałożenia poćwiczę na tanim wosku bo pewnie za pierwszym razem źle nałożę. Jak nabiorę wprawy to jakiś droższy wezmę. 

12. Dotarcie wosku ADBL Mr. Grey 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pepiko napisał:

1. Opłukanie na myjce bezdotykowej z brudu 

2. Wymycie nadkoli potem felg Excede Ultimate Wheel Cleaner potem opony Excede Tire and Rubber Cleaner

3. Umycie wnęk, grill inne zakamarkowate miejsca ADBL APC Pro i spłukanie

4. Wymycie całego samochodu na dwa wiadra FX Protect Nano Pro rękawicą typu wiggle 

5. Opłukać i wysuszyć

6. Deironizacja ADBL Vampire Liquid 

7. ADBL Tar & Glue Remover 

8. Opłukać potem glinkowanie ValetPRO Yellow Poly Clay a na poślizg szampon woda z szamponem FX Protect Nano Shampoo 

9. Wymycie całego auta szamponem ADBL Shampo Pro 

10. Cleaner Good Stuff Rhino Horn Cleaner

11. Wysuszenie a potem nałożenie wosku Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax lub ValetPRO Mad Wax żółtym aplikatorem Megsa. Pierwsze nałożenia poćwiczę na tanim wosku bo pewnie za pierwszym razem źle nałożę. Jak nabiorę wprawy to jakiś droższy wezmę. 

12. Dotarcie wosku ADBL Mr. Grey 

No prawie ci się udało... :D piszę prawie bo... Punkt 6 warto zamienić z 7. Czyli najpierw T&G na suchy lakier a po kilku minutach Vampire i całość spłukujesz.

Punkt 10 i 11 też nietrafione. Najpierw auto suszysz, a następnie kładziesz cleaner. Cleaner wypracowujesz na suchym i czystym lakierze.

No i powyższa wersja jest (jak dla mnie) tylko przy mega brudnym aucie. Jeśli auto jest tylko z grubsza zakurzone, nie ma na nim błota to spokojnie atakujesz najpierw T&G + vampire, spłukujesz. Myjesz koła wnęki itp. Potem normalnie dalej - szampon na 2 wiadra... itd.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Fredi88 napisał:

Punkt 6 warto zamienić z 7. Czyli najpierw T&G na suchy lakier a po kilku minutach Vampire i całość spłukujesz.

Czy ja wiem? Niekoniecznie tak musi być. U mnie świetnie spisuje się kolejność podana przez @Pepiko.

Zresztą było już gdzieś na forum, że lepiej de-iona dać na "nie natłyszczoną" przez Tar&Glue powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Fredi88 napisał:

Było też na forum, że preparat typu T&G najlepiej działa na suchym lakierze. Każdy robi jak uważa. Zawsze można dać T&G spłukać i dać deirona. O ile lekkie rozcieńczenie deironowi nie zaszkodzi o tyle T&G już tak.

Tyż prawda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.