Jump to content

Jak usunąć zaschnięte zacieki?


Recommended Posts

Cześć wszystkim,
3 miesiące temu kupiłem sobie czarne BMW E90 w kolorze: Paint code: 668 - SCHWARZ 2; i od tego czasu zaczęły się moje problemy.
Samochód wszędzie w oryginalnym lakierze.
Zdarzyło mi się niestety ostatnio umyć auto na pełnym słońcu i na lakierze widać jakby zaschnięte zacieki.
Jako, że jestem nowicjuszem w kwestii kosmetyki aut, przejechałem najpierw samochodem do cienia, a następnie zacząłem na mokro ścierać zacieki irchą, a gdy nie przyniosło to żadnych efektów, przyniosłem jakąś pastę K2 TURBO oraz jakiś Sonax do regeneracji lakieru i próbowałem spolerować, ale również bez efektów.
Poniżej zdjęcia (niestety musiałem nachuchać na karoserię, bo inaczej nie mogłem uchwycić zacieków):

Dach1

Dach2

Dach3

Druga sprawa:
Na listwach pojawiają się jakieś purchle i zaczyna odchodzić lakier. Czy ktoś może mi powiedzieć/doradzić od czego to? Z tego co widzę, pozostaje już tylko lakierowanie. Niestety nie mam możliwości trzymania auta w garażu i pod pracą i pod blokiem zdarza się, że samochód stoi kilka godzin w pełnym słońcu.
Zdjęcia:
Listwa dach

Listwa szyba

A może znalazłby się ktoś z Łodzi/Zgierza lub okolic, chętnych pomóc zarówno w sprawie zacieków jak i polakierowaniu dwóch listw pokazanych na zdjęciach?

Link to comment
Share on other sites

"Waterspot" nie zszedłby przy próbie starcia irchą, a następnie przy próbie spolerowania tymi rzeczami o których wspomniałem w pierwszym poście?

Link to comment
Share on other sites

Dziwne, u mnie zdjęcia działają.

W każdym razie dzięki, spróbuję najpierw z octem, a następnie jeśli nie da rady, to zakupię jakiś quick detailer.

Link to comment
Share on other sites

Jak przyschnięte od słońca i tempo nie pomogło to quick detailer czy też ocet tym bardziej nic nie zdziała. Spróbował bym jeszcze cleanerem np. Dodo Juice Lime Prime, jeśli to nie pomoże to chyba tylko korekta.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma wcale pewności że to zacieki z wody, natomiast jeżeli faktycznie tak jest, to ocet musi załatwić sprawę, nie ma innej możliwości, bo to proste zjawisko fizyczne w postaci odkładania się soli wapniowych (głównie, stąd taki mleczny wygląd zacieków)) po odparowaniu wody. Jeżeli ocet nie pomoże to znaczy że trzeba szukać zupełnie gdzie indziej i zacieki nie są od wody.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.