Skocz do zawartości

Zabezpieczenie auta stojącego na świeżym powietrzu


dziordz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Nabyłem ostatnio Opla Insignie wersja kombi, w kolorze czarny metalik. 
Jako że nie posiadam garażu, chciałbym jakoś zabezpieczyć lakier powłoką wosku (przed deszczem, słońcem, zimową solą drogową, ptasimi odchodami). 
Mam pytanie czy lepszy będzie wosk: Collinite No.476s czy Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax do ciemnego lakieru? 
Chciałem na początku umyć samochód (jak to robiłem kiedyś ze swoim czerwonym AUDI 80) i nanieść jakiś wosk z marketu.
Moim następnym samochodem była srebrna Mazda 3 (pod koniec swojego żywota zrobiła się pozłacana) i nie dbałem zbytno o nią
gdyż nie było na niej widać zabrudzeń. 
Czarnego Opla chciałem umyć na "szczotkach" i nanieść jakiś czarny wosk w tubce z marketu, ale poczytałem trochę forum, pooglądałem filmiki
na YT i się wkręciłem (chyba) w Auto Detailing. 
Tak więc zamierzam zrobić coś takiego jak poniżej. Wiem, że nie ma tam nic o usuwaniu smoły, żywic, opiłków metali itp, 
ale na początek musi wystaczyć coś takiego, bo jednak trochę to kosztuje i może będę kupował jakiś preparat przeznaczająć 100 zł co miesiąć, by za rok zrobić 
pełniejszą ochronę lakieru. Czciałem lekko usunąć drobne rysy bo auto jest polisingowe i widać, że tylko na myjniach szczotkowych 
bywało, stąd pkt. 5. Ale nie wiem czy to się wogóle do czegoś nadaje? Mam jeszce taką maszynę polerską z Makro (średnica tarczy 24cm)
jakiś zwykły badziew, ale na audiku dawała radę więc czy ona się do czegoś wogóle nadaje?


1. Mycie wstępne:
-Aktywna piana: SHINY GARAGE Fruit Snow Foam Piana Aktywna*
-Pianownica: MAROLEX AXEL FOAMER 3000*
2. Mycie zasadnicze:
-Szampon: RISE & SHINE Big Apple*
3. Glinkowanie:
-ADBL - Clay Towel
4. Mycie ponowne:
-Szampon: RISE & SHINE Big Apple*
5. Osuszanie
-FLUFFY DRYER*
6. Lekka polerka ręczna
-SURF CITY GARAGE BEYOND CLAY
-czy jest sens używać tego?
7. Odtłuszczanie
-TENZI IPA CLEANER
8. Czy tutaj jest coś potrzebne?
9. Woskowanie
-Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax

*-te produkty już nabyłem

Poziadam jeszcze:
-SONAX DO USUWANIA OWADÓW INSEKTÓW 500ML SPRAY
-Voigt Nano Glass VC-176 Środek Do Mycia Szyb
-Tuga Chemie Alu Teufel Spezial 1L - krwawiący żel
-K2 SPECTRUM - QUICK DETAILER

Pytanie: Jak czyścić chromowane relingi, klamki itp.? Glinkować normalnie? Co potem na to nanieść?

 

Dziękuję za pomoc i wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromy najlepiej dedykowaną pastą, np. autosol, i potem na to normalnie wosk. Glinkować możesz śmiało wszystko. Maszyna jakakolwiek by nie była zawsze ułatwia, także możesz wykorzystać ją do tego cleanera Surf City. Ogólnie zestaw wygląda ok, powinien coś zdziałać. ;) Brakuje czegoś na smołę typu prickbort, do opiłków możesz użyć rozcieńczonej tugi. Powodzenia w zajawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.