Skocz do zawartości

Z czego powstały takie rysy i jak je usunąć ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałbym was prosić o pomoc w usunięciu rys przedstawionych na poniższych zdjeciach. Nigdy nie robiłem polerki więc nie wiem czy brać się za to samemu. Jedynie robiłem renowacje kloszy ... ale do rzeczy.

Jakiś czas temu zauważyłem bardzo drobne rysy na masce. Występują one w zasadzie na całej długości ale na szerokości do tego załamania maski. Są one bardzo płytkie i nawet trudno je wyczuć pod palcem, ale za to w słońcu wyglądają tragicznie.

Obstawiałem, że jeśli nikt nie zrobił tego celowo to pewnie jakieś zwierzaki (ptaki?) urządziły sobie imprezę.

Jak to mogę w najprostszy sposób usunąć ?

https://zapodaj.net/c271318a46c78.jpg.html

https://zapodaj.net/e2a8b707bf2bc.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale podobne kolega ma w Pathfinderze dokładnie w tym samym miejscu i po jednym lecie zwyczajnie wypłowiały a lakier zaczął pękać... dla mnie to wada lakiernicza a nie rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wykluczył i jedno i drugie bo powstały one z dnia na dzień.

Na bazie czyli jakiejś powłoce na aucie ? Auto niczym nie zabezpieczone. Tzn. był położony jakiś czas temu FK ale chyba nie o to chodzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś bardzo podobnego. U mnie to była wada lakiernicza i po prostu lakier pękał. Nie mówię, że tu jest to samo bo ciężko określić po dwóch zdjęciach ale wyglądało podobnie. Pojawiło się "znikąd"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SALWA napisał:

Obawiam się że lakierowanie. Mierzyłeś maskę ? była już robiona ?

 

Niestety nie mam informacji czy jest to "fabryczny" lakier.

W sumie mogę zmierzyć na dniach, ale chyba nic mi to nie da jeśli jest to tego typu wada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie nic cię nie kosztuje przejaz maszyną, a jak będziesz w okolicach S-c to podjedź, zobaczymy i może coś poradzimy, próbować trzeba jak się nie ma nic do stracenia ale uważam że skończy się na lakierze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.