Skocz do zawartości

"Kropki" pozostające po woskowaniu


Gość Halis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

problem, a może i nie wygląda następująco:

 

myjemy, suszymy, woskujemy, polerujemy, polewamy wodą

większość momentalnie spływa, mała część kropli pozostaje. Po odparowaniu pozostają drobne plamki jak na zdjęciu...

 

Czy to normalny objaw "twardej" wody czy też efekt ten u was nie występuje...

dla zobrazowania fotka

 

pozdr

Halis

dsc00112rv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dołączyłeś fotki ,

 

Ale domyślam sie oco chodzi , generalnie woda podczas zasyhania potrafi nieco wgryść się w wosk a czasami delikatnie w lakier , szczególnie jest to widoczne podczas tegojak czyste auto zostanie zroszone po czym na ostrym słoncu schnie krople wody wręcz się wgryzaja a lakier , w większości przypadków trzeba zastosować coś delikatnie polerującego . Bo mycie a często nawet cleaner nie pomorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Maćkiem. Tak reagują minerały zawarte w wodzie po odparowaniu w słońcu. Ale na wosku, moim colli476, takie osady schodziły po uqd i mf. Lepiej nie dopuszczać do długiego "pobytu" takich kropli i tego co zostało po odparowaniu na powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, się delikatnie "rypnąłem", ale może to przydatny neologizm? teraz na używających tempo możemy mówić, że mają nawioskowane auta :lol:

 

co do tematu - moja kolejność działania: QD i szmata, jeśli nie, to szampon i mycie, jeśli nie, to cleaner, jeśli nie to glinka i cleaner lekkościerny, jeśli nie, to nie ma opcji, bo już dawno powinno zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zejdzie "po qd i szmacie" to woda z piekła rodem. A to polewanie po polerce wosku to do sprawdzenia kropelkowania? lepiej od razu wytrzeć ręcznikiem. A potem to i deszcz może spaść, a z nim nowe plamki.

"taka jest natura deszczu: pozwala rosnąć cierniom na bagnach i kwiatom w ogrodzie."

mądre, nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dokładnie, mi najczęściej wyskakują plamy po polaniu wodą żeby sprawdzić jak kropelkowanie. Nawet deszcz który siedzi na lakierze cały dzień nie jest w stanie nic zrobić z warstwą wosku, woda z kranu po 15 minutach robi piękne wżery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Cholera,teraz mam prawdziwą masakre na lakierze. 3 dniowy kurz na aucie,plus troche deszczu = wżery takie że mycie nie dało rady, QD też nie. Nie ma to jak ściaganie wosku w 4 dni po nałożeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Demon Shine rano i nie dał rady. Przed chwilą wypróbowałem Z8,nie dość że wszystko poznikało to z auta zrobiła się autentyczne lustro,niesamowity produkt. Zaraz skrobne pare słów w testach.

 

Edit: Co za zbieg okoliczności, właśnie zauważyłem że w innym temacie też piszesz o Z8 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jako że w sprawach woskowania jestem laikiem gdyż robie to niezywkle rzadko to chcialbym zadać pytanie. po woskowaniu lancą zostają mi zawsze duże białe krople po wyschnięciu które powodują że samochód nie wygląda zbyt efektownie. i teraz mam pytanie czy przyczyną tego jest to że nie wycieram samochodu i dlatego że wodę mam twardą??? Jeśli tak to jakie polecacie produkty rozwiązujące oba problemy? chyba że przyzczyną białych kropel jest coś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po "wosku" w plynie zostana plamy, z reszta identycznie jak po szamponie z woskiem. Bardzo dobrze widac je podczas wycierania auta lakieru do sucha. Jesli w dodatku sa biale to zakladam, ze pewnie samochod nie byl wycierany.

Tak jak wyzej, darowal bym sobie takie srodki, nie daje to praktycznie zadnego zabezpieczenia ani nic w kwesti wygladu, wrecz pogorsza sprawe bo plamy sa rowniez na szybie co potrafi byc bardzo uciazliwe podczas deszczu a jeszcze bardziej deszczu w nocy. Jedyne co mozna zrobic jeszcze gorzej to "umyc" auto proszkiem, splukac woda i na tak niedomyte auto uzyc programu z "woskiem" tym samym konserwujac brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Na podstawie tego co piszecie wydaje mi się że rozwiązania są dwa: albo po woskowaniu pianownicą dokładnie osuszać samochód, albo nakładać wosk ręcznie. Najbardziej zastanowiło mnie to że po tym "woskowaniu" samochód wyglądał dużo gorzej niż po zwykłym pianowaniu i myciu myjką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "osuszanie pianownica samochodu"? Najlepszym rozwiazaniem jest prawidlowy proces mycia, oczyszczenia czy ogolnie przygotowania lakieru a nastepnie zabezpieczenie LSP. Wszystko jest bardzo dobrze opisane na forum, proponowal bym zaczac od poradnikow http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2601

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak to tak, sorki ale jakos dziwnie odczytalem Twoj post :) Ogolnie zrezygnowal bym od "woskowania" w ten sposob, chociaz wycierania do sucha na pewno pomoze na plamy (chociaz jesli nie bedzie to miekka fibra to zaszkodzi lakierowi). Zawsze po wytarciu mozesz uzyc quick detailera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze po wytarciu mozesz uzyc quick detailera.

IMHO również odpuściłbym sobie stosowanie tzw. hydrowosku tylko wytarł lakier po myciu ręcznikiem waflowym i potem nałożył QD przecierając miękką fibrą.

michske, zajrzyj tutaj:

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=2601

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.