Jump to content

Ponowne woskowanie


Recommended Posts

Moje pytanie dotyczy ponownego woskowania.Samochód przeszedł pełne przygotowanie do woskowania łącznie z korektą i został nawoskowany woskiem syntetycznym soft99.Przejechałem samochodem 1500km ,przez tydzień nie był garażowany praktycznie codziennie ulewne deszcze.Jazda też w deszczu z dużymi prędkościami .Po powrocie mnóstwo owadów na masce i zderzaku.Owady usunięte,samochód umyję szamponem o neutralnym ph.Czy mogę ponownie po wytarciu do sucha nawoskować tym samym woskiem dla zwiększenia ochronności i efektu hydrofobowości,czy kupić wosk naturalny i użyć go dla uzyskania efektu szklistości,czy zastosować jakiś quick detailer jeśli tak to jaki?Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Jesli masz juz wosk, to mozesz polozyc go ponownie na lakier. Nic mu nie będzie. Tylko nie wiem czemu po tygodniu opadów mialby zniknac z lakieru. Umyj najpierw samochod i zobacz co sie dzieje, czy wosk siedzi czy nie.

Link to comment
Share on other sites

Po tygodniu nakładać druga warstwe wosku...ja bym użył QD po to one są by po woskowaniu przy kolejnych myciach wzmocnić już nałożona ochronę i dodać coś do wygladu 😉

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, psemo napisał:

Prickbort + Iron + glinka + cleaner -> nowy wosk

Jesli celem jest tylko sciagniecie starego wosku to jaki sens wykonywac caly proces dekontaminacji :ohmy: Sam cleaner powinien starczyc bo i po to on jest,ja za kazdym razem przed nalozeniem nowej warstwy myje tez szamponem ADBL PRO,mycie wstepne czyms mocniejszym i IPA jesli nakladam sealent,ale sam cleaner powinien starczyc

Godzinę temu, Polfat napisał:

Iron?

Po każdej z tych czynności mycie auta?

 

A w przypadku gdy będę miał polerowany lakiero jak powinna wyglądać kolejność?

mycie+dekontaminacja+polerka+konserwacja(wosk)

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.