Skocz do zawartości

Ponowne woskowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie dotyczy ponownego woskowania.Samochód przeszedł pełne przygotowanie do woskowania łącznie z korektą i został nawoskowany woskiem syntetycznym soft99.Przejechałem samochodem 1500km ,przez tydzień nie był garażowany praktycznie codziennie ulewne deszcze.Jazda też w deszczu z dużymi prędkościami .Po powrocie mnóstwo owadów na masce i zderzaku.Owady usunięte,samochód umyję szamponem o neutralnym ph.Czy mogę ponownie po wytarciu do sucha nawoskować tym samym woskiem dla zwiększenia ochronności i efektu hydrofobowości,czy kupić wosk naturalny i użyć go dla uzyskania efektu szklistości,czy zastosować jakiś quick detailer jeśli tak to jaki?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz juz wosk, to mozesz polozyc go ponownie na lakier. Nic mu nie będzie. Tylko nie wiem czemu po tygodniu opadów mialby zniknac z lakieru. Umyj najpierw samochod i zobacz co sie dzieje, czy wosk siedzi czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, psemo napisał:

Prickbort + Iron + glinka + cleaner -> nowy wosk

Jesli celem jest tylko sciagniecie starego wosku to jaki sens wykonywac caly proces dekontaminacji :ohmy: Sam cleaner powinien starczyc bo i po to on jest,ja za kazdym razem przed nalozeniem nowej warstwy myje tez szamponem ADBL PRO,mycie wstepne czyms mocniejszym i IPA jesli nakladam sealent,ale sam cleaner powinien starczyc

Godzinę temu, Polfat napisał:

Iron?

Po każdej z tych czynności mycie auta?

 

A w przypadku gdy będę miał polerowany lakiero jak powinna wyglądać kolejność?

mycie+dekontaminacja+polerka+konserwacja(wosk)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.