Jump to content

Pierwszy zestaw. Prośba o ocenę ew. zmiany


Recommended Posts

Cześć Wszystkim ! 
W najbliższy wtorek mam zamiar trochę zająć się dwoma samochodami w rodzinie a więc trzeba skompletować zestaw. A że dopiero zaczynam przeczytałem multum tematów co jak gdzie i mam mętlik w głowie a pierwszy raz i od razu narobić bałagan trochę wstyd... Także do rzeczy. 
Co już jest w moim posiadaniu:
Polerka Eurotec DA skok 9mm
K2 Sigma do opon
K2 Roton do felg
Rain X
Szampon Sonax Nabłyszczający
Karcher K4.80 niestety brak pianownicy pojechała ze znajomym w samochodzie na urlop...
Wosk soft99 fusso dark coat ( tyle co na jeden samochód)
Co planuje kupić:
Menzerna 3in1
Pady Nat 150mm 
Finish Kare Hi temp 1000P (tester)
IPA 0.5L
Glinka showcarshine soft
Głównie chodzi mi o odświeżenie Seata. Lakier LC9Z jak na moje oko w całkiem przyzwoitym stanie jak na swój wiek. Drugim pacjentem będzie 156tka. Wyczytałem że VAGi mają twarde lakiery, maszyna DA nie należy do tych co mocną tną więc planuje połączenie średniego pada nata z wyzej wymienionym AIO a na sam koniec na to wosk Finish Kare. Softa planuje położyć przed zimą wcześniej używając cleanera z tego względu ze nawet na nieprzygotowanym lakierze przeżył od listopada do lutego. Druga kwestia mam zamiar położyć w 156stce lakier bezbarwny, po utwardzeniu przelecieć po nim papierem ściernym 3000 i czy do wyprowadzenia tego będzie właśnie wystarczająca ta pasta? Nie bijcie nie krzyczcie, im więcej czytałem tym mniej wiedziałem co mam zrobić. Wole dokładnie zapytać niż później żałować :D . Z góry dzięki za pomoc ew. rady

Link to comment
Share on other sites

Na pewno przed wszystkim przyda Ci się dekontaminacja,czyli deironizer (ADBL Vampire),Prickbort i glinka.Nie glinkował bym bez "bezdotykowej" dekontaminacji.Warto też kupić apc i inne akcesoria jak pędzelki,aplikatory.Ważne aby nie narobić bałaganu to bardzo dokładnie umyć auto przed glinką,aio.Mam na myśli wszystkie detale jak uszczelki,żeby nigdzie się nie wkradło jakieś ziarnko piasku.Nie wiem co ma ten szampon nabłyszczający ale przed woskiem użyłbym płynu do mycia naczyń :D.

Link to comment
Share on other sites

Nie zapomnij o taśmie do oklejania :) Dekontaminacja też była by wskazana :) Od siebie mogę polecić zestaw - ADBL Vampire, Unique Hades no i glinka Showcarshine :) 

Link to comment
Share on other sites

tak, taśmę też mam tyle ze już zapomniałem ją wymienić, nie chce ściąć lakieru na rantach elementów obok. Myślałem że po myciu wystarczy butelka z atomizerem mix szampon woda i tylko glinką pojechać po lakierze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.