Skocz do zawartości

Drewno w samochodzie


wax-master

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, dzięki za radę :)

Czyli z tego co zrozumiałem gdy poleruję ręcznie to mam kupić pad do polerowania ręcznego, Meguiars SwirlX i wosk aby po wypolerowaniu zabezpieczyć dla efektu. Polecacie jakiś pad, kupować Meguiars'a czy inny?

Pytanie jeszcze w sprawie polerowania tego drewna polerką czy pasta Menzerna FG400 może być czy musi być FG500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, że tak jeszcze spytam przed polerowaniem jak po krokach powinno to wyglądać.

1. oczyszczam drewno z kurzu

2. nakładam na drewno pastę polerską

3. poleruję aż do pożądanego efektu

4. przecieram mikrofibrą żeby zniwelować jeszcze bardziej rysy? (nie jestem pewien, na pewnym filmie widziałem, że po wypolerowaniu szybko trze się mikrofibrą dla lepszego efektu i czy ta mikrofibra musi być inna niż ta która wycieram wosk?)

5. nakładam wosk i rozsmarowuje palcem

6. wycieram wosk mikrofibrą (polecacie jakąś? Teraz jest w posiadaniu tylko takiej z Auchan za 2 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz doświadczenie , ale generalnie wydaje mi się, że robisz to amatorsko nie ma sie co tak spinac o najlepsze produkty, o najlepsze mikroszmatki itp itd ;) Kup taką którą wydaje ci się puszysta i miękka ale też żeby nie była przesadnie cienka, im grubsza tym moim zdaniem lepsza, nie wiem jakie są w auchan, ale stawiam ze takie jak w tesco, puszysta ale cienka mikrofibra, do środka bedzie oki ogólnie dupy nie urywaja ale są po prostu oki. Z czasem sam zauażysz ze te cienkie szmatki są lepsze do plastików, a te grube np do zbierania pasty po polerowaniu lub wosku . Moim zdaniem najlepsze szmatki za nie duży hajs, to trzy pak szmatek z lidla, nie jest to 100% bawełna ale naprawde są przyjemne w pracy, a kosztuja 7-8zł za 3 sztuki ,a już najlepsze dla mnie których mam najwiecej i cena=jakosc to szmatki za 8zł sztuka, z bolla :). Na prawde grubsze niz standard. mega puszyste, kupuje je u siebie w lakierni zapytaj w takim sklepie na pewno cos ci doradzą, jak chcesz leciec bardziej na bogato :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo bogato to nie chce lecieć bo jeszcze nie mam odpowiednich umiejętności, chcę zrobić raz a porządnie i posiadać wiedzę o tym co będę robił aby zrobić to tak, żeby efekt mnie zadowolił. No i dzięki zapytam o te szmatki z bolla.

 

Edit:

Co do tej szmatki boll, to łatwiej mi zamówić na Allegro i znalazłem taką: http://allegro.pl/boll-sciereczka-mikro ... 74197.html

Czy to ta o której wspomniałeś w poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/boll-mikrofaza-40x40c ... 57839.html -> na pewno to ta, ale wydaje mi się że to te same szmatki ;-) , jakiej kolwiek fibry bys nie zamówił z detailerskich sklepów tez bedziesz zadowolony raczej, ja bym ci i tak proponował nie wydawac nie wiecej niz 8zł na szmatke, albo kupił cos z marketu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.