Skocz do zawartości

zewnątrz Audi A4 B8 - jak i od czego zacząć...


Giotcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem czarnej perły Audi A4 B8 pięciolatek i chciałbym je trochę odświeżyć autko z zewnątrz czymś lepszym niżeli myjnia mechaniczna lub beztotyk...

Generalnie lakier nie jest mocno zniszczony ale przez cały okres pięciu lat poza myjnią nic więcej nie widział.

Poczytałem trochę na forum i staram się to wszystko schematycznie poukładać w jedną całość

 

A więc zaczynam od:

- wstępne opłukanie karcherem

 

następnie pójdzie:

- aktywna piana [ ADBL YETI - piana aktywna z neutralnym pH]

- z pianownicą [Gloria Foam Master FM10 }

- znowu płukanie [karcher]

 

następnie:

- wiaderko z wodą

- szampon [ADBL Shampoo Pro - koncentrat]

- z rękawicą [ i tutaj się zastanawiam nad wyborem rękawicy]

- kolejne płukanie [karcher]

 

następnie:

- glinkowanie [glinka valetpro niebieska/żółta]

- do tego mam zamiar użyć [Tuga Chemie ALU-TEUFEL SPEZIAL GEL jako lubrykant i jednocześnie deironizer]

- po wszystkim znowu płukanie [karcher]

- nastepnie ręczniki i wycieranie na sucho

 

kolej wziąść się za korektę lakieru:

- Krauss DB5800S 900W Maszyna polerska Orbitalno - rotacyjna Dual Action

- Krauss SUPERPOLISH R3 SET - Mini Maszyna polerska Rotacyjna

- prośba w doborze padów do polerki jakiej wielkości stosować i w jakie gąbki się zaopatrzyć

- zamierzam użyć pasty Menzerna Medium Cut Polish 2500 (PF 2500)

- na koniec pasta KOCH CHEMIE HOCHGLANZ ANTIHOLOGRAMM - PASTA WYKOŃCZENIOWA

 

z tego co wyczytałem po zakończeniu korekty wypadałoby użyć IPA i rodzi się pytanie jakiego użyć co polecacie macie coś sprawdzonego?

i czy w ogóle stosować IPA po korekcie czy tylko umyć [karcher]

 

po wszystkim chciałbym zabezpieczyć lakier jakimś woskiem i znowu prośba o pomoc jaki do czarnej perły chodzi mi o wydobycie blasku a jednocześnie żeby trochę potrzymał a nie przy kolejnym myciu wszystko spłyneło z szamponem.

 

I teraz czy to wszystko mam poukładane zgodnie z zasadami według których powinno się postępować czy może coś pomyliłem lub powinienem coś jeszcze wykonać o czym nie wiem, i czy taki wybór chemi to w ogóle dobry wybór? może jakieś inne środki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Giotcz[/ref], jeszcze za mało poczytałeś.

 

Nie płucz auta przed pianą. Chyba że auto po off roadzie ;) jeśli jest po prostu brudne to tylko osłabisz działanie piany. Pianuj suche auto. Po kilku minutach karcher.

 

Wiadra z wodą 2... jedno do płukania w drugim woda z szamponem. Co do szamponu o ile się nie myle ten PRO z ADBL ściąga wosk. Więc chyba nie chcesz auta woskować co mycie? Kup jakiś normalny np zwykły z adbl.

 

Glinkowanie i poślizg deironizer? Hehe uwielbiam takie nowatorskie pomysły. Jeśli lubisz glinkować w zapachu zbuków to czemu nie :D

Na poważnie... najpierw lecisz lakier deironizerem może być też preparat na smołę, spłukujesz myjką i dopiero glinkowanie. Za poślizg bierzesz albo rozrobioną wodę z szamponem albo kup jakiś poślizg pod glinkę. Pachną bardzo ładnie więc trochę lepsza perspektywa niż zgniłe jajo :D

 

Po glinkowaniu dobrze jest auto jeszcze raz umyć rękawicą.

 

Co do samej korekty lepiej niech ktoś inny się wypowie bo na ten temat wiedza słaba. Tak czy siak wymywasz pastę IPA. Obojętnie jaką. Ipa to ipa. Po prostu alkohol isopropylowy. Możesz rozcieńczyć z wodą destylowaną 50:50.

 

Na sam koniec dajesz cleaner pod wosk i wosk. Jeśli chcesz żeby długo trzymał to weź coli 476 lub 845. Ewentualnie coś z soft99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredi88, człowiek całe życie się uczy a i tak umiera głupi :)

 

A więc początek wszystko jasne

Zaczynam od pianownicy z AP od ADBL następnie po kilku minutach karcher.

Następnie mycie na dwa wiadra z [ADBL Shampoo Cola - neutralny szampon o zapachu Coli]

Następny w kolei będzie deironizer [Tuga Chemie ALU-TEUFEL SPEZIAL GEL] parę minut i spłukiwanie myjką.

No i pora na glinkę mam zamiar kupić od valetpro żółtą i niebieską bo nie wiem jak wygląda sprawa z twardością lakieru i do tego woda z szamponem od w/w [ADBL Shampoo Cola - neutralny szampon o zapachu Coli]

Po raz kolejny mycie rękawicą

Dziękuję za parę porad ale jakże ważnych :D [perspektywa ze zgnitym jajem nie za bardzo mi na ręke :D]

 

Czekam na pomoc w sprawie korekty bo moja wiedza to bardzo słabo w temacie.

Napisałem że zamierzam się zabrać za odświeżenie z zewnątrz lakieru a to znaczy że kompletuję sobie zestaw także wyżej wymieniona chemia jak maszyny i urządzenia mam zamiar zakupić ale na chwilę obecną jeszcze nie mam także załeży mi na tym żeby jak już wydać tyle kasy na chemie i maszyny to niech to jest coś wartego wydanych pieniążków.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.