Skocz do zawartości

Uzupełnienie arsenału - Czarny Saab 9-3.


Snickers

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, z racji, że majówka za pasem postanowiłem dokupić brakujące preparaty. Załączam tabelkę z preparatami które mam i które chcę zakupić.

 

VTrN2ne.jpg

 

I teraz po kolei:

1. Czym się różni ABDL Vampire Liquid od zwykłego Vampire który jest droższy? Jak w ogóle oceniacie Vampire Liquid? Patrząc po konkurencji wychodzi dość tanio. 5L bo mam strasznie pylące klocki. Myślę, że raz na 2-3 tygodnie wymycie tym felg im nie zaszkodzi?

2. Prickborta wziąłem 1L bo mam jeszcze resztkę SG Tar&glue. Tu raczej pytań nie mam, każdy go chyba używał więc wnioskuję, że jest ok;)

3. Aktyna piana, tu w sumie sam nie wiem czy brać tą różową, by po prostu zobaczyć ten bajer koloru czy wziąć 5L baniak zwykłej SG Fruit Neutral Snow Foam lub którąś od ABDL bo wychodzi ok 80zł za 5L, o wiele taniej w przeliczeniu na litr niż różowa.

4. SG Red Devil, zastanawiam się nad sensem jego posiadania. W sumie przydałoby się coś mocnego na trudne zabrudzenia. Mam w aucie strasznie lepiący się i strasznie brudzący mikrofibry plastik który przez lata nie był czyszczony i APC Lime średnio sobie z nim radziło.

5. Szampon, poprzedni sezon przetrwałem w sumie bez szamponu myjąc auto aktywną pianą. Czy jest sens brać coś droższego jak np. ABDL Shampoo czy CG Mr. Pink?

6. Rękawica, tania. Jak wykonam korektę lakieru wtedy kupiłbym coś z wełny.

7. Zastanawiam się jak zabezpieczyć felgi. Mam świeżo zregenerowane felgi w macie. Wystarczy zwykły wosk który mam, czy nie, czy może nie ruszać ich?

8. QD Używam teraz Morning Dew od SG ale jest beznadziejny. Nie da się go dotrzeć. Próbowałem 3 razy do niego podchodzić i mam dość. Lokalny sprzedawca polecał mi właśnie QD od Poorboy's QD+.

9. Cleaner do szyb. AG to chyba najczęściej wybierany produkt do szyb. Zastanawiam się czy można byłoby go zastąpić pastą polerską finishową?

 

Pranie. Nie wiem kompletnie co wziąć. Mam odkurzacz Numatic George i jak na razie korzystałem z niego w połączeniu z chemią którą dostałem do niego jako gratis ale się pokończyły. A w Saabie będę musiał przelać dużo preparatów, bo widać, że wykładzina od lat nie była porządnie odkurzona a co dopiero prana. Co używacie do prania? Może coś bardziej uniwersalnego co nie koniecznie będzie brandowane marką samochodową a ogólnie do dywanów? Chciałbym móc tymi preparatami prać też kanapy i dywany w domu.

 

Skóra. Mój pierwszy samochód z skórzaną tapicerką. Jak na razie przemyłem ją delikatnym roztworem a APC. Przydało by się coś dedykowanego co odświeży skórę i zneutralizuje jej zapach bo jest charakterystyczny zapach w tym samochodzie, w kumpla saabie "pachnie" tak samo.

 

Mam maszynę polerską Masnera z Padami i pastami K2. Próbowałem testowo podziałać coś na masce, bo mam ją i tak w średnim stanie i efekty były średnie. Wiadomo, przede wszystkim to mój brak skila, ale zastanawiam się czy nie zamówić sobie czegoś lepszego. Np. Menzerny wykańczającej FF 3000 i lepszych padów finiszowych. W skrócie maszyną chciałbym delikatnie odświeżyć lakier bez walki o każdą rysę i nie zostawić hologramów.

 

Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły co by warto mieć, by mieć podstawy już do wszystkiego to chętnie posłucham i dokupię jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu sie nie chce czytać elaboratu :D Dawaj na PW

 

A jakbym napisał dwa zdania to by się zaraz zielony zjawił, żebym nie czekał na gotowca, a sam coś złożył i podrzucił do sprawdzenia :/

 

Fajne mi się cięło Saabika... tylko przy docieraniu pasty lakier rysuje sie od patrzenia .....

Czym ciąłeś? Ja tym zestawem od K2 i tak o szło, ale zrobię drugie podejście. Też zauważyłem, że strasznie ten lakier podatny jest na zarysowania. Zwłaszcza jak mi kota zamknęli w garażu :| Swojego nie chcę mocno ciąć, bo chcę go tylko odświeżyć. Poprzedni właściciel trzymał go pod blokiem i to widać po lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o skórę, to siedzisko oraz oparcie to skóra naturalna, cała reszta tj. boczki czy tył fotela to ekoskóra (chyba, że oreo ma inaczej?). W poniedziałek będę walczył ze skórą za pomocą zestawu colourlocka strong - chyba najrozsądniejsza opcja. Myślałem nad jakimiś tańszymi alternatywami, ale stwierdziłem, że skóra tego wymaga i zainwestowałem :)

 

Ja jestem na etapie szorowania plastików APC od ADBL, mocny roztwór 1:5, bo jasne bardzo brudne plastiki - nie robi totalnie żadnego wrażenia na tych plastikach, nic im się nie dzieje, nie schodzi farba, nie robią się białe.

 

Saabowy zapach... Chyba wiem o co chodzi, był taki charakterystyczny, jak dla mnie wcale nie przeszkadzający zapach. Po serwisie klimy znikł, nie wiem czy powróci, aktualnie w aucie nie pachnie niczym :P Mam nadzieję, że po długim weekendzie ADBL zacznie rozlewać interior wow'a, bo chciałbym, co by bananami mi pachniało (i mam wrażenie, że ten dressing na tych plastikach będzie świetnie wyglądał :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.