Skocz do zawartości

Czyszczenie, polerowanie szyb


firmek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak tylko pogoda pozwoli, chciałbym rozprawić się z dwoma problemami które zauważyłem na szybach w aucie.

Pierwszy problem dotyczy szyb bocznych, mianowicie po umyciu i wyschnięciu z daleka jak i z bliska bez zbytniego wpatrywania się, wyglądają na czyste. Wystarczy jednak przejechać wilgotna szmatka i na chwile pojawiają się ślady, coś jakby wżery/nalot od deszczu - maja kształt pionowych pasków, zupełnie przypominające ślad po spływających kroplach.

 

Drugi problem to mikro rysy po wycieraczkach na przedniej szybie. Nie są głębokie, w większości widoczne dopiero pod słońce lub co gorsza w trakcie jazdy w nocy, w reflektorach nadjeżdżających z naprzeciwka aut co skutecznie pogarsza widoczność - coś przypominającego swirsly na lakierze widoczne pod słońce.

 

W przypadku pierwszego problemu, rozwiązania o jakich pomyślałem to:

- dobry płyn do mycia szyb (trochę powątpiewam czy da rade)

- glinka

- AG Glass Polish aplikowany ręcznie

 

W przypadku drugiego problemu

- AG Glass Polish aplikowane ręcznie

- polerka mechaniczna w wyspecjalizowanym zakładzie

 

Jeszcze inne pytanie, czy szyba tylna w autach z podnoszoną klapą wykonywana jest z tego samego szkła co inne. Mam wrażenie, że trochę się różni.

 

Podzielcie się proszę doświadczeniami i pomysłami jak doprowadzić szyby do ładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przede wszystki szyby boczne i tylna sa hartowane i nie klejone ze wzgledu bezpieczeństwa (szybka ucieczka z auta, które tonie for example)

 

Ja w foresterze miałem szyby w drzwiach ciemne, a boczne z tyłu i na klapie (czyli cały bagażnik) były zupełnie białe... Tak sobie to Japońcce z Fuji Heavy Industries wymyśliły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w skrócie - generalnie z szybami jest tak, że czasami lepiej ich nie dotykać jak są porysowane niż kombinować jakieś polerki nawet w zakładach, które się tym zajmują.

 

Jak z bocznymi szybami jeszcze pół biedy, ale z przednią jest duże ryzyko, gdyż wystarczy delikatnie niedokładne wypolerowanie maszyną i z szyby robi się "multisoczewka" (jak ja to nazywam). Chodzi o to, że nierówne i niedokładne polerowanie powoduje, że obraz widziany przez szybę staje się drażniący, bo w wielu miejscach będzie zniekształcany. Jak szybę w oknie w budynku można tak zrobić, bo jest płaska tak szyby profilowane w autach to już duże ryzyko. Zakłady przeważnie używają do tego tlenku ceru i sprawdza się to, ale na płaskich powierzchniach. Sam kupiłem kiedyś tlenek i chciałem zrobić lekko przednią szybę, ale wiele osób mi to właśnie odradziło. Mam w piwnicy boczną szybę od auta kolegi, ale nie mam czasu jakoś spróbować sobie zrobić jakiś test.

 

Ewentualnie delikatne przetarcia można próbować ręcznie jakość wypolerować, ale maszyną bym tego nie dotykał. Sam u siebie przednią szybę mam w średnim stanie i od wycieraczek jest trochę otarć, ale absolutnie się tego nie dotykam.

 

Możesz zastosować półśrodki takie jak w przypadku Twojego opisywanego pierwszego problemu. Resztę bym zostawił, a jeżeli szyba przednia naprawdę jest w takim tragicznym stanie to wtedy możesz się pokusić o zrobienie tego w warsztacie profesjonalnym, ale tylko robiąc wcześniej założenie, że jak się nie uda to będziesz musiał wymienić szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek, miałem takie coś na szybie bocznej kierowcy. Niby czysta ale te pionowe"smugi".Zauważyłem, że pojawiały się po opuszczeniu szyby. Zawsze. Wyczyściłem porządnie jak się dało od wewnątrz uszczelki zbierające, coś na nich siedziało- wosk, sealant czy coś innego.a szybę wyglinkowałem, potem spirtem i płynem mocno i porządnie. Przeszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoglym Car Glass Polish - jaką ma konststencję, jak to się stosuje, na jakiej zasadzie to działa? Łatwe w aplikacji/użyciu. Macie z tym jakieś doświadczenia?
Przylaczam sie do pytania.

 

Pomyslalem jeszcze o jednej rzeczy, skoro proba usuwania rys jest dosyc ryzykowna, to sa jakies srodki dzialajace na zasadzie wypelniaczy. Np czy zastosowanie tzw niewidzialnej wycieraczki cos by dalo w sensie zamaskowania rys?

 

[ Dodano: 10 Marzec 2010, 21:25 ]

firmek, miałem takie coś na szybie bocznej kierowcy. Niby czysta ale te pionowe"smugi".Zauważyłem, że pojawiały się po opuszczeniu szyby. Zawsze. Wyczyściłem porządnie jak się dało od wewnątrz uszczelki zbierające, coś na nich siedziało- wosk, sealant czy coś innego.a szybę wyglinkowałem, potem spirtem i płynem mocno i porządnie. Przeszło :)

Na pewno spróbuje z glinka i jakimś dobrym płynem do mycia szyb ( jak tylko pogoda pozwoli :/), chociaż to raczej nie są plamy od wosku, bardziej wina deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np czy zastosowanie tzw niewidzialnej wycieraczki cos by dalo?
Na rysy nie pomoże. Wypełniaczy też nie ma. Co prawda kleją pęknięcia, ale rys nie wypełnią. Ale taka "magiczna wycieraczka" jest naprawdę dobra, jeśli nałozona zgodnie z instrukcją. U mnie działa długo mimo mycia. Uzywam tenzi. Super preparat mają w Auto glass jaan, w zakładach gdzie wstawiają szyby. jest lepsze ale na czołową szybę kosztuje 60zł. na długo wystarcza. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek, miałem to samo i użyłem wspomnianego Autoglym Car Glass Polish :!:

Powiem tak, rys tym nie usuniesz ale za to szyba stanie się gładka a ten nalot zniknie :D

Autoglym Car Glass Polish - jaką ma konststencję, jak to się stosuje, na jakiej zasadzie to działa? Łatwe w aplikacji/użyciu. Macie z tym jakieś doświadczenia?
nakładasz aplikatorem jak wosk, czekasz aż wyschnie i polerujesz. Mam konststencję mleczka. Czy łatwo się aplikuje? Nakłada się łatwo i jeszcze łatwiej poleruje :ad: Zostawia po sobie chyba jakąś warstwę ochroną bo woda spływa jak po wosku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tdi, dzieki ! dokładam AG Glass Polish do listy zakupów :)

 

[ Dodano: 10 Marzec 2010, 21:44 ]

Tak przy okazji, AG GP nie udało mi się znaleźć w żadnym z sklepów internetowych, pozostaje tylko allegro czy może znacie jakiś sklep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu, tutaj piszą że utrzymuje się przez 20 tys km :shock:. Kurcze z jednej strony korci mnie żeby spróbować ale z drugiej to słyszałem skrajne opinie na temat niewidzialnych wycieraczek :o . Z drugiej strony zawsze można wypróbować na bocznej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, AG GP nie udało mi się znaleźć w żadnym z sklepów internetowych, pozostaje tylko allegro czy może znacie jakiś sklep?
u nas na forum w ogłoszeniach jest/są użytkownicy sprzedający AG, u jednego z nich robiłem zakupy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Autoglym Car Glass Polish to użyłem go też do tylnych lamp gdzie miałem rysę. Dałem rade ale tam już musiałem ostro trzeć :ad: Więc można spróbować na szkle, może da rade :o
Najpierw chciałbym czegoś co po prostu dobrze doczyści szyby. Z tego co czytałem to AG GP jest bezpiecznym środkiem i jest w stanie rozprawić się z różnego rodzaju nalotem na szybach. Jeśli chodzi o rysy to na za dużo nie liczę.

Najgorsze jest to, że rys na przedniej szybie nie jest się w stanie uniknąć, no chyba żeby nie korzystać z wycieraczek.

 

Tak trochę OT, widziałem szybę załatwioną na myjni ręcznej - pracownicy użyli gazet do wycierania szyb - masakra :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu, tutaj piszą że utrzymuje się przez 20 tys km :shock: . Kurcze z jednej strony korci mnie żeby spróbować ale z drugiej to słyszałem skrajne opinie na temat niewidzialnych wycieraczek :o . Z drugiej strony zawsze można wypróbować na bocznej szybie.
ja nałożyłem na wszystkie szyby, od wewnątrz również i dzięki temu nic nie paruje a pod wycieraczkami nic się nie maże. Jak raz przez przypadek włonczyły mi się wycieraczki na suchej szybie to nawet nie zaskrzypiało szyba jest aż tak po tym śliska :!:

Zdecydowanie polecam :evil:

 

[ Dodano: 10 Marzec 2010, 21:59 ]

Najgorsze jest to, że rys na przedniej szybie nie jest się w stanie uniknąć, no chyba żeby nie korzystać z wycieraczek.
Może zmień wycieraczki :idea: Ja jeżdżę takim samym autem 5 lat i nie mam tam żadnych rys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że rys na przedniej szybie nie jest się w stanie uniknąć, no chyba żeby nie korzystać z wycieraczek.

Można minimalizować, wymieniając pióra po sezonie, ja po jakimś mocnym syfie, rano, jak są suche, wycieram szmatką. mam tak po zjechanej szybie w starym volvie-odpryski, rysy-masakra, męczyłem się dwa lata-bo nie była pęknięta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marctwain, tez wymieniam wycieraczki po zimie, z tym że teraz i na jesień jest najgorsza pora, gdy potrafi być mokro a mimo to nie pada deszcz. Na szybę leci rzadkie rozpryskane błoto z poprzedzających aut. Nie znoszę jeździć w takiej pogodzie bo płynu ze spryskiwaczy idzie litrami a szyby i tak się rysują.

 

mam tak po zjechanej szybie w starym volvie-odpryski, rysy-masakra, męczyłem się dwa lata-bo nie była pęknięta
No u mnie jeszcze nie jest tragedia, ale fajnie by było ją podratować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmek, Autoglym Car Glass Polish
Zrozumiałem, że Piszesz o niewidzialnej wycieraczce :)

 

[ Dodano: 10 Marzec 2010, 22:23 ]

Sonax i Turtle maja w ofercie podobne środki do AG GP -ciekawe co są warte, cena w okolicach 18zl czyli polowa ceny AG.
Z Sonaxa jestem zadowolony i kupuje płyny do szyb i do spryskiwaczy. Z TW fajny, wręcz pancerny jest EGP. Ale, szczerze to bałbym się kupić niechcący coś gruboziarnistego i przejechać tym szyby. Nie mówię że to są złe produkty (po prostu z nich nie korzystałem), ale jeśli chodzi o szyby to na prawdę mam stracha przed przyoszczędzeniem (chociaż na pewno i znajdzie się coś droższego od AG GP).

O AG GP można znaleźć dobre opinie, no i fajnie że ktoś na Naszym forum to testował i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do AG GP to ja się mogę wypowiedzieć tylko w samych superlatywach. Jedyny minus to podczas polerowania leciutko prószy na biało. I uwaga nie wolno stosować do lusterek bo porysuje.

 

Zdięcia:

 

Szyba przed:

IMGP3157.jpg

 

Szyba w trakcie:

IMGP3158.jpg

 

Szyba po:

IMGP3159.jpg

IMGP3160.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do AG GC jestem ciekaw czy to nie kolejny wypełniacz tak jak SRP ... bo jednak żeby ryski usunąć na szkle to trzeba mocno się napracować .... to jest twardy materiału porównaniu do lakieru ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.