Skocz do zawartości

Pro Elite


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

Ze specyfikami tej firmy miałem trochę do czynienia kiedy jeszcze nie byłem zarażony detailingiem ale kiedy to było …

A własnymi spostrzeżeniami się oczywiście podzielę ;)

 

Nano Tec - czyli piana aktywna - dość dobrze radziła sobie z pierwszym etapem czyli pozbywaniem się z auta najcięższego i najgrubszego brudu

 

Brillant NanoWax - jeśli chodzi o ten produkt to zaraz po aplikacji - czyli nałożeniu na lakier i spłukaniu przyjemnie odprowadzał wodę - niestety jak się zachowywał po pewnym czasie nie wiem, nie testowałem

 

Alu Plus - czyli preparat do felg - szefostwo dorabiało go dość ‘ostrego’. Większych problemów z usuwaniem brudu nie miał - czasem trzeba było się wspomóc pędzelkiem ale sporadycznie… Tylko czy ten preparat jest bezpieczny to bym nie powiedział - jest to środek na pewno kwasowy i przy kontakcie ze skórą potrafił piec no i przy samej aplikacji lepiej było również nie wdychać powietrza

 

Anty Insect - z odbarwieniami po robalach na lakierze które dość długo tam były i jeszcze smażyły się na słońcu za bardzo sobie nie radził - z dopiero co upolowanymi owszem - ale tak jak wyżej moim zdaniem to środek kwasowy - te same ‘objawy’

 

Black gum - pozostawiał ładny błyszczący efekt - niestety nie za długo - przeważnie do pierwszego deszczu ale po tym jak ‘błysk’ znikał to opona nadal miała przyjemny, ciemny kolor

 

No i to by było na tyle … :mrgreen:

Preparaty te robiły na mnie jak i na klientach bardzo pozytywne wrażenie jeśli chodziło o specyfiki do zwyczajnej myjni…

Jednak wtedy nie wiedziałem jeszcze, że auto myje się metodą na dwa wiadra, że istnieje coś takiego jak glinka, że chemia do czyszczenia auta może być niebezpieczna i w ogóle mało wiedziałem…

Jednak teraz, dzięki temu forum i jego użytkownikom dowiedziałem się wielu rzeczy a przede wszystkim - jak naprawdę dbać o swoje auto i jakich środków używać, za co wszystkim serdecznie dziękuję :good::)

Małe OT się wkradło ale nie mogłem się powstrzymać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje - nie wyglada to zle - chemia do czyszczenia zawsze sie przydaje, a skoro cos dziala to dlaczego nie?

Czy mozna to porownaz np do srodkow Tenzi?

 

PS

Dostalem kilka probek Pro Elite - zobaczymy - Pani mnie tylko uprzedzila o jednym plynie czyszczacym, ze to koncentrat i skora jej zeszla jak sie polala przy rozlewaniu do buteleczek :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o porównanie Pro Elite i Tenzi to nie za bardzo się wypowiem...

Z Tenzi używałem ok 3 razy środek do felg i dawał radę - moim zdaniem na tym poziomie co środek Pro Elite, możę troszke słabszy ale wiadomo - może inne stężenia były zastosowane

I jeszcze było coś do czyszczenia kokpitu - ale nie do konserwacji tylko do usuwania brudu - świetnie działał, do aut przedstawicieli handlowych był wyśmienity - nie trzeba było się męczyć tylko nanieść produkt na ścierkę, zabrudzoną powierzchnię przetrzeć i wszystko świetnie zchodziło - sam się dziwiłem - tylko nie pamiętam nazwy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zamawiam kilka produktow tenzi do sprawdzenia:

1. Truck clean - jako degreaser

2. Szampon Neutro - do recznego mycia

3. Topefekt KOK

4. Car SHINE - jako QD

5. Rollex - sprawdzimy jak bedzie chronil powloke od mycia do mycia

6. En-Jee - felgi alu

KOK - kosztuje 13 pln brutto - to chyba nie jest tak zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aro_77, Arku,

skóra mi zeszła przy preparacie sprecial NF firmy tenzi tak jak mówiłam osobiście natomisat jest samochodowy tylko do usuwania plam ropopochodnych z podłóg i tego typu powierzchni:) pozdrawiam i miłego korzystania z próbek Dorcia M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala biala z zielonym plynem :) wczoraj po wizycie u Ciebie kolejnym punktem była warszta gdzie preperat był wylany bez rozcienczania bezposrednia na podloge betonowa i szczerze po pol godzince ( jak sie zorientowalismy) spłukalismy i tam gdzie był specyfik podloga była czysta bez olejowych specyfików:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanar, niedaleko masz taka hurtownię "Fair Play...." na Piłsudskiego 146 w Ząbkach (od ronda przy giełdzie jakies 200m po lewej w strone Ząbek). Wyprzedaż mają romaitych środków, w tym Tenzi. _35, -60%. Kupiłem dzisiaj tego rollexa i jakąś pianę po 1L za 18zł. brutto (za dwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marctwain, to sprawdz date waznosci ostatnio kilka firm sie wyprzedaje lub zamyka dzialanosc i sprzedaja dlaetgo tak tanio produkty tenzi tylko dlatego ze sa przeterminowane;/ osobiści do mnei dwie firmy sie zglosiły ze chca sie pozbyc towaru który po pierwszych ogledzinach okazał sie przeterminowanym bublem;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ważne. A nawet po terminie-nie sądzę, żeby nagle straciło właściwości. A takie ilości to "zejdą" szybko. :) A hurtownia działa. Po prostu coś im zalega. A jak termin wygaśnie to nie bardzo mogą handlować. Taka praktyka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanar, niedaleko masz taka hurtownię "Fair Play...." na Piłsudskiego 146 w Ząbkach (od ronda przy giełdzie jakies 200m po lewej w strone Ząbek). Wyprzedaż mają romaitych środków, w tym Tenzi. _35, -60%. Kupiłem dzisiaj tego rollexa i jakąś pianę po 1L za 18zł. brutto (za dwa)

 

Mariusz, byłem tam kilka razy wiem gdzie są, dzięki za info ale pracuje na innych środkach ;) Żeby nie było używałem kiedyś prduktów Tenzi (KOK, silkok, boxer itp itd)

 

[ Dodano: 10 Marzec 2010, 13:21 ]

boxer to chyba nie Tenzi, coś mi się pomieszało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.