Jump to content
 • Pinned
  Administrator
  Administrator

  Jak zadbać o swój samochód na wiosnę?

  Jak-zadba-o-swoj-samochod-na-wiosne.webp.07df071b5a9740021b03585965b282dd.webp

  Zima to najtrudniejszy okres dla każdego pojazdu. Mroźne temperatury, osadzające się szron i śnieg, a do tego jeszcze sól drogowa, która negatywnie wpływa na karoserię. Dlatego wielu kierowców z wytęsknieniem czeka na wiosnę, żeby wreszcie odświeżyć i zadbać o swój samochód.

  Co oprócz mycia samochodu możemy zrobić dla naszego auta? Możliwości jest wiele. Czasami wystarczy zestaw do czyszczenia samochodu, w którym znajdziemy najważniejsze kosmetyki oraz środki do konserwacji pojazdu na wiosnę. O czym warto pamiętać w przypadku czyszczenia auta zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz?

  Zacznij od solidnego mycia samochodu

  Jako że odradza się korzystania z myjni w przypadku niskich temperatur, wielu kierowców czeka z solidnym czyszczeniem swojego pojazdu dopiero do wiosny. Ważne, żeby pamiętać o tym, że zanim w ruch pójdą zestawy kosmetyków samochodowych, powinniśmy zacząć od porządnego mycia samochodu. Lanca myjki ciśnieniowej po zimie będzie niezbędna. Tylko w ten sposób możemy pozbyć się zanieczyszczeń ze wszystkich zakamarków. Alternatywą może być wizyta na myjni automatycznej, ale w tym przypadku warto wybrać miejsca, w których czyszczenie będzie obejmować także podwozie auta. To tam kryje się najwięcej brudów i osadów, które z czasem mogą przerodzić się w ogniska korozji. Mycie to również wstęp do pielęgnacji lakieru.

  Zestawy kosmetyków do auta - czego potrzebujesz?

  Łatwo poradzić "wybierz zestaw do czyszczenia i użyj go". Warto jednak wiedzieć, jakie kosmetyki będą najlepsze dla twojego pojazdu. Nawet u cenionych producentów możemy znaleźć różnorodne zestawy, które składają się z zupełnie innych środków czyszczących. Zacznijmy od pielęgnacji lakieru. Zapewne chcemy, żeby auto po zimie odzyskało dawny blask. Jakie produkty będą do tego niezbędne? Na stronie empik.com znajdziesz produkty, które dokładnie zakonserwują powierzchnie i lakier. Najprostszym i sprawdzonym zarazem środkiem jest wosk. Najpierw jednak warto wykorzystać specjalny szampon, który również zawiera odrobinę wosku. Środek najlepiej nanosić przy pomocy specjalnej polerki bądź szmatki z mikrofibry. W ten sposób unikniemy zarysowań oraz innych uszkodzeń lakieru. Jest to niezwykle istotny element, gdyż auto latem również narażone jest na czynniki zewnętrzne, jak chociażby intensywne słońce.

  Lakier to nie wszystko. Płyn do szyb będzie kolejnym produktem, który warto mieć przy sobie. Szczególnie dokładnie należy wyczyścić okolice wycieraczek, gdzie nierzadko zbierają się resztki zabrudzeń. Nawet bardzo mały kamyk może nie tylko zniszczyć pióro wycieraczki, ale przede wszystkim porysować szybę. Wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc to jedno z największych wyzwań podczas wiosennego porządkowania auta.

  Na koniec można przejść do felg. Tutaj również można sięgnąć po specjalny zestaw, który obejmuje zarówno produkty do czyszczenia, jak i nabłyszczania aluminiowych felg. Po takich zabiegach pojazd będzie odmłodzony i odzyska dawny blask.

  Co nieco o car detailingu

  Przejdźmy teraz do pielęgnacji wnętrza, czyli szeroko rozumianego car detailingu. Chodzi tu o naprawdę szczegółowe zabiegi, które nie tylko odświeżą twój samochód, ale pozwolą uniknąć wielu zagrożeń dla kierowcy i pasażerów, jak chociażby osiadający w zakamarkach kurz oraz grzyb. Wiosna to niestety także okres pojawiania się tego typu szkodliwych elementów w naszych autach. Komplet produktów do pielęgnacji i car detailingu obejmować będzie zarówno środki do mycia i konserwacji deski rozdzielczej, ale również chociażby produkt do czyszczenia skóry. Zarówno skóra, jak i tapicerka to nierzadko największe wyzwanie, jeśli chodzi o wnętrze auta. Czasami cały zestaw środków może okazać się niewystarczający w walce z plamą po soku wylanym na tapicerowane siedzenie. Z kolei skóra po zimie lubi pękać i zmieniać swoją strukturę. Dlatego wykorzystując zestaw do car detailingu można odżywić materiał i przywrócić mu dawny blask.

  Stworzone przy współpracy z empik.com


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.