Skocz do zawartości

Powłoka do tapicerki skórzanej


Aron15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukałem... i takiego wątku nie znalazłem.

Nabyłem praktycznie nowe BMW X5 i zastanawiałem się czym zabezpieczyć jasną (bananową) tapicerkę skórzaną,.

Na rynku jest wiele produktów m.in:

- POWŁOKA NA TAPICERKĘ I SKÓRĘ - NANOLEX TEXTILE

- CarPro CQuartz Leather Coat 30ml

- Colourlock Leder Versiegelung

- NANOSHINE Ceramic Pro for Leather

- GYEON Leather Shield 100ml / ew. Gyeon LeatherCoat

- CarChem Leather Armour

Czy ktoś z wyżej wymienionych produktów stosował i poleca? Wiem, że studia korzystają z Nanoshine które rekomenduje trwałość do ok. 12msc.

Nigdzie nie znalazłem tż danych na temat trudności nanoszenia, długości trzymania się powłoki, czy efektu na skórze - za każde info będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję gyeon leather coat na białej skórze i sobie bardzo chwalę. Skóra nie jest już nowa, ma sporo przetarć, które szybko łapały przebarwienia od jeansów - od nałożenia powłoki problem zniknął, co pół roku tylko przecieram skórę wilgotną ściereczką i smaruję kolejną cienką warstwę powłoki. Na początku będzie ślisko i będzie trochę skrzypieć, ale to szybko przechodzi, jak tylko się nadmiar wytrze w tyłek. W sumie jestem bardzo zadowolony i nie wyobrażam sobie już jasnej skóry bez tego typu powłoki. :good:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy powłoka na skore (mowa o 4NANO LEATHER PROTECT ) otwarciu również traci na właściwościach względem czasu tak jak w przypadku powłok ceramicznych na lakier ze max 2-3 miesiące trzeba zużyć czy można to dłużej przechowywać i w późniejszym czasie z niej korzystać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuję gyeon leather coat na białej skórze i sobie bardzo chwalę. Skóra nie jest już nowa, ma sporo przetarć, które szybko łapały przebarwienia od jeansów - od nałożenia powłoki problem zniknął, co pół roku tylko przecieram skórę wilgotną ściereczką i smaruję kolejną cienką warstwę powłoki. Na początku będzie ślisko i będzie trochę skrzypieć, ale to szybko przechodzi, jak tylko się nadmiar wytrze w tyłek. W sumie jestem bardzo zadowolony i nie wyobrażam sobie już jasnej skóry bez tego typu powłoki. :good:

 

Po jakim czasie Ci przestalo skrzypiec? Mi jeszcze kanapa w domu skrzypi tydzien po aplikacji. Troche mnie to drazni ale synek wylal sok porzeczkowy to szybko wytarlem i nie ma w ogole sladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej aplikacji skrzypiało dwa tygodnie. Potem już się przetarło i skrzypi może 2-3 dni po dołożeniu warstwy. Trochę wkurzające, ale właśnie: biała skóra która nie brudzi się przy używaniu... to jest warte tego skrzypiącego poświęcenia. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

702735 Na kierownice można wrzucić tego Geyona ? Jak z wydajnością, zastanawiam się czy zamówić 120ml czy 400ml :o

 

Ja smarowałem również kierownicę i jest ok. Jest bardzo wydajny, ma płynną i łatwo panować nad zużyciem dzięki świetnemu atomizerowi. Według mnie na własny użytek 120 ml starczy na długo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]Piotrek[/ref], jeśli dobrze kojarzę to przy odświeżaniu wnętrza używałeś również GYEON Leather Cleaner'a . Mogę zapytać jak wrażenia ? ;) Byłem już nastawiony na zakup zestawu z Colourlock'a, aby doczyścić skóry w "nowym" aucie, ale zestaw Gyeon'a też wygląda ciekawie, zwłaszcza jeśli rzeczywiście wydajność jest tak dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się używałem też Leather Cleanera od Gyeona. Skóra nie była bardzo brudna więc cieżko mi pisać o skuteczności. Na pewno bardzo dobrze się pieni, przy użyciu butelki z pianownicą wychodzi również dosyć ekonomicznie. Zapachowo moim zdaniem przypomina CarPro Inside, cytrusy. Jak uda mi się znaleźć jakiś samochód z jasną tapicerką postaram się zrobić jakiś test/recenzje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jednak większe opakowanie, wychodzi dużo ekonomiczniej :) Autoglym Leather Cleaner wystarczy do przygotowania skóry pod powłokę czy zaopatrzyć się w coś mocniejszego ? Skóry są w dobrej kondycji, czyszczone i balsamowane systematycznie więc o szczurze nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem cleanerem colourlocka i świetnie przygotował powierzchnię pod gyeona. Ważne tylko, żeby cleaner nie miał żadnych dodatków nawilżających, czy wręcz nie był czymś 2w1, bo wtedy powłoka może słabo trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jak uda mi się znaleźć jakiś samochód z jasną tapicerką postaram się zrobić jakiś test/recenzje ;)

 

Dzięki za informacje :) W swoim mam właśnie jasną skórę, więc gdyby udało Ci się zrobić takowy test to byłbym wdzięczny :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zabezpieczałem biała tapicerke Gyeonem Leather Coat w nowym Mondeo efekt super od tego czasu zrobiło 5 tyś km, własciciel nosi tylko jeasny i jest bardzo zadowolony:) Jeśli pojawi się zabrudzenie to wystarczy wilgotna szmatka tak jak wcześniej było tu pisane. A jeśli chodzi o śliskość to ja bym zapisał na + tego produktu bo większość osób jak wsiada to zwraca uwage że mega fajnie śliskie fotele i bardzo miękkie w dotyku. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżam temat. Skórę zabezpieczyłem Gliptone 11 "clasic" - ten który daje zapach całej garbarnii - pachnie od marca do dziś i dla mnie efekt super (przebieg ok. 12.000km)!

Testowałem Preparat SG  Shiny Garage Leather Cleaner Professional Line - efekt MIAZGA! No i ciężko coś spartolić - mam fotki więc jak coś to wyślę.

Pojawiła się nowa potrzeba - zamówiłem nowy wypoczynek skórzany w kolorze skóry jak w BMX (mam jakieś ciągoty do tych bananów:D) no i planuję zabezpieczyć Gyeon LC... Czekamy do grudnia na wypoczynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie i panie, pytanie z innej beczki, nie wiedziałem czy zakładać nowy temat czy nie...

Rękawice skórzane na motocykl (grzane manetki) - próbował ktoś nakładać jakieś powłoki? 

Mam GTECHNIQ L1 do skór, pytanie czy to zda egzmin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżdżę w deszczu :) Chronić chce zwłaszcza wewnętrzną część którą trzymam manetki (kozia skóra). Chronić przed działaniem warunków atmosferycznych i dbać jak najlepiej żeby skóra nie traciła swoich właściwości za szybko (kozia skóra jest miękka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Bardziej miękka od powłoki Ci się nie zrobi :) Użyj środków, które natłuszczają. Najlepsze będą woski. Raz, że dobrze oddychają a do tego świetnie chronią przed woda bo penetrują powierzchnię.

Polecam te na składnikach 100% syntetycznych bo nie jełczeją.

Elephant leder preserver - oprócz tego że konserwuje to dodatkowo zmiękcza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.