Skocz do zawartości

Mycie i pielęgnowanie motocykla


jakub1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam czarną honde cb1000r

W co mogę się zaopatrzyć by poprawić jej wygląd ?

Są jakieś dobre preperaty do czarnych nie lakierowanych plastików które maja kontakt z ciuchami ? Nie chciał bym po ich "zczarnieniu" mieć lam na spodniach.

 

Czym mogę czyścić elementy aluminiowe które mają lekki nalot wyglądają jak lekko zaśniedziałe.

 

Bawiłem się już w lekkie polerowanie bak i lakierowane plastiki wyglądały super chce to powtórzyć w tym roku i zabezpieczyć później lakierowane elementy.

Jest jakaś dobra i nie droga powłoka do tego ? Dotychczas stosowałem woski.

 

Może jest na forum jakiś motocyklista i poleci jakiś smar do łancucha ? Obecnie używam bel ray super clean jest fajny bo nie chlapie ale zmieniłem w tamtym roku napę na złoty DID i zastanawiam sie czy jest jakiś smar który po zapikowaniu na łancuch bedzie przezroczysty choć na chwile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 na plastiki najlepiej jakąś powłokę i nie będziesz miał tłustych spodni, np Gyeon Trim

2 do aluminium pasta polerska, np mothers mag & aluminium polish

3 najlepiej poszukaj jakiejś końcówki powłoki na giełdzie tu na forum (ktoś powinien mieć, na motocykl pewnie z 5ml starczy), tak samo najlepiej zrobić z powłoką do plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja na sv kładę fk hi temp na plastiki koch pss. wydech itp autosol . teraz chce kupić jeszcze gyeon q2m wet coat do zabezpieczania silnika. a mycie tenzi pink i tenzi Neutro. smar z felg i łańcucha myje nafta później mycie szamponem i na to fk hi temp

 

jeśli chcesz coś zabezpieczyć przed rysowaniem lakieru to tylko folia. ja muszę zadupek oklejic bo moja kobita go zmasakrowala troszkę nogami

 

ze środkami jak dbasz tak masz neutralna chemia nie będzie ich gryzla. ostra chemia po paru myciach wosk zjedzie

 

 

jeśli nie chcesz powłoki a wytrzymały wosk to klasyka

 

fusso

coli

mergs

na motocykl możesz kupić testery np dodo albo fk

 

ja skłaniam się do sonax polymer podobno fajnie sciemnia lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.