Skocz do zawartości

Filmożercy


Gość minetoo

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Ocalony(2013)-fajne kino------- Zrzuceni na afgańsko-pakistańskim pograniczu w ramach operacji "Red Wings" czterej amerykańscy komandosi z elitarnej jednostki Navy SEALs trafiają w pułapkę i muszą odeprzeć atak kilkadziesiąt razy liczniejszej grupy talibów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 866
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie lubię bajek o bohaterskich amerykańskich żołnierzach ...

 

 

 

 

House of Cards - czekam na lektora :P

Większość seriali (szczególnie takich) traci 30% przez złe/wybiórcze tłumaczenie lektorskie.

Chłopaki od napisów robią robotę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię bajek o bohaterskich amerykańskich żołnierzach ...

 

 

 

 

House of Cards - czekam na lektora :P

Większość seriali (szczególnie takich) traci 30% przez złe/wybiórcze tłumaczenie lektorskie.

Chłopaki od napisów robią robotę :good:

 

Wiem i kocham oryginalne głosy aktorów,ale robię się stary :P i już często nie mam siły czytać po całym dniu w robocie.

 

Dlatego wszystkie filmy jakie mam,mam z dwoma ścieżkami języcznymi - na lepsze i gorsze dni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisiorów/lemingów nie słucham, nie wiem co się dzieje i ogólnie jestem poza wszelkimi burzami, politycznymi rozgrywkami. Obejrzałem, bo książka za gimbazy była mega, film też się podobał i tyle ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisiorów/lemingów nie słucham, nie wiem co się dzieje i ogólnie jestem poza wszelkimi burzami, politycznymi rozgrywkami. Obejrzałem, bo książka za gimbazy była mega, film też się podobał i tyle ;);)

 

Tu chyba nie chodzi o lemingów/pisiorów ale o to, że żyjący uczestnicy/świadkowie tych wydarzeń "odwracają" się od filmu.

Jeden z bohaterów wydarzeń, z którym konsultować miano zawarte wydarzenia poprosił o usunięcie swojego nazwiska z napisów bo obejrzeniu gotowego materiału. Nie chce firmować swoim nazwiskiem owego dzieła.

 

Moje zdanie jest takie, że reżyserzy traktują społeczeństwo jak idiotów - ja wiem, że liczy się to żeby film zarabiał kapustę.

Ale skoro dotykamy wspaniałych historycznych tematów - zaufajmy społeczeństwu i pokażmu historię, bez upiększania, bez "unowocześniania" zachowań bohaterów pod młode pokolenia, bez upraszczania.

To nasza wspaniała historia, to historia wspaniałych i odważnych ludzi - nie trzeba jej ubierać w "amerykańskie opakowanie" - sama się "sprzeda" i obroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih, z tym się w 100 procentach zgadzam. Ale trzeba przyznać, ze do końca nie był to jakiś ultra przekonywały, naszpikowany milionem fajerwerków obraz. Od przedstawiona historia, która została uwspółcześniona i wydaje mi się trochę zbyt bardzo przeniesiona w nasze czasy. Nie ma idealnie odwzorowanej rzeczywistości, nie ma w pełni zgodności z książką, a czasem teksty chyba jednak trochę nie przystoją. Co by nie mowić, ogólnie film jest przyjemny w odbiorze i mimo tych zgrzytów ogląda się go całkiem przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot przedstawiona historia, która została uwspółcześniona i wydaje mi się trochę zbyt bardzo przeniesiona w nasze czasy. Nie ma idealnie odwzorowanej rzeczywistości, nie ma w pełni zgodności z książką, a czasem teksty chyba jednak trochę nie przystoją.

O tym właśnie pisałem. Twórcy filmów w Polsce nie wierzą w spłeczeństwo (może i słusznie - nie wiem), że To pokocha własną historię i własnych bohaterów bez ich "uwspółcześniania".

 

Co by nie mowić, ogólnie film jest przyjemny w odbiorze i mimo tych zgrzytów ogląda się go całkiem przyjemnie.

A to właśnie mój główny zarzut - że tylko po to został nakręcony.

A mógł być czymś znacznie większym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was jest fanem programu "Chasing Classic Cars" i mógłby mi pomóc i podpowiedzieć gdzie można znaleźć wszystkie odcinki? Może być on line, bądź do ściągnięcia... Szukałem, ale albo nie ma, albo nie tu gdzie trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Obietnica. Ogólnie jakiś tam pomysł był, w miarę to pokazane, momentami niepotrzebne dłużyzny, czasem nie wiadomo o co chodziło głównej bohaterce, pare scen takich, że nawet ja byłem zniesmaczony :mrgreen: Do obejrzenia, ale bez rewelacji ;)

 

W kolejce Hardkor Disko :mrgreen::mrgreen: i NFS oczywiście :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"47 Ronin" - bardzo fajnie się ogląda - szczególnie jak ktoś lubi filmy o samurajach + fantasy :good:

 

Zdziwienie na koniec, że historia jest oparta na wydarzeniach prawdziwych z historii Japonii.

Film jest już na Blue-Ray i DVD (czyli w necie w HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.