Skocz do zawartości

Czym zabezpieczyć dodatkowo powłokę Ceramic Pro 9H


Lex450

Rekomendowane odpowiedzi

Czym zabezpieczamy powłokę ceramiczną Ceramic Pro 9H Strong na ciężkie warunki, na zimę , dodatkowo ?

 

Zakładam że syntetyczna politura lub wosk np Fusso 12 months mogłyby zabezpieczyć warstwą (tłustą) przed agresywnym środowiskiem , kwaśnym deszczem waterspotami.

Przede wszystkim chyba zależy nam na zabezpieczeniu przed przebarwieniami warstwy bezbarwnej przed waterspotami i chemicznymi oddziaływaniem warunków pogodowych (śnieg, deszcz)

 

Zapraszam do dyskusji , co sugerujemy by nie zjechało z ceramiki i w miarę dobrze zabezpieczyło "dodatkowo" (!)

Może to przerost formy nad treścią ale po pewnych doświadczeniach myślę że wielu z nas chciałoby takie zabezpieczenie dodatkowe położyć na swoje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Utopia... czym zabezpieczyc lakier zeby sie tak szybko nie degradowal - powloka. Czym zabezpieczyc powloke zeby tak szybko nie zdechla. Czym zabezpieczyc zabezpieczenie powloki zeby bylo jeszcze lepiej... :D:D:D W innym temacie juz dostales info ale widze ze dalej chcesz zglebiac temat.

1. Kup sobie tac system moonlight. 2. Trzeba czesto myc auto recznie. Co miesiac to nie jest czesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłębianie tematu jest celem dobrego forum i jednocześnie kierunkiem w stronę perfekcji. Pobieżne traktowanie spraw prowadzi do ... upadku ;)

 

Nie dziwi że kładziemy często na powłoki kwarcowe : sealanty, waxy, inne ochronne + odżywki ceramiki. Stąd pytanie i postulat by wspólnie zastanowić się które np sealanty/odżywki (na odpowiednie typy powłok) wybrać by nie było przerostu formy nad treścią :) a jednocześnie by dać dodatkowe lata ochrony właściwej powłoce kwarcowej.

To ma sens i moim skromnym zdaniem wątek jest bardzo zasadny merytorycznie i może być wielu użytkownikom bardzo pomocny. Bo na pewno nie tylko ja zastanawiam się co warto kłaść np raz na pół roku na powłokę kwarcową by nie padła szybciej niż to norma przewiduje.. ;) i zaczęła przepuszczać całą chemię/ płyn spryskiwaczy/twardą wodę, nie chroniąc właściwego lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla 'fanu' na każdego typu powłokę ceramiczną mogę położyć w lato jakiś fajny wosk np. PB Red lub coś naturalnego co ładnie pachnie ?

Czy mogę na powłoce używać QD FK 425 czy może będzie potrzebny jakiś dedykowany QD do konkretnej powłoki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.