Jump to content

Czym zabezpieczyć dodatkowo powłokę Ceramic Pro 9H


Lex450

Recommended Posts

Czym zabezpieczamy powłokę ceramiczną Ceramic Pro 9H Strong na ciężkie warunki, na zimę , dodatkowo ?

 

Zakładam że syntetyczna politura lub wosk np Fusso 12 months mogłyby zabezpieczyć warstwą (tłustą) przed agresywnym środowiskiem , kwaśnym deszczem waterspotami.

Przede wszystkim chyba zależy nam na zabezpieczeniu przed przebarwieniami warstwy bezbarwnej przed waterspotami i chemicznymi oddziaływaniem warunków pogodowych (śnieg, deszcz)

 

Zapraszam do dyskusji , co sugerujemy by nie zjechało z ceramiki i w miarę dobrze zabezpieczyło "dodatkowo" (!)

Może to przerost formy nad treścią ale po pewnych doświadczeniach myślę że wielu z nas chciałoby takie zabezpieczenie dodatkowe położyć na swoje auto.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Utopia... czym zabezpieczyc lakier zeby sie tak szybko nie degradowal - powloka. Czym zabezpieczyc powloke zeby tak szybko nie zdechla. Czym zabezpieczyc zabezpieczenie powloki zeby bylo jeszcze lepiej... :D:D:D W innym temacie juz dostales info ale widze ze dalej chcesz zglebiac temat.

1. Kup sobie tac system moonlight. 2. Trzeba czesto myc auto recznie. Co miesiac to nie jest czesto.

Link to comment
Share on other sites

Zgłębianie tematu jest celem dobrego forum i jednocześnie kierunkiem w stronę perfekcji. Pobieżne traktowanie spraw prowadzi do ... upadku ;)

 

Nie dziwi że kładziemy często na powłoki kwarcowe : sealanty, waxy, inne ochronne + odżywki ceramiki. Stąd pytanie i postulat by wspólnie zastanowić się które np sealanty/odżywki (na odpowiednie typy powłok) wybrać by nie było przerostu formy nad treścią :) a jednocześnie by dać dodatkowe lata ochrony właściwej powłoce kwarcowej.

To ma sens i moim skromnym zdaniem wątek jest bardzo zasadny merytorycznie i może być wielu użytkownikom bardzo pomocny. Bo na pewno nie tylko ja zastanawiam się co warto kłaść np raz na pół roku na powłokę kwarcową by nie padła szybciej niż to norma przewiduje.. ;) i zaczęła przepuszczać całą chemię/ płyn spryskiwaczy/twardą wodę, nie chroniąc właściwego lakieru.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dla 'fanu' na każdego typu powłokę ceramiczną mogę położyć w lato jakiś fajny wosk np. PB Red lub coś naturalnego co ładnie pachnie ?

Czy mogę na powłoce używać QD FK 425 czy może będzie potrzebny jakiś dedykowany QD do konkretnej powłoki ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.