Skocz do zawartości

Dodatkowa ochrona na wosk


SpeedwayFan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,przeglądając forum nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie więc zakładam nowy temat,odrazu się przyznaję że jestem świeży w temacie więc jeszcze do końca nie ogarniam wszystkiego.Autko będzie woskowane Colli476 z racji tego że nie mam jeszcze garażu(przeprowadzka w toku)zastanawiałem się czy może coś dodatkowego położyć na Colliego żeby dodatkowo go wzmocnić? Myślałem nad Megsem Paint protect (polimery).QD nie używałem nigdy ponieważ doszedłem do wniosku że na nawoskowanym aucie podczas częstych myć i psikania DQ po czasie nie będę wiedział czy to kropelkuje wosk czy QD także QD odpada.Prosze o sensowne porady.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coli polozony na wymyty lakier i wmiaremzagrzany o co teraz ciezko sam w sobie powinien spokojnie trzymac co najmniej do wiosny. Po drugie poloz dwie wartwy to juz Ci wystarczy do wiosny na 100% a po 3 Qd Ci autko zabezpieczy i od tego jest, wiec warto uzywac. A na wiosne i tak zapewne doriwesz sie do nowego garazu... Chyba ze polozysz powloke kwarcowa do zabezpieczenia ale to odzielny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,oczywiście z wiosny to garaż będzie jak drugi dom :D .Co do Kwarcu/ceramiki to narazie nie mam do tego głowy,czasu ani środków.Poza tym dom jest na wykończeniu także odpada auto zostawić w studiu na kilka dni żeby to zrobili profesjonaliści bo wóz jest potrzebny codziennie.zastanawiałem się nad QD z MEgsa Ultimate QD oraz z tej samej firmy paint protection (polimery,ponoć wytrzymują 365dni w co bardzo wątpię :o )jako taki wspomagacz na Colliego.Wpadł mi też w oko Wet protector od SG który zawiera kwarc a w opisie doczytałem że powinien wspomagać wcześniej nałożone powłoki.Hmm.ciężka sprawa :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slyszalem nigdy o kladzeniu powloki na wosk. Watpie aby wytrzymala cokolwiek. Kladziesz ja na czystymlakier. O qg od megsa czytalem duzo dobrego, ale mie testowalem. Lepiej poloz dwie wartwy coliego i nie dopusc aby spadl na nie deszcz i potem uzywaj qd niz kombinuj z powlokami. Chyba ze ktos profesjonalny wypowie sie ze jest cos tak zajebistego, ze az sam bym chetnie tego uzyl;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.