Skocz do zawartości

Shiny Garage Carpet Cleaner


Gesiu_15

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu kupiłem Shiny Garage Carpet Cleaner do odświeżania foteli w moim GTI :) Znalazło się troszkę czasu więc przetestowałem produkt ;)

 

Opis Producenta:

Shiny Garage Carpet Cleaner to preparat przygotowany dla pasjonatów i profesjonalistów. Produkt przeznaczony jest do prania metodą ekstrakcyjną lub ręcznie wszelkich powierzchni tekstylnych takich jak (tapicerka samochodowa, boczki drzwi, welurowe dywaniki samochodowe, wykładziny itp.) może być stosowany również jako odplamiacz.

Shiny Garage Carpet Cleaner jest wysoce skoncentrowanym produktem, który posiada bardzo dobre właściwości czyszczące i odtłuszczające, odżywia i pielęgnuje kolory.

Zastosowanie unikalnej formuły penetrującej zabrudzenia, pozwala szybko i skutecznie wniknąć w głąb tkaniny i odseparować brud od powierzchni.

Shiny Garage Carpet Cleaner nie pozostawia na czyszczonych powierzchniach plam i białych nalotów, jest bezpieczny dla elmentów plastikowych i charakteryzuje się przyjemnym, świeżym zapachem który po aplikacji nie jest męczący.

 

Zalecane rozcieńczenie:

- odplamianie 1:5-10 (100-200ml na 1L wody),

- ręczne pranie/pre spray 1:10-30 (25-100ml na 1L wody),

- pranie ekstrakcyjne 1:10-30 (25-100ml na 1L wody).

 

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

DSC_0003.jpg

 

Do testów wybrałem sportowe fotele od Fiata 126p :D Gdy oddawałem malucha na złom fotele wyciągnąłem i leżały sobie z 5 lat na strychu . Jak widać są zakurzone , mają zabrudzenia i plamy.

 

DSC_0004.jpg

DSC_0005.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0007.jpg

DSC_0008.jpg

DSC_0009.jpg

DSC_0010.jpg

DSC_0011.jpg

 

Następnie przyszła pora na dokładne odkurzanie.

 

DSC_0012.jpg

DSC_0013.jpg

 

Do 0,5 l butelki wlałem 50 ml koncentratu.

 

DSC_0014.jpg

DSC_0015.jpg

 

Do wypracowania produktu użyłem szczotki od Colourlocka

 

DSC_0016.jpg

 

Z racji że nie mam odkurzacza piorącego musiałem prać ręcznie . Spryskałem fotel Carpet Cleanerem , pozostawiłem na ok 1 min , wypracowałem produkt szczotką Colourlocka a następnie przetarłem wilgotną fibrą i pozostawiłem do wyschnięcia.

 

DSC_0017.jpg

DSC_0018.jpg

DSC_0019.jpg

 

50/50 jak widać plamy zostały.

 

DSC_0020.jpg

DSC_0021.jpg

DSC_0022.jpg

DSC_0023.jpg

DSC_0024.jpg

DSC_0025.jpg

DSC_0026.jpg

 

Czas na drugi fotel.

 

DSC_0027.jpg

DSC_0028.jpg

DSC_0029.jpg

DSC_0030.jpg

 

Kanapa też potrzebowała odświeżenia.

 

DSC_0031.jpg

DSC_0032.jpg

DSC_0033.jpg

DSC_0034.jpg

 

Efekt końcowy po praniu ręcznym. Proces prania został powtórzony żeby uzykać porządany efekt. Zdjęcia robione na drugi dzień po praniu . Jak widać na jednym fotelu plamy zostały ciężko było je ręcznie usunąć ale fotele świetnie odświeżone :good: Jak na pranie ręczne Carpet Cleaner dał radę :good:

 

DSC_0035.jpg

DSC_0036.jpg

DSC_0037.jpg

DSC_0038.jpg

DSC_0039.jpg

DSC_0040.jpg

DSC_0041.jpg

 

Podsumowanie:

Produkt dobrze radzi sobie z zabrudzeniami . Nie ma co oczekiwać po praniu ręcznym że usunie nam jakiś duże zabrudzenia , ciężkie plamy . Nadaję się do prania metodą ekstrakcyjną , jak będę miał odkurzacz to na pewno przetestuje . Nie pozostawia plam , białych nalotów na czyszczonych miejscach . Carpet Cleaner posiada przyjemny świeży zapach który podczas pracy nie jest męczący :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.