Jump to content

Inne woski Soft 99 (Soft, Mirror, Scratch itp...)


Arni

Recommended Posts

Nie chciałem śmiecić w innym wątku, więc piszę tu:

 

Ludziska, nie widzę żadnego wątku o tych specyfikach, a i ciężko sie szuka ze względu na głupią nazwę. Chodzi mi o 3 rodzaje jednego produktu Soft 99- Soft wax (wersja pearl & Metallic Soft Wax, White Soft Wax i wersję do czarnego), mają one najprostszą etykietę z tej marki, duże ich logo z dwoma zagiętymi paskami i napisem Soft 99, cena katalogowa 69 zł, czyli najtańszy słoik w gamie.

 

Z czym to się je, to są naturale, syntetyki czy jak? Opis jest dziwny i mylący że to wosk, a i że przeznaczony jako dodatek do powłok które się wcześniej aplikuje, a potem jeszcze, że usuwa plamy po wodzie :D a oże to AIO? Wtf? Do czego to porównać i jak z ogólną jakością, trwałościa itp? Jak coś będę wiedział to napiszę, ale szukam :)

 

Generalanie o Fusso12 sporo napisano, o Kiwami, King of Gloss i czasem Water Blocku się przebąkuje, więc tu o nich nie piszemy, ale szukam info o w.w. produktach + o Mirror Shine, Scratch clear i innych rzadszych modelach tego producenta, który coraz bardziej się "rozpycha" na rynku ;)

 

 

Pierwsza odpowiedź na moje pytanie

Ja używam Soft99 Mirror Shine, łatwo się nakłada i łatwo się poleruje i zobaczymy jak z trwałością. Producent podaje 3 miesiące max. I uzywam też Cleaner od soft99 micro liquid compound set dark.

 

Wcześniej używałem wosk w płynie od firmy Carplan ECO CAR POLISH. I najlepsze tak że u mnie wytrzymał ok. 1200 km, a w drugim samochodzie 550 km. To chyba zależy od lakieru dodatkowo czy przyjmie czy nie wosku... :/

Link to comment
Share on other sites

Mnie również ciekawi sprawa Pearl & Metallic Soft Wax. Jeśli to wosk z możliwością usuwania waterspotów itp. a wytrzymałość byłaby ok.miesiąca to dla mnie byłoby to idealne rozwiązanie na wiosnę i lato :) Wystarczyłoby umyć samochód i nasmalcować na nowo i gotowe :)

Lecz czy dobrze to rozumiem?

Link to comment
Share on other sites

Pearl & metallic soft: Pasta woskująca przeznaczona dla delikatnych lakierów metalik i perłowych. Daje wysoki połysk karoserii, tworzy powłokę ochronną przed deszczem, kurzem i zanieczyszczeń. Łatwo do zaaplikowania i usuwa również zabrudzenia.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, przeczytać opis producenta (często niezgrabnie przetłumaczony) każdy może na ich stronie :) chodzi o to co faktycznie reprezentują. Np ich cleaner to dla nich "produkt do usuwania zanieczyszczeń i rys przy klamce" a dla nas cleaner, kropka.

 

Trochę jakby ten podstawowy Soft był nie wiem, takim AIO? Czyszcząco- polerująco-zabezpieczającym? Tylko z kolei kłaśc AIO na powłokę? yyy "gupi ci Rzymianie"

Link to comment
Share on other sites

Panowie chce kupić wosk właśnie soft99 do czarnego lakkieru a dokładniej do : Nighthawk Black Pearl bardzo miękki. Jest to mój pierwszy wosk dlatego chcialbym odrazu zasięgnąć porady bo jest 4 różne odmiany i czymś się wogóle one różnią ? Myślałem nad SOFT99 - Water Block Wax Gloss Type Dark & Metallic.

Link to comment
Share on other sites

Te ulotki są dziwne, mam wrażenie że niezgrabne tłumaczenie + różnice kulturowe ;) powodują że ich treść jest nietypowa: np wosk, który usuwa waterspoty, dzielenie na jasne i ciemne każdego produktu, jakieś kombinacje kilka w jednym, QD trzymające 3 miesiące, dziwne składy, woski bez polerowania itp itd.

 

Cóż, produkty z kraju gdzie znaleźć można batony KitKat o smaku arbuza, oraz automaty do wszystkiego, dyspensery majtek itp ;). Trochę czasu upłynie zanim wszystko przetestują, oraz minie pierwsze wow nad Fusso 12 i KoG :).

Link to comment
Share on other sites

Stosował ktoś New Scratch Clear Wax ? Jak z trwałością i kropelkowaniem ? Warto go kłaść na jakiś glaze czy tylko ipa i na to odrazu ten "wosk" ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.