Skocz do zawartości

Inne woski Soft 99 (Soft, Mirror, Scratch itp...)


Arni

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chciałem śmiecić w innym wątku, więc piszę tu:

 

Ludziska, nie widzę żadnego wątku o tych specyfikach, a i ciężko sie szuka ze względu na głupią nazwę. Chodzi mi o 3 rodzaje jednego produktu Soft 99- Soft wax (wersja pearl & Metallic Soft Wax, White Soft Wax i wersję do czarnego), mają one najprostszą etykietę z tej marki, duże ich logo z dwoma zagiętymi paskami i napisem Soft 99, cena katalogowa 69 zł, czyli najtańszy słoik w gamie.

 

Z czym to się je, to są naturale, syntetyki czy jak? Opis jest dziwny i mylący że to wosk, a i że przeznaczony jako dodatek do powłok które się wcześniej aplikuje, a potem jeszcze, że usuwa plamy po wodzie :D a oże to AIO? Wtf? Do czego to porównać i jak z ogólną jakością, trwałościa itp? Jak coś będę wiedział to napiszę, ale szukam :)

 

Generalanie o Fusso12 sporo napisano, o Kiwami, King of Gloss i czasem Water Blocku się przebąkuje, więc tu o nich nie piszemy, ale szukam info o w.w. produktach + o Mirror Shine, Scratch clear i innych rzadszych modelach tego producenta, który coraz bardziej się "rozpycha" na rynku ;)

 

 

Pierwsza odpowiedź na moje pytanie

Ja używam Soft99 Mirror Shine, łatwo się nakłada i łatwo się poleruje i zobaczymy jak z trwałością. Producent podaje 3 miesiące max. I uzywam też Cleaner od soft99 micro liquid compound set dark.

 

Wcześniej używałem wosk w płynie od firmy Carplan ECO CAR POLISH. I najlepsze tak że u mnie wytrzymał ok. 1200 km, a w drugim samochodzie 550 km. To chyba zależy od lakieru dodatkowo czy przyjmie czy nie wosku... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również ciekawi sprawa Pearl & Metallic Soft Wax. Jeśli to wosk z możliwością usuwania waterspotów itp. a wytrzymałość byłaby ok.miesiąca to dla mnie byłoby to idealne rozwiązanie na wiosnę i lato :) Wystarczyłoby umyć samochód i nasmalcować na nowo i gotowe :)

Lecz czy dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przeczytać opis producenta (często niezgrabnie przetłumaczony) każdy może na ich stronie :) chodzi o to co faktycznie reprezentują. Np ich cleaner to dla nich "produkt do usuwania zanieczyszczeń i rys przy klamce" a dla nas cleaner, kropka.

 

Trochę jakby ten podstawowy Soft był nie wiem, takim AIO? Czyszcząco- polerująco-zabezpieczającym? Tylko z kolei kłaśc AIO na powłokę? yyy "gupi ci Rzymianie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chce kupić wosk właśnie soft99 do czarnego lakkieru a dokładniej do : Nighthawk Black Pearl bardzo miękki. Jest to mój pierwszy wosk dlatego chcialbym odrazu zasięgnąć porady bo jest 4 różne odmiany i czymś się wogóle one różnią ? Myślałem nad SOFT99 - Water Block Wax Gloss Type Dark & Metallic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ulotki są dziwne, mam wrażenie że niezgrabne tłumaczenie + różnice kulturowe ;) powodują że ich treść jest nietypowa: np wosk, który usuwa waterspoty, dzielenie na jasne i ciemne każdego produktu, jakieś kombinacje kilka w jednym, QD trzymające 3 miesiące, dziwne składy, woski bez polerowania itp itd.

 

Cóż, produkty z kraju gdzie znaleźć można batony KitKat o smaku arbuza, oraz automaty do wszystkiego, dyspensery majtek itp ;). Trochę czasu upłynie zanim wszystko przetestują, oraz minie pierwsze wow nad Fusso 12 i KoG :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.